امروز: شنبه, ۲۹ دی ۱۳۹۷ - 19 January 2019

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 377478
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ ۱۰:۳۰
دسته: ورزشی
پرینت
ایمیل

فرجی: احساس می‌کنم نظر بهنام‌فر با برگزاری نشست قابل تغییر است/ نمی‌دانم چرا هزینه‌های سفر به ژاپن ب

رئیس فدراسیون کاراته با اشاره به استعفای سرمربی تیم‌های نوجوانان و جوانان گفت: احساس می‌کنم پس از بازگشت تیم ملی و برگزاری نشست با بهنام‌فر نظر او قابل تغییر باشد.


فرجی: احساس می‌کنم نظر بهنام‌فر با برگزاری نشست قابل تغییر است/ نمی‌دانم چرا هزینه‌های سفر به ژاپن برای برخی مهم شده است

محمد صادق فرجی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص عملکرد تیم‌های پایه در مسابقات قهرمانی آسیا اظهار داشت: در مجموع با توجه به برگزاری مسابقات در ژاپن عملکرد تیم‌های ما رضایت بخش بود. خوشبختانه تیم‌های نوجوانان پسر و جوانان دختر ما به مقام قهرمانی دست یافتند و عملکرد بسیار خوبی داشتند. کار ما برای حضور در المپیک 2018 نوجوانان تازه آغاز شده و برای کسب سهمیه باید در دو مسابقه بلغارستان و کرواسی نیز حضور داشته باشیم.

وی گفت: المپیک نوجوانان رویداد بسیار بزرگی است و امیدوارم قهرمانان ما با کسب سهمیه، با عملکرد خوب خود در این مسابقات از جایگاه کاراته ایران دفاع کنند. با این حال نباید از این نکته غافل شد که با المپیکی شدن کاراته تمام کشورها در حال سرمایه‌گذاری در این رشته هستند و دیگر هیچ کشوری زنگ تفریح نیست. توزیع 5 مدال طلای رده جوانان در بخش پسران میان 5 کشور نیز به خوبی بیانگر قدرت و رشد تمام کشورها بود و نشان داد دیگر قدرت در کاراته در یک کشور متمرکز نیست.

رئیس فدراسیون کاراته با اشاره به برنامه‌ریزی کشورهای دنیا برای حضور در المپیک 2024 عنوان کرد: با توجه به اینکه کاراته در میان رشته‌‌های حاضر در المپیک 2024 قرار گرفته است، کشورهای دنیا از حالا برنامه‌ریزی خود را برای حضور در این المپیک آغاز کردند و ما نیز از این قضیه مستثنی نیستیم و از حالا برای حضور پر قدرت در این رویداد برنامه‌ریزی انجام دادیم.

فرجی در خصوص استعفای مهران بهنام‌فر از هدایت تیم‌های نوجوانان وجوانان به تسنیم گفت: بهنام‌فر از مربیان خوشنام کاراته ایران است که همیشه موفق به کسب نتایج خوب با تیم‌های تحت هدایت خود شده است. در حال حاضر نیز با توجه به نگاهی که او به توانایی بازیکنان خود داشته به این تصمیم رسیده اما احساس می‌کنم تصمیم بهنام‌فر با بازگشت تیم‌های ملی و برگزاری نشست قابل تغییر است. ما به دنبال این  هستیم اگر فضا و شرایط مهیا باشد از وجود بهنام‌فر در ادامه مسابقات کسب سهمیه و همچنین المپیک نوجوانان 2018 نیز استفاده کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که در صورت عدم تغییر تصمیم بهنام‌فر، فدراسیون چه برنامه‌ای برای تیم‌های پایه پسران خواهد داشت، اظهار داشت: ابتدا باید با بهنام‌فر جلسه داشته باشیم و بعد از آن با توجه به برگزاری نتیجه برگزاری نشست‌ها تصمیم بگیریم.

رئیس فدراسیون کاراته در خصوص فضایی که در مورد هزینه‌های اعزام تیم‌های پایه به کاراته ایجاد شده است، گفت: کاری به این موضوع ندارم که برخی افراد هزینه‌های فدراسیون کاراته برای اعزام تیم‌های پایه را به چه کسی منتسب می‌کنند و این نظرات شخصی آنها است اما قبل از اعزام، تمام منابع مالی اعم از پول بلیت و ارز آن از اعتبارات فدراسیون کاراته توسط وزارت ورزش وجوانان تامین شد. این امری طبیعی است که اگر در اعزام های گذشته با کمبود ارز مواجه می‌شدیم از طریق من و آشوری تامین می‌شد. این کار یکی از وظایف رئیس و دبیر فدراسیون است.

فرجی خاطرنشان کرد: در این مدت در اعزام تیم‌های مختلف هیچ گاه کار روی زمین نمانده اما نمی‌دانم چرا هزینه‌های سفر به ژاپن برای برخی این قدر مهم شده و برخی از نسبت دادن این هزینه‌ها به افراد یا وزارت ورزش به دنبال چه هدفی هستند. در حالی که کاراته ایران به زودی بازی‌های آسیایی و کسب سهمیه المپیک جوانان و المپیک آرژانتین را در پیش دارد واقعا نمی‌دانم برخی افراد به دنبال چه مسائل هستند و واقعا این حاشیه‌ها جای تاسف دارد.

رئیس فدراسیون کاراته در خصوص شایعات اختلاف خود با آشوری عنوان کرد: شاید در برخی موارد کاری با آشوری اختلاف سلیقه داشته باشیم که این مسائل نیز طبیعی است اما هیچ اختلاف شخصی نداریم. آشوری در حال حاضر مدیر سازمان تیم‌های ملی است و کار خود را دنبال می‌کند و مورد حمایت من است.

وی در خصوص عملکرد سمانه خوشقدم، سرمربی تیم‌های پایه دختران گفت: خوشقدم در دوره‌های گذشته نیز با مدیریت و برنامه‌ریزی خود نتایج خوبی را کسب کرده بود اما نباید برای ارزیابی عملکرد مربیان فقط به یک مسابقه و یک نتیجه بپردازیم و باید برآیند یک دوره کاری را مدنظر قرار بدهیم. با وجود اینکه نتایج تیم جوانان از نظر بهنام‌فر قابل قبول نبوده اما باز هم نباید عملکرد او را زیر سوال ببریم. بهنام‌فر در این مدت مربی موفقی بوده و برای بررسی عملکرد او نیز باید یک برنامه بلند مدت را ارزیابی کنیم. خوشقدم نیز مربی خوشنام کاراته بانوان ایران است و در حال حاضر در ابتدای راه کسب سهمیه المپیک 2018 است و برای ارزیابی کارنامه او نیز باید تا پایان مسابقات المپیک 2018 منتظر بود.

فرجی یادآور شد: باید از تمام افرادی که دلشان برای کاراته ایران می‌سوزد، تشکر کنم. همچنین نباید اجازه بدهیم هیچ حاشیه‌ای وارد کاراته شود. کاراته در گذشته از حواشی آسیب زیادی دیده اما حالا که این رشته المپیک و برای ورزش ایران به یک فرصت تبدیل شده است نباید اجازه بدهیم مسائل جزئی و حاشیه‌ای وارد آن شود. امیدوارم با تعامل و همدلی جامعه کاراته تا المپیک 2020 همه با هم از جایگاه کاراته ایران در توکیو دفاع کنیم و یک ضلع جدید به چهار ضلعی رشته‌های مدال‌آور ایران در المپیک اضافه و حتی کاراته را به گل سرسبد ورزش کشور تبدیل کنیم.

انتهای پیام/


-----------------------------------------------------------------------------
تذکر: کاربر محترم؛ انتشار مطالب دیگر رسانه ها از سوی هشدار نیوز لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. در ضمن شما می توانید اخبار و مطالب وزین خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است از طریق بخش "تماس با ما" برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم، در بخش ویژه منتشر گردد.+ 0
I_DONT_LIKE_IT - 0

منبع: http://tn.ai/1724595
بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید