امروز: پنج شنبه, ۰۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - 25 April 2019

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 382828
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۱۷ آبان ۱۳۹۷ ۰۲:۰۰

شهرداری منطقه 17 در چند قدمی رفع معضلی 20ساله

هشدارنیوز- به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 17، در جنوب محله سجاد 12بلوک ساختمانی قرار دارد که به دلیل پاره ای از مشکلات نزدیک به بیست سال بلاتکلیف مانده و هنوز سند رسمی یا پروانه پایان کار ساختمانی برای آن صادر نشده است.

جلسه تعیین تکلیف صدور گواهی پایان کار 500 دستگاه آپارتمان خیابان سجاد جنوبی که مالکین آن به علت نداشتن پایان کار پس از گذشت دو دهه نتوانسته اند سند مالکیت خود را از اداره ثبت دریافت کنند، با حضور امیرمحسنی شهردار منطقه 17، مهدی یوسفی معاون شهرسازی و معماری و کارشناسان این حوزه برگزار شد.

امیر محسنی با اشاره به رفع این مشکل گفت: بحمدالله با همت همکارانم، به زودی پروژه 500 واحد مسکونی پس از دو دهه  تعیین تکلیف خواهد شد. این پروژه در پی ساعت ها جلسات کارشناسی، ادرات املاک، درآمد و شهرسازی محقق و به نتایج خوبی رسیده است.

 وی افزود: در سال های گذشته  500 واحد مسکونی در خیابان سجاد جنوبی به خاطر وجود مشکلات و ابهام در حوزه املاک، درآمد و شهرسازی از شهرداری منطقه17 پایان کار نگرفته اند. در همین راستا برای دومین بار با مالکین این املاک و سازنده آپارتمان های مسکونی این بلوک ها مذاکره کردیم و مطالبات شهرداری و موضوعاتی که از نظر شهرداری منطقه17 برای صدور گواهی، باید رفع شود را به اطلاع سازنده و مالکین رساندیم. در صورت برطرف کردن این موارد گواهی عدم خلاف و پایان کار صادر خواهد شد.

شهردار منطقه17 در پایان گفت: این ساختمان ها در 12 بلوک و 500 واحد مسکونی است و هدف اصلی شهرداری کمک به مالکین این ساختمان ها و تسهیل گری برای دریافت سند این املاک است. افرادی که با تلاش فراوان و به امید داشتن خانه ای سند دار ملکی را ابتیاع کرده اند و متاسفانه با گذشت سال های متمادی هنوز سند مالکیت املاک خود را دریافت نکرده اند. ان شالله و به زودی با همکاری و مشارکت سازنده املاک و مالکین این ساختمان ها گواهی پایان کار  صادر خواهد شد.

گفتنی است این اقدام از جمله کارهای روی زمین مانده شهرداری منطقه ۱۷ در سالیان گذشته است که در ادامه ساماندهی و تخریب حمام های متروکه با مجوز قضایی، بازگشایی خیابان زمزم، افزایش سرانه های تفریحی-ورزشی و دیگر اقدامات صورت گرفته است. این اقدام از سوی مدیریت شهری منطقه۱۷ در طول یک سال گذشته، ناظر بر برنامه توسعه و تحول چهارساله در حال پیگیری و انجام است.+ 0
I_DONT_LIKE_IT - 0

منبع: http://shahrnevesht.tehran.ir/مدیریت-اخبار/مشاهده-جزئیات-خبر/articleid/36766/1397-8-15-131143
بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید