امروز: چهارشنبه, ۰۷ فروردين ۱۳۹۸ - 27 March 2019

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 378471
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ۰۶:۰۰

طرح 48 هفتگی در منطقه 10 در حال اجرا است

 

 هشدارنیوز- و به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 10، امیر رشیدی ضمن اعلام این خبر گفت: با توجه به آغاز فصل گرما و همچنین انتقال برخی بیماری‌ها توسط جوندگان موذی و مبارزه با این جانوران، طرح 48 هفتگی مبارزه با موش در دست اجرا است.

 

وی افزود: با تقسیم بندی محدوده های منطقه به زون های کوچکتر این طرح به صورت مستمر با استفاده از روش های شیمیایی "طعمه گذاری منافذ و کلونی ها "و مکانیکی "با استفاده از تله های فلزی و چسبی" طی سال اجرا می شود.

رشیدی با بیان این که محل های طعمه گذاری و اجرای طرح ضربتی مبارزه با موش ها با نصب بنرها و تابلوها به شهروندان اطلاع رسانی می شود گفت: در اجرای این طرح نیازمند مشارکت و همکاری شهروندان برای حفظ و رعایت بهداشت محیط هستیم.

معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه اجرای تمهیدات ویژه در راستای جلب مشارکت‌های مردمی را از دیگر اقدامات در دست اجرا برشمرد و تصریح کرد: برای افزایش میزان آگاهی شهروندان نسبت به مقوله های محیط زیست و راه های حفظ آن، علاوه بر برگزاری کارگاه های آموزشی در خانه های سلامت و سرای محله ها به صورت مستمر، بروشور و کتابچه بین شهروندان توزیع می شود.

وی با اشاره به لایروبی و پاکسازی انهار و کانال ها از زباله خاطرنشان کرد: تلاش داریم تا محیط های قابل دسترسی برای زاد و ولد موش ها به حداقل برسد و شهروندان نیز در صورت مشاهده جانوران موذی می توانند به دفتر ساماندهی منطقه و یا به ناظرین ساماندهی مستقر در نواحی سه گانه مراجعه نمایند.

 

 + 1
I_DONT_LIKE_IT - 0

منبع: http://shahrnevesht.tehran.ir/مدیریت-اخبار/مشاهده-جزئیات-خبر/articleid/33254/1397-3-22-141512
بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید