امروز: یکشنبه, ۳۰ دی ۱۳۹۷ - 20 January 2019

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 370046
تاریخ انتشار: دوشنبه, ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ ۱۸:۳۳
دسته: استانها
پرینت
ایمیل

موج دوم بارش های بهاری تا فردا در آسمان استان ایلام ادامه دارد

مجتبی میهن پرست اظهار داشت: موج بارشی جدید همان طور که انتظار داشتیم با بارش رگبار و رعد و برق و در نقاط مستعد نیز بارش تگرگ در سطح استان فعال شده است.

وی افزود: انتظار می رود این سیستم برای فردا تضعیف شود، اوج فعالیت این سیستم بارشی امروز است که کل استان را دربرمی گیرد اما با توجه به خاصیت بهاری بودن بارش ها سیستم می تواند به صورت نقطه ای و زمانی در سطح استان فعالیت داشته باشد.

کشاورزان از دپو کردن محصول در فضای باز خودداری کنند

محمدعلی اقدسی معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی ایلام اظهار داشت: با توجه به بارش های بهاری که در سطح استان آغا ز شده است توصیه ما به کشاورزان این است که در اولین فرصت در مزارعی که محصول آنها آماده برداشت هستند سریعا عملیات برداشت را انجام دهند.

وی افزود: کشاورزان از دپو کردن محصول در فضای باز خودداری کنند و سریعا محصول برداشت شده را تحویل مراکز خرید دهند همچنین به دلیل این که رطوبت نسبی هوا در این ایام در سطح استان بالا رفته  برای کشاورزان شمال استان نیز توصیه می کنیم از مزارع خود بازدید داشته باشند.

اقدسی اضافه کرد: چنان چه کشاورزان در سطح مزارع خود به هر عامل بیماری زایی خصوصا بیماری های برگی مشاهده کردند به کارشناسان هواشناسی اطلاع دهند.+ 0
I_DONT_LIKE_IT - 0

منبع: https://www.mehrnews.com/news/4272758/موج-دوم-بارش-های-بهاری-تا-فردا-در-آسمان-استان-ایلام-ادامه-دارد
بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید