امروز: شنبه, ۰۵ مهر ۱۳۹۹ - 26 September 2020

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 370316
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۲۸ فروردين ۱۳۹۷ ۱۰:۱۴

«مدیریت جهادی» یک سبک مدیریتی موفق است

مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس لرستان با بیان این‌که «مدیریت جهادی» یک سبک مدیریتی موفق است، گفت: دفاع از نظام، کار و تلاش باید در راس امور باشد و برای این‌که نظام جمهوری اسلامی پایدار بماند. باید الگوهای موفق مدیریتی را بازنگری کنیم تا نقشه راهی برای نسل جوان ما باشد.

،حجت‌الله ناصرپور در نخستین جلسه شورای هماهنگی دفاع مقدس اظهار کرد: هر کشوری برای دفاع از خودش، برای موفقیت، رشد و توسعه نیاز به یک‌سری سرمایه‌های دینی، مالی و اقتصادی دارد.

وی گفت: در دو دهه اخیر دانشمندان علوم اجتماعی سرمایه‌ای را تحت عنوان «سرمایه اجتماعی» مطرح می‌کنند. به‌ عبارتی بنا به دیدگاه دانشمندان، سه سرمایه‌ای که باعث رشد کشور هستند سرمایه اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی است که به‌ لحاظ معنوی می‌تواند نواقص سرمایه‌های مادی و فیزیکی را برطرف کند.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان اظهار کرد: در واقع سرمایه اجتماعی بحث پیوند روابط بین انسان‌هاست که صداقت،اعتماد و اطمینان به‌ عنوان سه مؤلفه اصلی این سرمایه هستند و آن کشوری می‌تواند موفق باشد که بتواند این سرمایه اجتماعی را در جهت تحقق اهدافش هدایت کند.

ناصرپور گفت: دین به همراه خودش اساسی‌ترین مؤلفه‌های سرمایه اجتماعی را دارد. چرا که در آن احکام، اعتقادات، باورها و اخلاقیات نهفته‌ای که هرکدام از آن‌ها را در نظر بگیریم بحث از پیوندها و ارتباطات اثربخش است.

وی ادامه داد:هفت عاملی که برای سرمایه اجتماعی در آموزه‌های دین می‌شود به آن‌ها اعتقاد داشت؛ با توجه به گفتار امام علی(ع) عبارت‌از تقوا،عدالت،اجتناب از غرور، تواضع،گشاده‌رویی، پرهیز از دنیاطلبی،مقابله با ضد ارزش‌هاست کمااینکه این عوامل بخشی از قدرت دین در انباشت و کاشت سرمایه اجتماعی است.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان اضافه کرد: انقلاب اسلامی با تکیه بر سرمایه اجتماعی، حول محوریت وجود حضرت امام(ره) ایجاد شد و امام آن مقوله اعتماد و صداقت را داشتند که مردم به حرف ایشان عمل کردند همچنین در هشت سال دفاع مقدس هم همین محوریت اعتماد به امام وجود داشت و همین سرمایه باعث انسجام، وحدت و حضور حداکثری مردم در جبهه‌های حق علیه باطل شد.

جامعه‌ای که انسجام داشته باشد پیوستگی و وحدت ایجاد می‎شود

ناصرپور گفت: جامعه‌ای که انسجام داشته باشد پیوستگی و وحدت ایجاد می‎شود، اقتدار ملی تولید می‌شود چراکه سرمایه اجتماعی عاملی است که باعث می‌شود نواقص و ضعف‌های اقتصادی و مالی از بین بروند. در بحث سرمایه اجتماعی اولین عامل رهبری و ولایت است(گفتمان ولایت) همین فکر و گفتمان الهی که حاکم بر نظام جمهوری اسلامی است باعث شد که مکتب‌های دینی مانند؛ مکتب‌های عاشورا و فرهنگ مهدوی در بین مردم حاکم شود.

وی در ادامه با اشاره به این‌که جنگ یکی‌از مؤلفه‌های اجتماعی جهت‌دهنده بود، گفت: هرگاه مسئولان وحدت‌ رویه و صداقت در گفتار و کردارشان داشتند مردم بیشتر پای کار بودند.

ناصرپور گفت: امروزه جمهوری اسلامی در نبرد واقعی با دشمن است همان نبرد هشت سال دفاع مقدس امروزه ساری و جاری‌است اما چهره‌اش فرق کرده است.بنابراین دفاع از نظام، کار و تلاش باید در راس امور باشد و برای این‌که نظام جمهوری اسلامی پایدار بماند. باید الگوهای موفق مدیریتی را بازنگری کنیم تا نقشه راهی برای نسل جوان ما باشد.

وی اظهار کرد: یک سبک مدیریتی بسیار زیبایی معرفی شد تحت عنوان «مدیریت جهادی» و امروزه شاهدیم مدافعان حرم با همان سبک دارند موفق می‌شوند.

انتهای پیام

 

-----------------------------------------------------------------------------
تذکر: کاربر محترم؛ انتشار مطالب دیگر رسانه ها از سوی هشدار نیوز لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. در ضمن شما می توانید اخبار و مطالب وزین خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است از طریق بخش "تماس با ما" برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم، در بخش ویژه منتشر گردد.+ 4
I_DONT_LIKE_IT - 1

منبع: https://www.isna.ir/news/97012810103/مدیریت-جهادی-یک-سبک-مدیریتی-موفق-است
بازدید: 146

تعداد نظرات: 5
منتشر نشده: 0
 
ir
+0
unlike
-0
میهن ۹۷/۰۲/۱۴ - ۱۴:۴۲
پاسخ
comments بیش از 110kmجاده‌، صدها هکتار زمین برای ایجاد باغ و کشاورزی و آبخیزداری، احداث3سد، 34باب دبستان، 7خوابگاه، احداث درمانگاه،مسجد،ح سینه و حوزه، 10باب گرمابه، 2باغ بزرگ مرکبات و خرما و صادرات آن، تجمیع روستائیان 1150 روستا در 430 روستا برای خدمات رسانی بهتر، این‌ها در کنار ارتقای سطح فرهنگ و تمدن، بخشی از نتایج مدیریت جهادی حاج عبدالله است!
8 اردیبهشت سال 84 حاج عبدلله پس از سال‌ها تحمل بیماری مالاریا در بشاگرد آسمانی می‌شود. تمام خدمات بزرگ حاج عبدالله در بشاگرد یک طرف، امروز اما بزرگترین خدمت او یعنی معرفی علمی و عملیِ «مدیریت‌جهادی» به عنوان نسخه نجات‌بخش سپهر مدیریتی جمهوری اسلامی در طرف دیگر خودنمایی میکند!
 
 
ir
+0
unlike
-0
سرباز ۹۷/۰۲/۱۴ - ۱۴:۴۱
پاسخ
comments مسئول کمیته امداد بشاگرد، «حاج عبدالله والی»، عاشقانه برای بشاگرد پدری کرد. با سلاح #جهاد به جنگ فقر رفت و با عشق موهایش را برای بشاگردی‌ها سفید کرد. حاجی والی مدیریت انقلابی را به رخ مدیریت تکنوکرات کشید. تمدن بشاگرد را آغاز و از آنجا منطقه ویژه انقلابی ساخت؛ درمقابل منطقه ویژه اقتصادی! یک مسئول، اگر عشق و حماسه چاشنی کارش باشد مسئول جهادی است و مدیریت‌ش هم مدیریت‌جهادی و الگویش هم حاج عبدالله والی! بارها از حاجی خواستند به جبهه بیاید. از امام دستور خواست. همان امام که گفت حصرآبادان باید شکسته شود، به حاجی والی هم گفت «به‌دادبشاگردبر سید!»
 
 
ir
+0
unlike
-0
سودی ۹۷/۰۲/۱۴ - ۱۴:۴۱
پاسخ
comments بین یاران حاجی، بشاگرد به آفریقای ایران معروف بود. درآنجا يك نظام طبقاتي و ظالمانه‌ای برقراربود و روابط حاكم، بصورت غلام و خان و رئیس! جالب اینکه خان‌ها هم بدبخت بودند؛ به قدری که برنج را نمیشناختند. بیماری مالاریا فراگیر بود و حتی خود حاجی هم بیمارشد. «سیل» و«آبله»و «قحطی» اسامی زن‌هایشان بود و در فقر فرهنگی به‌‌سر می‌بردند.
 
 
ir
+0
unlike
-0
لیلا ۹۷/۰۲/۱۴ - ۱۴:۴۰
پاسخ
comments بشاگرد منطقه‌ای وسیعی است با مساحت تقریبی 9000km مربع؛ یعنی12برابرتهرا ن! به‌دلیل صعب‌العبوری و دورافتادگی، مسیر200km میناب به بشاگرد باید در18ساعت طی می‌شد! بشاگردِ قبل انقلاب، انگار جزئی از ایران نبود و گویی اصلا درنقشه نبود. توصیفاتی که از بشاگرد می‌شد حتی برای حاج عبدلله هم پیش از سفر اولش به بشاگرد غیرقابل باور بود. در خاطرات یکی از اطرافیان ایشان اینگونه از او نقل شده‌ست که قبل از دیدن بشاگرد گفته بود: «آخر مگر ممکن است؟ شاه ملعون بود و مال مردم را خور، گور پدر شاه. ولی مگر می‌شود مردمی وضع غذا و لباسشان این باشد که شما می‌گویید». اما پس از سفر به آنجا و ارائه گزارش به کمیته امداد، سرانجام اسفند61 طی حکمی از سوی نماینده ولی‌فقیه در کمیته امداد، حاج عبدالله، والی و مامور نجات بشاگرد شد.
 
 
ir
+0
unlike
-0
فرمرز ۹۷/۰۲/۱۴ - ۱۴:۳۹
پاسخ
comments «نماد مدیریت جهادی»؛ این لقبی است که رهبرانقلاب به پدرمعنوی جهادگران-حاج عبدالله والی- داده است. او که در جبهه‌های جنوب مشغول جهاد بود، سال60 طی ماموریتی ازسوی سرپرست کمیته امداد امام خمینی(ره) به استان هرمزگان سفر می‌کند. بعداز شش ماه شناسایی و خدمت به محرومین این استان، نام منطقه‌ای به گوشش می‌خورد که یا برای مردم آنجا ناشناخته بود یا جرئت پا گذاشتن به آنجا را نداشتند؛ «بَشاگَرد»!
 

کد امنیتی
کد جدید