امروز: پنج شنبه, ۰۲ اسفند ۱۳۹۷ - 21 February 2019

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 380987
تاریخ انتشار: شنبه, ۰۳ شهریور ۱۳۹۷ ۰۸:۳۱
دسته: سیاسی
پرینت
ایمیل
هشدارنیوز ؛

آقا محمد ، کجا بودی تا حالا؟! و چند نکته از مدیر مسئول؛

به گزارش هشدارنیوز ؛ محمد هاشمی در بخشی از گفتگوی خود با روزنامه قانون گفته است : 
اگر با دنیا مذاکره کرده بودیم، بسیاری از مسائلی را که امروز گرفتار آن هستیم، دچار نمی‌شدیم.
وی همچنین ادامه داده :
مذاکره به این معنا نیست که منافع ملی را به دشمن واگذار کنیم بلکه در مذاکره طرفین با هم صحبت می‌کنند حرف‌های یکدیگر را می‌شنوند، یا به توافقاتی می‌رسند یا اگر به توافقی نرسیدند شناخت نسبت به افکار، عقاید و آرمان‌های هم پیدا می‌کنند. مذاکره می‌تواند بین دو نفر یا دو ملت باشد.
رئیس دفتر مرحوم هاشمی رفسنجانی در پاسخ سوالی مبنی بر اینکه اگر هاشمی زنده بود نسبت به مذاکره با ترامپ چه مواضعی می گرفت گفت:
مرحوم هاشمی رفسنجانی موافق مذاکره بودند و می‌گفتند ما با دنیا قهر نیستیم، باید بتوانیم خودمان را به دنیا نشان دهیم و این کار در قالب مذاکره انجام می‌شود.
البته در متن سخنان آقا محمد هاشمی نیز آمده بود :
مصداق مذاکرات برجام است. ما در سایه مذاکره توانستیم به توافق برجام برسیم و برجام آن‌قدر به نفع ما بود که رئیس‌جمهور آمریکا از آن خارج شد. برجام، عزتی برای جمهوری اسلامی است.
 
هشدارنیوز : در این رابطه ذکر چند نکته الزامی است ؛
اول : آقای محمد هاشمی این روزها کجا تشریف دارند و تا حالا کجا بودند ؟! آیا از وضعیت زندگی مردم خبر دارند ؟! اگر با خبرند تا امروز چه گامی در این جهت برداشته اند؟! خانواده مرحوم هاشمی و خود ایشان سطح وسبک زندگی شان چگونه است؟!
دوم : جناب محمد هاشمی در مذاکره باید هر دو طرف اهل مذاکره باشند ؛ یعنی هم طرف ما که اهل خیانت وخباثت ودروغگویی نباشند ، هم طرف مقابل قابل اعتماد باشد سابقه خوبی در مذاکره کردن وعمل به تعهدات خود داشته باشد.
در طرفی که نگاه ورویکرد فکری شان تسلیم در مقابل طرف مقابل باشد ، منافعی در آنسوی مذاکره کننده داشته باشند به عنوان نمونه فرزندان و سرمایه گذاری های کلان در سرزمین طرف مذاکره کننده داشته باشند ، آقای هاشمی پر واضح است که دیگر مذاکره ای در کار نخواهد بود .
سوم : از مذاکره گفتید و از منافع ان برای ما !!
البته که ممکن است برای عده ای منافعی داشت ، همانگونه که در ابتدا عرض شد ، فرزندان وسرمایه گذاری های برخی از مسئولان در امریکا وغرب ، اما برای مردم چه منافعی داشت؟! آقای هاشمی برای شعور مردم ارزش واحترام قائل باش !!  نا سلامتی این مردم محروم ، صاحبان اصلی انقلابند. 
در برجام قرار بود تحریم ها برداشته شود ولذا فعالیت هسته ای و توان هسته ای ما که ما حصل خون شهدای هسته ای ما بود ، تعطیل شد و حتی تحریم ها بیشتر از گذشته شد ، حالا جناب هاشمی می گوید برجام برای ما منافعی داشت!!
چهارم :  جناب هاشمی ، آن مرحوم ، هاشمی بزرگ هم فرمود ودوست داشت که حتی قدرت موشکی و حتی توان نظامی ایران اسلامی را نیز سر مذاکرات با امریکا بدهد ، نظرتان در این رابطه چیست؟!
 


+ 2
I_DONT_LIKE_IT - 1

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید