امروز: چهارشنبه, ۰۷ فروردين ۱۳۹۸ - 27 March 2019

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 379380
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۲۰ تیر ۱۳۹۷ ۱۴:۰۰
دسته: اجتماعی
پرینت
ایمیل

آغاز انجام جراحی‌ با ربات در کشور/ طرح تحول سلامت غروب نکرده است

خبرگزاری فارس: آغاز انجام جراحی‌ با ربات در کشور/ طرح تحول سلامت غروب نکرده است

 به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس، علی اکبر حقدوست معاون برنامه‌ریزی، راهبردی و هماهنگی وزارت بهداشت در نخستین نشست از مجموعه نشست‌های موضوعی نظام سلامت، اظهارداشت: سیستم سلامت ایران بیمار است و به راحتی درمان نمی‌شود و البته به طور کلی اوضاع نظام‌های سلامت دنیا خوب نیست که بتوانند خدمات بهتر درمانی ارائه دهند.

حقدوست افزود: ما برای آینده برنامه ریزی می‌کنیم که براساس تجربیات گذشته‌ها است، همچنین دنیا به شدت در حال تغییرات بوده و یکی از سوالات این است که آیا نرم افزارها در آینده جای پزشکان را می‌گیرند؟

معاون برنامه ریزی، راهبردی و هماهنگی وزارت بهداشت ادامه داد: سرعت آنقدر بالا رفته است که در برخی موارد در حال درجا زدن هستیم  و ضرورت آموزش‌های ITامری ضروری است. ما با یک انقلاب بزرگ در حوزه پزشکی خواهیم بود و آمادگی مواجه با آن را نداریم.

حقدوست از آغاز انجام جراحی‌های با ربات کشور خبر داد و اعلام کرد: در آینده چنین خدماتی بسیار رشد خواهد کرد و می‌طلبد در این حوزه توجه بسیار شود و در حوزه پزشک خانواده به این مسئله پرداخته شود.

وی خاطرنشان کرد: ما یک دردهای اجتماعی داریم از جمله اینکه به صورت تیمی نمی‌توانیم کار کنیم، مستند نمی‌توانیم کار نمی‌کنیم، و بلند مدت نیز نمی‌توانیم برنامه ریزی کنیم و اگر سه و چهار نفر بخواهند با هم کار کنند دچار مشکل می‌شوند که در وزارت بهداشت نیز این مشکل وجودی دارد.

معاون برنامه ریزی، راهبردی و هماهنگی وزارت بهداشت افزود: باید همانطور که جامعه پزشکی منافع صنفی خود را لحاظ می‌کند به فکر منافع سلامت کشور نیز باشند البته برنامه‌های موثری در این راستا انجام گرفته و در دستور کار است.

حقدوست در ادامه یاد آورشد: طرح تحول سلامت غروب نکرده است، البته برخی بسته‌های طرح تحول سلامت برای پزشکان کمرنگ تر شده که کمبود مالی دلیل آن بوده است.

 وی گفت: وزیر بهداشت در دوره جدید معاونان خود را از منتقدین این طرح انتخاب کردند ولی با این وجود روح طرح تحول سلامت با ارائه راهکارهایی حفظ شده است که مهمترین آن این است که فشار مالی سلامت به مردم نیاید و هر چه این هدف را دنبال کند همان طرح تحول سلامت است.

معاون برنامه‌ریزی، راهبردی و هماهنگی وزارت بهداشت گفت: مدل ویزیت در ایران اصلاح می‌شود و تا نیمه سال‌جاری این تغییرات مشهود خواهد شد، به طوری که ویزیت‌ها از پزشک عمومی به متخصص از طریق نظام ارجاع و پزشک خانواده صورت می‌گیرد.

انتهای پیام/


-----------------------------------------------------------------------------
تذکر: کاربر محترم؛ انتشار مطالب دیگر رسانه ها از سوی هشدار نیوز لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. در ضمن شما می توانید اخبار و مطالب وزین خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است از طریق بخش "تماس با ما" برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم، در بخش ویژه منتشر گردد.+ 0
I_DONT_LIKE_IT - 0

منبع: http://www.farsnews.com/13970420000506
بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید