امروز: سه شنبه, ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - 21 May 2019

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 378479
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ۱۱:۰۰
دسته: اجتماعی
پرینت
ایمیل

آب تهران سالم و بدون آلودگی است

خبرگزاری فارس: آب تهران سالم و بدون آلودگی است

زهرا صدراعظم نوری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، درباره بررسی کیفیت آب تهران اظهار داشت: امروزه آب به یکی از موضوعات مهم و چالش‌برانگیز برای تمام شهرها و کشورها تبدیل شده است. 

وی با اشاره به اینکه جنگ آینده برای تأمین منابع آب است، گفت:‌هر چه به سمت جلو پیش می‌رویم، منابع آب کاهش پیدا می‌کند و میزان بارندگی هم به دلیل گرمای زمین و تغییرات آب و هوا میزان قابل توجهی کاهش پیدا کرده است، بنابراین تأمین آب برای شهرها در تمام دنیا با مشکل مواجه شده است. 

صدر اعظم نوری گفت: در تهران هم میزان بارندگی کم و تأمین منابع آب بسیار مهم است. کمیسیون محیط زیست شورای شهر نیز در این خصوص ورود پیدا کرده است و با سازمان آبفا جلسات متعددی داشته‌ایم. 

رئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران افزود: منابع تأمین آب از طریق چهار سد برای تهران اتفاق می‌افتد و 35 درصد از آب تهران نیز از طریق منابع زیرزمینی تأمین می‌شود و همیشه بهداشت، سلامت و کیفیت آب مورد توجه قرار گرفته بود. 

صدراعظم نوری افزود:‌ براساس گزارش آبفا، کیفیت آب تهران به صورت 24 ساعته کنترل می‌شود و می‌توان گفت کیفیت آب تهران مطلوب، سالم و بدون آلودگی است. 

وی درباره نیترات موجود در آب نیز گفت: افزایش نیترات آب موضوع فراگیری نیست و ممکن است در نقطه‌ای نیترات آب بالا باشد که باید این موضوع نیز بررسی شود، ولی آنچه که می‌توان به آن اشاره کرد این است که شبکه آبرسانی تهران سالم است، ولی کیفیت آب با 40 سال پیش قطعا برابری نمی‌کند، چرا که در گذشته آب تهران گواراتر بوده و با توجه به افزایش جمعیت و دیگر مسائل زیست‌محیطی شاهد کیفیت سالهای پیش در آب تهران نیستیم. 

انتهای پیام/


-----------------------------------------------------------------------------
تذکر: کاربر محترم؛ انتشار مطالب دیگر رسانه ها از سوی هشدار نیوز لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. در ضمن شما می توانید اخبار و مطالب وزین خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است از طریق بخش "تماس با ما" برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم، در بخش ویژه منتشر گردد.+ 0
I_DONT_LIKE_IT - 0

منبع: http://www.farsnews.com/13970323000179
بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید