امروز: چهارشنبه, ۰۷ فروردين ۱۳۹۸ - 27 March 2019

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 378461
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ ۲۱:۳۰
دسته: اجتماعی
پرینت
ایمیل

توسعه الگوهای شایستگی و سنجش قابلیت‌های ورود به حرفه معلمی از برنامه‌های دانشگاه فرهنگیان

خبرگزاری فارس: توسعه الگوهای شایستگی و سنجش قابلیت‌های ورود به حرفه معلمی از برنامه‌های دانشگاه فرهنگیان

به گزارش گروه آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، رضا کچوئیان سرپرست معاونت نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه فرهنگیان با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص تفاوت این دانشگاه با سایر دانشگاه‌های کشور و تأکید بر معرفی این سیستم آموزشی به عنوان رکن اصلی تحول و تعالی منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش در تشریح برنامه‌ها، اقدامات و فعالیت‌های معاونت نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت، اظهار کرد: تحقق اهداف سند تحول بنیادین، اساسنامه و سند راهبردی دانشگاه در راستای دقت، توجه و اهتمام بیش از پیش به اهداف، برنامه‌ها و سیاست‌های این معاونت صورت می‌گیرد.

وی از نوپا بودن نهال این معاونت و استقرار آن برای اولین بار در تاریخ آموزش عالی کشور سخن گفت و افزود: تصمیم و اقدام برای شناسایی و بهبود دستاوردها و نقاط قوت و ضعف این نهال، لازم و ضروری است.

کچوئیان حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی در دانشگاه فرهنگیان را نقطه عطفی در تاریخ تربیت معلم برای استعدادیابی و اصلاح و بهبود تربیت معلم ذکر کرد و گفت: شناسایی نواقص و کاستی‌ها و اقدام اصلاحی برای بهبود مداوم آنها، رضایت و اقبال جامعه و ذی ربطان را به همراه دارد.

وی با بیان اینکه قطعاً این رضایت منجر به همراهی بیش از پیش برای اجرایی شدن برنامه‌ها و فعالیت‌ها خواهد شد، ادامه داد: توسعه مشارکت همگانی در نهادینه سازی فرهنگ کیفیت، بهبود مستمر فعالیت‌ها، برنامه‌ها و سیاست های حاکم بر تربیت معلم، ایفای نقش دست‌گیرانه و نظارتی به منظور دستیابی به اهداف و برنامه ها و ارائه وضع موجود به صورت شفاف و عاری از خطا از جمله اهداف این معاونت است.

این مقام مسئول در ادامه مشارکت‌جویی در عمل، واقعیت محوری در طراحی و اجرای برنامه‌ها، برنامه محوری در ارزیابی‌ها، توسعه توانمندی واحدهای مختلف و ارتقاء و تعالی سازمانی دانشگاه فرهنگیان را از ارزش های محوری معاونت ذکر و اعلام کرد: بهره‌مندی از نیروی انسانی کارآمد، تصویب و اجرای آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های مورد نیاز، ارتباط سازنده با وزارتخانه‌های علوم، تحقیقات و فناوری و آموزش و پرورش، تشکیل شوراهای نظارت استانی و نگاه مثبت ریاست دانشگاه به موضوع  نظارت از اهم موارد و نقاط قوت پیش روی این معاونت  به شمار می‌رود.

وی، استقرار و توسعه گفتمان کیفیت، بازنگری ساختاری وظایف و مأموریت‌ها، درگیر کردن معاونت‌ها در وظایف نظارتی، توسعه نظارت مشارکتی، تحول در برنامه های بازدید و تغییر رویه‌های نظارتی را از برنامه های مهم معاونت اعلام و تصریح کرد: تربیت ارزیابان حرفه‌ای، توسعه الگوهای شایستگی، سنجش قابلیت‌های ورود به حرفه معلمی، تلاش برای ارتقای سطح ارزیابی بیرونی، مدیریت و اجرای دوره‌های مهارت آموزی و توانمندسازی و ایجاد فرصت برای کاربرد دانش نیز از دیگر برنامه های معاونت نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه فرهنگیان است.

کچوئیان در پایان ابراز امیدواری کرد تا با بهره‌گیری از نظارت مشارکتی، توجه به نقاط کلیدی کیفیت در دانشگاه و کنار گذاشتن امور جزیی و حاشیه ای شاهد حرکت خردمندانه و پیشرفت و ارتقای کیفی اهداف، برنامه‌ها و سیاست‌های معاونت نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه فرهنگیان باشیم.

انتهای پیام/ 


-----------------------------------------------------------------------------
تذکر: کاربر محترم؛ انتشار مطالب دیگر رسانه ها از سوی هشدار نیوز لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. در ضمن شما می توانید اخبار و مطالب وزین خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است از طریق بخش "تماس با ما" برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم، در بخش ویژه منتشر گردد.+ 1
I_DONT_LIKE_IT - 1

منبع: http://www.farsnews.com/13970322001045
بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید