امروز: دوشنبه, ۰۶ خرداد ۱۳۹۸ - 27 May 2019

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 380074
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۱۱ مرداد ۱۳۹۷ ۱۰:۰۰
دسته: اقتصادی
پرینت
ایمیل

کارگروه رصد بازار لوازم خانگی تشکیل شد

کارگروه رصد بازار لوازم خانگی تشکیل شد

 

 به گزارش هشدارنیوز ، کارگروه تنظیم بازار در جلسه اخیر خود که با حضور تولیدکنندگان، اتحادیه فروشندگان و انجمن های فعال لوازم خانگی برگزار شد، وضعیت این حوزه مورد بررسی قرار گرفت و تصمیماتی در این خصوص اتخاذ شد.

براین اساس با توجه به فرصت ویژه‌ای که دولت در اختیار تولیدکنندگان لوازم خانگی قرار داده است، مقرر شد تولید کنندگان نسبت به ارائه برنامه افزایش مقادیر تولید به منظور تامین بازار اقدام کنند . پیش بینی شده است در صورت عدم ارائه برنامه در بازه زمانی مشخص ، دولت می تواند نسبت به بازنگری در تصمیمات اتخاذ شده در خصوص ممنوعیت واردات لوازم خانگی اقدام نماید.

در عین حال مقرر گردید بانک مرکزی اقدامات لازم برای تامین ارز مواد اولیه مورد نیاز تولیدکنندگان لوازم خانگی را به منظور حفظ جریان تولید و تامین بازار در اولویت قرار دهد .
بازه زمانی مشخص شده برای ارائه برنامه تولید از سوی تولیدکنندگان لوازم خانگی 15 روز است.این گزارش حاکی است دستگاه های نظارتی با موضوع افزایش غیرمتعارف قیمت و همچنین احتکار لوازم خانگی برخورد خواهند کرد. الزام صدور فاکتور و درج قیمت نیز در این نشست مورد تاکید اعضای ستاد تنظیم بازار قرار گرفت.

به منظور پیشگیری از احتکار و انبار لوازم خانگی، مقرر گردید دوره زمانی کوتاهی برای فعال شدن گارانتی در نظر گرفته شود . به این ترتیب در صورت عدم استفاده از لوازم خانگی،در دوره زمانی مقتضی پس از فروش، گارانتی کالا ابطال خواهد و تصمیمات لازم برای توزیع و رفع تقاضای واقعی مد نظر معاونت امور صنایع وزارت صمت خواهد بود.
در این نشست که از ساعت 9 صبح تا ساعت یک بعدازظهر برگزار شد، وضعیت بازار میوه نیز مورد بررسی قرار گرفت .اعضای ستاد پس از بررسی گزارش های کارشناسی، اعلام کردند بخش اعظم مشکل افزایش قیمت ها در بازار میوه ناشی از سرمازدگی و کاهش حجم تولید از یک سو و افزایش نرخ ارز و از میان رفتن امکان تامین بازار میوه از مسیرهای دیگر تامین بوده است.

همچنین عدم ضابطه مندی در صدور فاکتور و خالص فروشی در میادین مادر میوه و تره بار نیز از دیگر دلایل بروز این اتفاق تلقی می شود . از این رو با تصمیم اعضای ستاد تنظیم بازار مقرر شد با حضور حداکثری نیروی انتظامی، اتاق اصناف و سازمان تعزیرات با متخلفین در بازار میوه برخورد قاطع انجام شود. بر این اساس با تاکید الزام فعالان این حوزه به رعایت ضوابط مقرر شد مکاتبه با وزیر کشور جهت همکاری نزدیک نیروی انتظامی در همراهی گشت های ویژه و استقرار در میادین صورت گیرد.

 انتهای پیام/

-----------------------------------------------------------------------------
تذکر: کاربر محترم؛ انتشار مطالب دیگر رسانه ها از سوی هشدار نیوز لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. در ضمن شما می توانید اخبار و مطالب وزین خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است از طریق بخش "تماس با ما" برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم، در بخش ویژه منتشر گردد.+ 2
I_DONT_LIKE_IT - 1

منبع: http://tn.ai/1791672
بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید