امروز: چهارشنبه, ۰۹ مهر ۱۳۹۹ - 30 September 2020

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 371002
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۲۹ فروردين ۱۳۹۷ ۱۶:۲۷
دسته: استانها
پرینت
ایمیل

خسارت ۱۶۲ میلیارد تومانی سرمازدگی به باغات شهرستان اهر

به گزارش هشدارنیوز به نقل از مهر، محمد اسدی عصر امروز چهارشنبه در جمع خبرنگاران به خسارت سرمازدگی روز گذشته در اهر اشاره کرد و گفت: در شهرستان اهر ۸۵۰۰ هکتار باغات وجود دارد که در طول سال از این باغات ۱۵۰ هزار تن از انواع میوه های سردرختی برداشت می شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اهر اضافه کرد: متاسفانه بامداد روز گذشته به لحاظ برودت هوا تا ۷ درجه منهای صفر باغات شهرستان اهر دچار خسارت شدیدی شدند.

وی بابیان اینکه سرمازدگی به ۶ هزار و ۸۴۰ هکتار از باغات شهرستان اهر خسارت هنگفتی وارد ساخت، افزود: بر اساس ارزیابی که اکیپ ها انجام داده اند میزان خسارت سرمازدگی در شهرستان اهر بیشتر از ۱۶۲ میلیارد و ۲۷۳ میلیون تومان بوده است.

اسدی تصریح کرد: طبق بازدیدهایی که از باغات شهرستان اهر داشته ایم متاسفانه باید گفت که درختی نداریم که شکوفه میوه در آن سالم باقی بماند و در واقع با این سرمازدگی باغداران اهری تمام سرمایه خود را از دست دادند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اهر در خاتمه با تاکید بر اینکه خسارت سرمازدگی در شهرستان اهر بین ۷۰ تا ۱۰۰ درصد است، خاطرنشان کرد: در پی خسارت سرمازدگی به باغات این شهرستان، ۱۵۰ هزار تن میوه که از باغات اهر برداشت می شد از بین رفت.+ 0
I_DONT_LIKE_IT - 0

منبع: https://www.mehrnews.com/news/4274895/خسارت-۱۶۲-میلیارد-تومانی-سرمازدگی-به-باغات-شهرستان-اهر
بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید