امروز: پنج شنبه, ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ - 11 August 2022

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 3581
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۵ ۱۳:۱۴
دسته: اجتماعی
پرینت
ایمیل

قانون جدید عربستان برای دختران

هشدار نیوز - از این پس دختران عربستانی می‌توانند بدون حضور محرم برای نوشیدن چای و قهوه و آب میوه به مغازه‌ها بروند.

هشدار نیوز - دختران عربستان پس از این می‌توانند بدون محرم برای نوشیدن چای و قهوه و آب میوه به مغازه‌ها بروند.

 روزنامه انگلیسی تایمز روز سه شنبه در گزارشی نوشت: دختری که در یکی از مناطق اعیان نشین ریاض - پایتخت عربستان - زندگی می‌کند، برای اولین بار توانست به یکی از کافی شاپ‌های منطقه سکونتش برود.

تایمز در گزارشی با عنوان «دختران عربستانی درپی کاهش اختیارات پلیس دینی طعم آزادی را می‌چشند،» به نقل از این دختر نوشت: وی می‌گوید که تا یک ماه پیش نمی‌توانست به کافی شاپ منطقه‌اش برود و با خیال راحت روی صندلی بنشیند، و هیچ یک از نیروهای پلیس دینی به او کاری نداشته باشد.

کا‌ترین فیلیپ، نویسنده این گزارش، تأکید می‌کند: پلیس دینی عربستان که اختیارات فراوانی داشت، تا چندی پیش مانع ورود دختران عربستانی به مراکز خرید و غیره بدون محرم می‌شد، ولی هم اکنون دختران بوی آزادی را استشمام می‌کنند.

فیلیپ افزود: پلیس دینی عربستان با مردم خشونت آمیز رفتار می‌کرد. برای نمونه ۱۵ دانش آموز یک مدرسه دخترانۀ شبانه سال ۲۰۰۲ در آتش سوختند زیرا پلیس دینی به علت اینکه دختران هنگام آتش گرفتن خوابگاه‌شان حجاب به سر نداشتند، از نجات دادن آن‌ها خودداری کرد.

فیلیپ در گزارش خود نوشت: موبایل و شبکه‌های اجتماعی نقش بسزائی در کاهش اختیارات مستبدانه پلیس دینی عربستان داشت. کاربران شبکه‌های اجتماعی چندی پیش کلیپی را منتشر کردند که در این کلیپ یکی از نیروهای پلیس دینی عربستان دختری را مقابل یک مرکز خرید به باد کتک می‌گیرد و به درخواست‌های عاجزانه دختر توجهی نمی‌کند.+ 4
I_DONT_LIKE_IT - 6

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید