امروز: دوشنبه, ۰۷ مهر ۱۳۹۹ - 28 September 2020

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 3755
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۵ ۱۱:۰۴
به همت شهرداری تهران و با حضور مديران بازرسي کلانشهر هاي کشور؛

اولين نشست تخصصي بازرسي هوشمند مجازي برگزار شد

هشدار نیوز - حسين رحمت جانشين سازمان بازرسي شهرداری پایتخت در این مراسم گفت: در دنيايي که سرعت تکنولوژي، علم و ورود به فضاهاي الکترونيکي و مجازي روز به روز در حال پيشرفت مي باشد، استفاده از سيستم بازرسي هوشمند مجازي نيز براي ما يک انتخاب نبوده بلکه اجبار و تکليف است.
وي افزود: استفاده از سسيستم هاي نرم افزاري و سخت افزاري شهرداري تهران جهت استفاده مطلوب و همچنين بازرسي از محتواي داده هاي توليد شده در فرايندهاي خدماتي، در راستاي پيشگيري و مبارزه با فساد اداري شيوه جديدي است که در سال 93 به دستور رياست محترم سازمان در برنامه هاي کار سازمان بازرسي شهرداري تهران قرار گرفت.
وي ادامه داد : وظيفه  بازرسي اين است که کنترل و نظارت کند تا ميان آن چيزي که اجرا مي شود با آن چيزي که بايد اجرا گردد مطابقت ايجاد شود ، اين بازرسي علاوه بر اينکه ايستايي در کار اجرايي ايجاد نمي کند بلکه تسهيل کننده  امور نيز  است.
جانشين سازمان بازرسي شهرداری تهران با اشاره به استفاده ازنرم افزارهاي بازرسي و نظارتي افزود : نياز سنجي آيتم ها ، تلفيق و تحليل اطلاعات و انطباق با فرايند هاي موجود و بازرسي را از ضروريات توليد نرم افزارهاي نظارتي دانست.
رحمت ادامه داد : تهيه چک ليست هاي بازرسي يکي ديگر از مواردي است که بايد به آن توجه کرد. ما در کار بازرسي و نظارتي به سمت استانداردسازي فعاليت ها رفته ايم، چون معتقديم که وقتي سازمان بازرسي کاري انجام مي دهد اثرگزاري نظرات شخصي بازرسين به حداقل برسد.

وی با اشاره به تجهيز بازرسي به هوشمند کردن و آلارم هاي سيستمي خاطر نشان کرد: بايد در اين زمينه نقاطي که نياز است با آلارم دادن هاي سيستمي به بازرسان تعريف و مشخص نماييم تا بتوان تخلفات را در تمامي سطوح شناسايي و رسيدگي کرد.

احقاق بازرسي هوشمند مجازي مستلزم وجود ساختار اجرايي الکترونيکي است
قائمي مدير عامل سازمان فناوري اطلاعات و ارتباطات شهرداري تهران نیز در ادامه  اين نشست گفت : با ورود تکنولوژي جديد به زندگي روزمره ، فرهنگ آن نيز بدنبال آن مي آيد و اين امر تا حدي در زندگي ما تاثير گذاشته است که يا بايد به صورت شبکه اي کار کنيم يا اصلاً کار نکنيم.
قائمي ضمن تشکر از مديران ارشد سازمان بازرسي به جهت اعتقاد و برنامه ريزي در الکترونيکي کردن کار بازرسي و نظارتي در شهرداري تهران گفت: از اولويت هاي سازمان فناوري در سال 95 بستر سازي يکپارچه جهت جلوگيري از تخلفات احتمالي بوده و اين مجموعه با تمام پتانسيل و امکانات در خدمت کليه حوزه هاي شهرداري و من جمله سازمان بازرسي شهرداري تهران خواهد بود.
وي افزود: بازرسي هوشمند مجازي زماني محقق مي شود که مجموعه و يا سازماني که مورد ارزيابي قرار مي گيرد قبلاً الکترونيکي شده باشد و زير ساخت ها و فرآيندهاي اجرايي و نظارتي در آن تعريف شده باشد.
مدير عامل سازمان فناوري اطلاعات ضمن تشريح فعاليت هاي اجرايي حوزه هاي مختلف شهرداري تهران گفت: بيشترين موفقيت ما در فراهم کردن دامنه نيازمنديهاي ماموريت هاي شهرداري به زير ساخت هاي فناوري اطلاعات در حوزه شهرسازي ، مديريت و هوشمند سازي بدنه شهرداري است.
قائمي در پايان با اشاره به تدابير و تاکيدات شهردار محترم تهران در سيستمي کردن فرآيندهاي مالي در شهرداري تهران در راستاي جلوگيري از فساد مالي و ارتقاء سلامت اداري از مجموعه مديران سازمان بازرسي خواست تا مطابق گذشته تعامل و همکاريهاي لازم را داشته باشند تا با سرعت بيشتر به اين مهم دست يابيم.
بنا بر اين گزارش، دکتر علي اکبر جلالي پدر فناوري اطلاعات ايران نيز در اين نشست به تشريح راهکارهايي در جهت بستر سازي مناسب در هوشمند سازي و استفاده از فناوري هاي نوين الکترونيکي در سازمان بازرسي شهرداري تهران پرداخت.
لازم به ذکر است که در ابتداي اين نشست متن پيام جناب آقاي دکتر قاليباف شهردار محترم تهران در خصوص بازرسي مجازي به   قرائت شد.+ 6
I_DONT_LIKE_IT - 1

بازدید: 678

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید