امروز: سه شنبه, ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - 04 August 2020

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 351257
تاریخ انتشار: دوشنبه, ۰۷ اسفند ۱۳۹۶ ۱۰:۵۸

درختان خیابان ولیعصر احیاء می شوند - جایگزینی 400 تا 700 چنار سالم با درختان مبتلا به سرطان رنگی1396/12/7 10:35:0|
تعداد مشاهده: 4

به گزارش هشدارنیوز، علی محمد مختاری در نشست خبری هفته منابع طبیعی با اشاره به برنامه های ویژه سازمان بوستان ها برای کاشت نهال اظهار کرد: همزمان با جمعه 11 اسفندماه پروژه احیاء درختان خیابان ولیعصر با حضور شهردار تهران برگزار می شود.

وی با اشاره به طول 18 کیلومتری خیابان ولیعصر و کاشت 18 هزار اصله چنار در دوره پهلوی اول در این خیابان اظهار کرد: تعدادی از درختان این خیابان در محدوده مناطق یک، سه، شش و 11 با توجه به ساخت و سازهای انجام شده، بتن ریزی در نهرهای این خیابان، آسفالت و پیاده رو سازی، احداث برج و نیلینگ زیرزمین ها آسیب دیده و باعث از بین رفتن تعدادی از آن ها شده که در حال حاضر تعداد درختان این خیابان به 15 هزار و 866 اصله می رسد.

مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهرداری تهران با اشاره به اینکه برخی از درختان خیابان ولیعصر به نوعی قارچ با عنوان «سرطان رنگی» گرفتار شده بودند، گفت: طبق نظر کارشناسان به منظور جلوگیری از سرایت این نوع قارچ درختان مذکور باید با درختان سالم جایگزین و حتی خاک آن قسمت نیز تعویض شود.

مختاری با اشاره به مصوبه شورای اسلامی شهر تهران مبنی بر الزام سه متر عقب نشینی در ساخت و سازها باری جلوگیری از آسیب به درختان عنوان کرد: این مصوبه اگرچه گام مثبتی بود اما مصداق نوش دارو پس از مرگ سهراب است و باید پنجاه سال گذشته تصویب می شد.

وی با بیان اینکه در فاز اول پروژه احیاء درختان خیابان ولیعصر 400 تا 700 اصله درخت چنار جایگزین درختان آفت زده می‌شود، گفت: فاز اول این پروژه تا پایان اسفندماه اجرایی و گونه های دیگری که به صورت سلیقه ای و توسط مناطق در این خیابان کاشته شده بود نیز به مرور با چنار جایگزین خواهد شد.

به گفته مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهرداری تهران تا پایان سال 97 نیز پروژه احیاء درختان خیابان ولیعصر به صورت صد در صد اجرا می شود.

ادامه دارد ...+ 0
I_DONT_LIKE_IT - 0

منبع: http://shahrnevesht.tehran.ir/مدیریت-اخبار/مشاهده-جزئیات-خبر/articleid/30705/1396-12-7-103627
بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید