امروز: دوشنبه, ۰۵ فروردين ۱۳۹۸ - 25 March 2019

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 355936
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۱۷ اسفند ۱۳۹۶ ۱۹:۰۷
دسته: سیاسی
پرینت
ایمیل

اصلاحات معدل بین انقلاب و محافظه کاری نیست/ جریان اصلاحات قبل از سال 76 به حاشیه رفته بود

خبرگزاری فارس: اصلاحات معدل بین انقلاب و محافظه کاری نیست/ جریان اصلاحات قبل از سال 76 به حاشیه رفته بود

، هادی خانیکی عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت و فعال سیاسی اصلاح‌طلب عصر امروز( پنجشنبه) طی نشستی که در حزب اتحاد ملت برگزار شد اظهار داشت: کار یک حزب و کنشگر سیاسی این است که یافته‌های حوزه اندیشه را به مقولات سیاسی تبدیل کند و وقتی از انقلاب یک اصلاحات حرف می‌زنیم از بخشی از مفروضات می‌گذریم ولی باید نسبت بین دیروز و امروز را بدانیم.

وی ادامه داد: مذهبی و غیر مذهبی اولین مرزبندی خود را در میان کسانی قرار دادند که مبارزه مسلحانه را قبول نداشتند و وقتی بن بست هایی در مبارزه مسلحانه ایجاد شد آنجا هم راه های گذشته، کنار گذاشته شد.

عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت با بیان اینکه اصلاحات معدل بین انقلاب و محافظه کاری نیست گفت: انقلاب اسلامی و انقلاب مشروطه ذیل تلاش‌‌های اصلاح‌‌طلبانه جامعه ایرانی تعریف می‌شود.

وی افزود: وقتی از ضرورت اصلاحات حرف می زنیم مسله فراتر از یک جریان سیاسی است و اصلاحات مفهوم عامی دارد و یک حرکت مستمر ریشه دار و تدریجی آرام در 200 سال گذشته است که بستر ترقی خواهانه داشته و بر روی عدالت، آزادی و پیشرفت تاکید دارد و به همه آنها فرم می‌دهد که از جمله آنها این است که مسأله دین را مبتنی بر جامعه ایرانی تعریف می‌کند.
 

خانیکی با اشاره به سابقه تاریخی جریان اصلاحات در دوران سازندگی افزود: در آن دوران در بستری قابل فهم، جمعی بودیم که در اثر سیاست‌های رسمی که اتخاذ شده بود قبل از سال 76 به حاشیه رفته بودیم و چون خاتمی نتوانست سیاست های فرهنگی خود را در دولت هاشمی ادامه دهد استعفا داد.

عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت با اشاره به نشریه آیین گفت: پس از اینکه موسوی نتوانست در انتخابات 76شرکت کند، سراغ خاتمی رفتیم که خاتمی هم این پیشنهاد را نپذیرفت.

وی ادامه داد: یکی از استدلال هایمان برای خاتمی درجهت شرکت در انتخابات این بود که می گفتیم حرفهایی که قرار است در نشریه آیین بزنیم را در خلال رقابت های انتخاباتی مطرح کنید و بعد به کار خود بپردازیم؛ ولی این حرف ها در انتخابات توسط اکثریت مردم پذیرفته شد.

خانیکی ضمن اشاره به ضرورت توجه به مقوله عدالت گفت: اصلاحات نمی تواند این وجه از خواست جامعه را نادیده بگیرد، از سوی دیگر هیچ کشوری نمی‌تواند بر مشکلات خود غالب شود مگر اینکه از جایگاه برجسته ای در منطقه و جهان برخوردار باشد.

عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت در پایان با اشاره به برخی ضرورت ها برای اصلاحات گفت: این بحث که می گویند باید مبانی اصلاحات و راهبردهایش مشخص باشد درست است ولی همه اینها متکی بر این است که بدانیم مسئله امروز ایران چه چیزی است تا در برابر آن راهبرد اصلاحات مشخص شود و ایران هیچ راه حلی روشن تر از اصلاحات ندارد.

انتهای پیام/


-----------------------------------------------------------------------------
تذکر: کاربر محترم؛ انتشار مطالب دیگر رسانه ها از سوی هشدار نیوز لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. در ضمن شما می توانید اخبار و مطالب وزین خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است از طریق بخش "تماس با ما" برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم، در بخش ویژه منتشر گردد.+ 0
I_DONT_LIKE_IT - 0

منبع: http://www.farsnews.com/13961217001119
بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید