امروز: دوشنبه, ۰۵ اسفند ۱۳۹۸ - 24 February 2020

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 365066
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۱۵ فروردين ۱۳۹۷ ۱۳:۴۱

آران و بیدگل با ۱۲۰ هزار هکتار جنگل دست کاشت تنها ۴ قرقبان دارد

رضا شفیعی گفت و گو با خبرنگار مهر با بیان اینکه تا سه سال آینده تمام اراضی ملی شهرستان سند دار (تک برگی) می شود، اظهار داشت: با اجرای اخذ سند تک برگی، تصرف و تخریب اراضی تقریبا به صفر می رسد.

وی به دستاوردهای اداره منابع طبیعی شهرستان سال ۹۶ اشاره کرد و ابراز داشت: اداره منابع طبیعی آران و بیدگل سال ۹۶ توانست با عملکرد خود مقام نخست کشور را حفاظت از اراضی ملی به خود اختصاص دهد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آران و بیدگل با اشاره به وجود تنها چهار قرقبان برای حفاظت از اراضی ملی و همچنین تاغزارهای آران و بیدگل گفت: برای حفاظت از ۱۲۰ هزار هکتار جنگل دست کاشت و هزاران هکتار عرصه ملی به ۶۰ قرقبان نیاز است.

وی وجود عرصه های نهال کاری شده را مانعی برای هجوم ریزگردها به داخل شهرها و روستاها دانست و گفت: سالانه بیش از ۵۰ هکتار از این عرصه ها به دلیل ناآگاهی و یا توسط سودجویان چوب قطع و سوزانده می شود.

شفیعی ادامه خصوص اعلام آمادگی مجتمع فولاد کویر و وعده‌های این شرکت برای ایجاد کمربند فضای سبز آران و بیدگل اضافه کرد: خواستی از سوی شرکت فولاد برای ایجاد فضای سبز به منابع طبیعی و آبخیزداری ارائه نشده است.+ 1
I_DONT_LIKE_IT - 0

منبع: https://www.mehrnews.com/news/4263020/آران-و-بیدگل-با-۱۲۰-هزار-هکتار-جنگل-دست-کاشت-تنها-۴-قرقبان-دارد
بازدید: 192

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید