امروز: چهارشنبه, ۰۹ مهر ۱۳۹۹ - 30 September 2020

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 375593
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ ۱۵:۱۷
دسته: استانها
پرینت
ایمیل

خسارت ۸ میلیاردی سرمازدگی به چین بهاره برگ سبز چای در رودسر

به گزارش هشدارنیوز به نقل از مهر، علی تقی پور ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به سرمای دیرس بهاره، اظهار کرد: سرمازدگی باعث آسیب به محصول چای در مناطق مختلف شهرستان رودسر  شده است.

 وی با بیان اینکه این خسارت ها بیشتر در مناطق دشت بوده و در کوهپایه ها وضعیت مطلوب تر است، افزود: براساس کارشناسی های صورت گرفته پیش بینی می شود ۳۰ درصد محصول چین بهاره دچار خسارت و افت محصول شود.

رئیس اداره چای رودسر در ادامه با اشاره به اینکه میزان خسارت وارده هشت میلیارد تومان برآورد شده است، گفت: سازمان چای با هماهنگی صندوق توسعه چای کشور و با عاملیت اتحادیه چایکاران اقدام به انجام بیمه فراگیر چایکاران کرده است.

وی همچنین با اشاره به خرید  برگ سبز چای، خاطرنشان کرد: تا روز گذشته ۸۸ تُن برگ سبز چای درجه یک از چایکاران خریداری شده است.

تقی پور با بیان اینکه سالیانه ۲۱ هزارتُن برگ سبز چای در شهرستان رودسر خریداری می شود، تصریح کرد: در صورت مساعد بودن شرایط آب و هوایی این میزان افزایش می یابد.

وی با اشاره به فعالیت ۲۸ کارخانه چای و هشت هزار چایکار در شهرستان رودسر، یادآورشد: ۲۲ کارخانه چای با سازمان قرارداد خرید برگ سبز چای منعقد کرده اند و مابقی نیز در حال اجرای آن هستند.

وی با بیان اینکه برداشت برگ سبز چای از ۱۵ اردیبهشت آغاز و تا مهر ادامه دارد، افزود: شش هزار هکتار سطح زیر کشت چای  در این شهرستان قرار دارد که ۲۰ درصد تولیدات داخلی چای کشور را تامین می کند.+ 0
I_DONT_LIKE_IT - 0

منبع: https://www.mehrnews.com/news/4284122/خسارت-۸-میلیاردی-سرمازدگی-به-چین-بهاره-برگ-سبز-چای-در-رودسر
بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید