امروز: چهارشنبه, ۰۹ مهر ۱۳۹۹ - 30 September 2020

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 382127
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۱۹ مهر ۱۳۹۷ ۰۴:۳۰

بنکدار: شرایط کار در سینما برای فیلمسازان مستقل سخت است/ با ظهور پدیده پولشویی نگرانی درباره آینده س

: امید بنکدار کارگردان سینما در پی هشدار متعدد رسانه های متعهد نسبت به ورود پول های کثیف و مشکوک به سینمای ایران که با بی تفاوتی از سوی متولیان سینمای کشور مواجه شده است گفت: شرایط کار در سینما برای فیلمسازان مستقل بسیار سخت شده است، البته این سختی همیشه همراه سینماگران مستقل و غیروابسته بوده و متأسفانه ما هیچ گاه طعم آرامش در سینما را نچشیده ایم.

کارگردان فیلم سینمایی «شبانه روز» در گفتگو با خبرنگار افزود: همه ما آگاه هستیم که طی چند سال اخیر افرادی وارد سینما شده اند و در سینما مبادرت به پولشویی می کنند، این اتفاق باعث شده تا دستمزد بازیگران و سایر عوامل سینما به شدت افزایش پیدا کند و شرایط برای کار و فعالیت سینماگران مستقل و غیر وابسته بسیار محدود شود اما با این همه از آنجا که ما همواره مورد بی توجهی و بی مهری بوده ایم شرایط برایمان غیرقابل هضم نیست!

وی ادامه داد: برای بنده و امثال بنده که هیچ گاه در مناسبات غیرکاری با مدیران سینمایی و هنرمندان نبوده ایم و در مهمانی ها و مجالس خصوصی این و آن شرکت نکرده ایم همیشه وضع به همین منوال بوده است؛ ما چه زمانی که در سینما پدیده ای به نام پولشویی نبود و چه الآن که مدتی است افرادی در سینما پولشویی می کنند هیچ گاه پرکار نبودیم و همیشه با سختی سعی می کردیم تا فعالیت های فرهنگی در سینما داشته باشیم و بیش از هر ۴ یا ۵ سال یک بار فرصتی برای حضورمان در سینما فراهم نشده است.

بنکدار سپس با تأکید بر اینکه سینماگرانی امثال بنده همیشه نگران تأمین معیشت شان هستند اظهار داشت: امروزه با ظهور و بروز پدیده پولشویی در سینما و ورود پول های کثیف و مشکوک به سینما قطعاً نگرانی ما درباره آینده کاری مان و استمرار فعالیت های مان در سینمای کشور بسیار پررنگ تر و ویژه تر شده است و تنها امیدمان این است که با درایت و هوشمندی مسئولان ذیربط در هر دستگاه و نهادی که هستند و می توانند با این قضیه شوم مقابله کنند شاهد برچیده شدن دست افرادی باشیم که به هیچ عنوان دغدغه انجام کار فرهنگی ندارند و به دلایل متعدد دیگر وارد سینما شده و مناسبات آن را به هم ریخته اند.

این سینماگر در پایان این گفتگو افزود: دغدغه بنده در سینما همیشه فرهنگ سازی و فعالیت فرهنگی و هنری صرف بوده و امیدوارم شرایط به گونه ای فراهم شود که ما هم بتوانیم در این سینما کاری انجام دهیم و حداقل در آن حضور داشته باشیم.

-----------------------------------------------------------------------------
تذکر: کاربر محترم؛ انتشار مطالب دیگر رسانه ها از سوی هشدار نیوز لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. در ضمن شما می توانید اخبار و مطالب وزین خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است از طریق بخش "تماس با ما" برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم، در بخش ویژه منتشر گردد.+ 0
I_DONT_LIKE_IT - 0

منبع: http://cinemapress.ir/news/100989/بنکدار-شرایط-کار-در-سینما-برای-فیلمسازان-مستقل-سخت-است-با-ظهور
بازدید: 149

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید