امروز: پنج شنبه, ۰۲ اسفند ۱۳۹۷ - 21 February 2019

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 381283
تاریخ انتشار: جمعه, ۱۶ شهریور ۱۳۹۷ ۲۱:۳۰
دسته: اقتصادی
پرینت
ایمیل

1330 تن لوازم التحریر وارد کشور شد

1330 تن لوازم التحریر وارد کشور شد

به نقل از روابط عمومی گمرک ایران ؛ علی معقولی مدیرکل مرکز واردات و امور مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گمرک گفت : مشکل اتحادیه وارد کنندگان لوازم التحریر حل شده و روند واردات عادی است .

وی در مورد مسائل مطرح شده از سوی اتحادیه واردکنندگان لوازم التحریر گفت: در روزهای اخیر موضوعاتی از سوی مسئولان اتحادیه لوازم التحریر در خصوص  پرداخت ما به التفاوت ارزی مطرح شد که خیلی زود با مصوبه جدید هیات وزیران حل شد، برخی موارد از لیست‌های ما به التفاوت حذف شد و باقی آنها نیز به بانک ها محول شد که با اخذ تعهد اقدام کنند.

معقولی  با اشاره به اینکه روال واردات روند عادی خود را دارد و در حال حاضر مشکلی وجود ندارد، ادامه داد: ما در یک مقطع ، توقف کوتاهی داشتیم که خوشبختانه خیلی زود این مشکل با مصوبه جدید هیات وزیران حل شد.

وی در بخش دیگری ، به برنامه های گمرک در خصوص حمایت از واحد های تولیدی اشاره کرد و گفت: گمرک همان طور که در سالهای اخیر برنامه‌هایی در حمایت از واحد های تولیدی داشت، امسال هم با تشکیل ستادی در گمرک برچندین موضوع تمرکز شد که از جمله ارائه تسهیلات به واحد های تولیدی و مواد اولیه از مهم ترین آنهاست.

مدیر کل مرکز واردات گمرک در برنامه گفت و گوی ویژه خبری ادامه داد: این مسئله به همه گمرکات اجرایی ابلاغ شده است که مستقیما عمل کنند و ستاد هم وارد عمل شده است، هم چنین به همه اتحادیه ها و واحد های تولیدی اعلام کردیم که در صورت برخورد با هر مشکلی ، درصورتی که مدیران اجرایی گمرکات نتوانند آن را حل کنند، به ما مراجعه کنند و به مسائل آنها رسیدگی کرده ایم. 

معقولی به تماس صورت گرفته از سوی گمرک با اتحادیه واردکنندگان لوازم التحریر اشاره کرد و گفت: در واکنش به موضوعات مطرح شده، از سوی گمرک با اتحادیه تماس گرفته شد و مشخص شد ، مشکل، کد رهگیری بانک و ما به التفاوت بوده که خوشبختانه حل شده است.

مدیرکل مرکز واردت گمرک در پایان از واحد های تولیدی و اتحادیه ها خواست در صورت بروز هر مشکل گمرکی، مشکلات خود را با مدیران گمرکات اجرایی مطرح کنند و در صورت حل نشدن  گمرک ایران آماده رفع این مشکلات است.

بنابراین گزارش ؛ بر اساس اطلاعات مندرج در سامانه جامع گمرکی و پنجره واحد تجارت فرامرزی گمرک ، در پنج ماهه اول سالجاری به مقدار یک هزار و 330 تن انواع نوشت افزار و مواد اولیه آن به ارزش 9 میلیون و 517 هزار دلار وارد کشور شده است که با توجه به ممنوعیت واردات برخی کالاهای نهایی نوشت افزار شاهد افزایش واردات مواد اولیه این کالاها از طریق گمرکات به کشور بوده‌ایم .

واردات مواد اولیه نوشت افزار مشمول تخصیص ارز دولتی است و در گروه دوم کالایی قرار دارد . همچنین مواد اولیه این کالاها معاف از پرداخت ما به التفاوت ارز هستند.

انتهای پیام/

-----------------------------------------------------------------------------
تذکر: کاربر محترم؛ انتشار مطالب دیگر رسانه ها از سوی هشدار نیوز لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. در ضمن شما می توانید اخبار و مطالب وزین خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است از طریق بخش "تماس با ما" برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم، در بخش ویژه منتشر گردد.+ 1
I_DONT_LIKE_IT - 0

منبع: http://tn.ai/1822658
بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید