امروز: چهارشنبه, ۰۹ مهر ۱۳۹۹ - 30 September 2020

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 373402
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ ۱۱:۳۶
دسته: سیاسی
پرینت
ایمیل

اگر زنگنه به جای وقت‌گذاری روی شرکت اندیشه‌ورزان نیرو 200 شرکت سهامی تاسیس می‌کرد آنگاه به او می‌گفت

خبرگزاری فارس: اگر زنگنه به جای وقت‌گذاری روی شرکت اندیشه‌ورزان نیرو 200 شرکت سهامی تاسیس می‌کرد آنگاه به او می‌گفتم «ژنرال زنگنه»

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، سیدجواد کریمی قدوسی نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی صبح امروز سه‌شنبه (4 اردیبهشت 97) در صحن علنی پارلمان در جریان سوال خود از وزیر نفت درباره نگاه به بیرون در اقتصاد نفت و همچنین نقش باشگاه نفت و حضور فامیل‌های ثروت و قدرت در این نگاه اظهار داشت: حوزه نفت و گاز همیشه مورد طمع نفوذ بوده است.

وی افزود:اساسنامه شرکت نفت را قبل از انقلاب انگلیسی‌ها نوشتند بنابراین هدف بنده از سوال از وزیر نفت جلوگیری از تکرار حوادث تلخ گذشته نه چندان دوری است که باعث ایجاد مشکلات جدی در حوزه گاز، نفت و نیرو بوده است.

کریمی قدوسی حوزه‌ نفت، گاز و نیرو را یک حوزه پیشران در عرصه اقتصادی خواند و تصریح کرد: امروز این صنعت باید با رقیب‌های بزرگ کار کنند. نه اینکه با مشکلات جدی دست و پنجه نرم کنند و متاسفانه در این حوزه و صنعت روند رو به افولی را شاهد بودیم.

وی با بیان اینکه نگاه ما به صنعت نفت طور دیگری است گفت: ما به قدری به نفت و این صنعت اتکا داریم که 80 میلیون جمعت حتی اگر حوزه‌های کشاورزی و دیگر موارد نبود باید از زندگی و شرایط برخورداری بهره می‌بردند بنابراین اگر مشکلاتی در این حوزه داریم حقیقتا جای نگرانی است.

 کریمی قدوسی ادامه داد: خون ملت ایران برای حفظ مقاومت ایران و به ویژه جنوب کشور ما است ریخته شده است حال جوانان اهواز و مناطق جنوبی کشورمان شرایط بسیار بدی دارند در حالی که منبع بزرگ نفتی در مجاورت ‌آنها است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنانش عنوان کرد: اگر زنگنه به جای وقت‌گذاری روی شرکت اندیشه ‌ورزان نیرو طبق نشست قوانین تلاش می‌کرد و به جای آن 200 شرکت سهامی تعاونی با عضویت 40 میلیون ایرانی تشکیل می‌داد و تمام تلاشش را بر محور امور مردم می‌گذاشت امروز به معنای واقعی به او می‌گفتیم ژنرال زنگنه و رد صورت انجام چنین مواردی بود که به معنای واقعی باید به او ژنرال زنگنه می‌گفتیم.

ادامه دارد...


-----------------------------------------------------------------------------
تذکر: کاربر محترم؛ انتشار مطالب دیگر رسانه ها از سوی هشدار نیوز لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. در ضمن شما می توانید اخبار و مطالب وزین خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است از طریق بخش "تماس با ما" برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم، در بخش ویژه منتشر گردد.+ 0
I_DONT_LIKE_IT - 0

منبع: http://www.farsnews.com/13970204000488
بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید