امروز: سه شنبه, ۰۸ مهر ۱۳۹۹ - 29 September 2020

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 363013
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۰۹ فروردين ۱۳۹۷ ۰۶:۳۷
دسته: استانها
پرینت
ایمیل

وزش باد و گردوغبار پدیده غالب ۲ روز آینده در استان مرکزی است

مرتضی ذوالفقاری در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: بررسی نقشه های پیش یابی وضعیت هوا نشان دهنده ورود سامانه ناپایداری جوی از فردا(پنجشنبه، نهم فروردین) به نواحی غربی کشور است.

مدیرکل هواشناسی استان مرکزی افزود: ورود این سامانه به کشور موجب ناپایداری جوی و رگبار باران و احتمالا رعد و برق و وزش باد شدید در استان های غربی همچون استان مرکزی خواهد شد.

ذوالفقاری بیان کرد: این ناپایداری ها در بخش هایی از غرب کشور موجب افزایش سرعت وزش باد و ایجاد گرد و غبار از عصر پنجشنبه و به ویژه روز جمعه است.

مدیرکل هواشناسی استان مرکزی خاطرنشان ساخت: در استان مرکزی ناپایداری های ناشی از این سامانه عمدتا به صورت وزش باد خود را نشان می دهد.

وی تصریح کرد: بر این اساس از بعدازظهر فردا(پنجشنبه) در برخی از نواحی به ویژه نوار غربی استان سرعت وزش باد و گرد و غبار افزایش خواهد یافت، همچنین پیش بینی می شود در روز جمعه، سرعت وزش باد در استان مرکزی شدیدتر خواهد شد.

مدیرکل هواشناسی استان مرکزی ادامه داد: همچنین احتمال رگبار و بارش های پراکنده در روز جمعه در نقاط مختلف استان مرکزی وجود دارد.

ذوالفقاری به کشاورزان استان توصیه کرد طی دو روز آینده به علت وزش باد از انجام عملیات سمپاشی در مزارع به ویژه در ساعات عصر که شدت وزش باد در استان بیشتر خواهد شد، خودداری کنند.+ 0
I_DONT_LIKE_IT - 0

منبع: https://www.mehrnews.com/news/4259812/وزش-باد-و-گردوغبار-پدیده-غالب-۲-روز-آینده-در-استان-مرکزی-است
بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید