امروز: پنج شنبه, ۰۲ اسفند ۱۳۹۷ - 21 February 2019

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 381404
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۲۲ شهریور ۱۳۹۷ ۱۸:۳۰

توزیع مخازن وکیسه های ویژه پسماند خشک درتکایا و اماکن مذهبی جنوب پایتخت

هشدارنیوز- و به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 19، مهرداد زنگنه فر ضمن تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ایام سوگواری سید و سالار شهیدان افزود: در راستای تحقق شعار «شهر زیست پذیر شهروند مشارکت پذیر» و با توجه به افزایش توزیع نذورات و استفاده از ظروف یکبار مصرف در این ایام، آموزشگران اداره مدیریت پسماند این حوزه با حضور در مساجد و حسینیه ها به آموزش تفکیک پسماند می پردازند.

وی ادامه داد: عناوین آموزشی شامل تفکیک از مبدا زباله، راه های کاهش تولید زباله، بهینه سازی مصرف منابع و انرژی و لزوم صرفه جویی و استفاده از ظروف تجدید پذیر است، ضمن اینکه با توجه به افزایش دو برابری استفاده از ظروف یکبار مصرف علاوه بر درخواست از هیات های مذهبی مبنی بر استفاده از ظروف یکبار مصرف تجدیدپذیر پیش بینی می شود 50 عدد مخزن و 150 کیلوگرم کیسه مخصوص پسماند در این اماکن توزیع شود.

زنگنه فر تاکید کرد: از آن جایی که ریختن غذای گرم در داخل ظروف یکبار مصرف پلاستیکی بسیار خطرناک است و موجب بروز انواع بیماری ها از جمله سرطان می شود، به همین منظور علاوه بر آموزش به بیش از 100 نفر از خادمین 150 نفر از مسئولین ایستگاه های صلواتی نیز آموزش تفکیک پسماند را فرا می گیرند.

معاون شهردار منطقه تصریح کرد: توزیع بروشور و کیسه های پارچه ای و تبلیغات در خصوص کاهش مصرف ظروف یک بار مصرف پلاستیکی و جایگزینی آن با ظروف کاغذی و تجزیه پذیر از جمله برنامه های پیش بینی شده کارشناسان اداره های مدیریت پسماند ،محیط زیست واعضای کانون های محیط زیست محلات 14 گانه این منطقه است.


این مسئول از شهروندان درخواست کرد به منظور جلوگیری از تجمع حجم انبوه زباله در معابر شهری به ویژه اطراف ایستگاه های صلواتی که موجب مسدود شدن کانال ها و آبراه ها می شود از ریختن زباله در معابر خودداری کنند.


+ 1
I_DONT_LIKE_IT - 1

منبع: http://shahrnevesht.tehran.ir/مدیریت-اخبار/مشاهده-جزئیات-خبر/articleid/35279/1397-6-22-8337
بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید