امروز: پنج شنبه, ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ - 18 August 2022

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 3494
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۵ ۰۹:۳۲
قالیباف در مراسم اختتامیه دومین جشنواره رسانه های شهری:

تحقق اهداف مدیریت شهری بدون حضور رسانه ها امکان پذیر نیست

هشدار نیوز - محمد باقر قالیباف، عصر امروز طی سخنانی در مراسم اختتامیه دومین جشنواره رسانه های شهری که در محل مرکز همایش های بین المللی شهرداری تهران در بوستان گفت و گو برگزار شد، با اشاره به اهمیت نقش رسانه در هدایت افکار عمومی تاکید کرد: به عنوان یک خدمتگزار در این شهر با همه وجودم درک می کنم که نقش رسانه ها در ساماندهی و جهت دهی افکار عمومی برای ایجاد یک حرکت، هنجارسازی، فرهنگسازی و حساس کردن مردم نسبت به آینده بهتر خودشان، کم نظیر است.

وی تاکید کرد: امروز شهر تهران و شهروندان تهرانی برای یک آینده بهتر بیش از هر زمان دیگری نیازمند یک جهت دهی افکار عمومی و آگاه سازی نسبت به حقوق، وظایف و مسئولیت های شهروندان است. همچنین ما در شهر تهران نیازمند یک ارتباط خوب و منطقی میان شهروندان با یکدیگر و مجموعه مدیریت شهری با مردم هستیم.

شهردار تهران با بیان اینکه امروز در فعالیت های خدماتی و عمرانی نیز نیازمند دقت، ظرافت و توجه به کارهای کوچک و مینیاتوری هستیم، اظهار کرد: به تعبیر یکی از هنرمندان در شهر تهران دیگر نباید سر به هوا حرکت کنیم، بلکه نگاه ما باید به زمین باشد تا مقابل پای خود را ببینیم و راه مردم را در ابعاد مختلف به بهترین شکل هموار کنیم که این نیازمند یک کار دقیق است.

قالیباف ادامه داد: ما در دو - سه سال اول مدیریت شهر تهران طی یک مرحله به کارهای جزئی، حیاتی و ضروری شهر پرداختیم؛ ما روزهایی را فراموش نمی کنیم که زباله ها درب خانه ها جمع می شد و با بارش یک باران بیش از 1800 نقطه آبگرفتگی در شهر به وجود می آمد؛ اما امروز با این باران های شدید تقریبا شاهد آبگرفتگی نیستیم.

وی افزود: در کارهای ضربتی و جهادی صورت گرفته این مشکلات برطرف شده و فرصتی فراهم شد تا توسعه زیر ساخت های شهر تهران را در دستور کار قرار دهیم. امروز نیز در حوزه زیر ساخت های شهر تمامی اهداف سال 1404 شهر تهران را تا پایان سال 1396 به صورت کامل تکمیل می کنیم به نحوی که به طور روشن در شهر تهران دیگر بزرگراه و تقاطعی برای ساخت نداریم، مگر اینکه طراحی جدیدی را انجام دهیم.

شهردار تهران تصریح کرد: امروز زمان آن فرا رسیده است که دوباره در حوزه کارهای عمرانی و خدماتی به جزئیات برگردیم و کار مینیاتوری را به دقت در شهر پیش ببریم؛ خصوصا در این زمینه باید بستر را برای فعالیت های اجتماعی و فرهنگی فراهم کنیم و شهر خود را یک شهر آموزش دهنده و یادگیرنده کنیم.

قالیباف با اشاره به اهمیت نقش رسانه ها در پیشبرد اهداف مدیریت شهری، ابراز داشت: بدون حضور و پیش قراولی فعالان رسانه، این کار در شهر امکان پذیر نیست چرا که این اقدام نه با پول و مدیریت بلکه تنها با نقش رسانه ها و احساس مسئولیت آن ها انجام می شود تا بتوانیم این حساسیت را در جامعه ایجاد کرده و این گام را به صورت منسجم برداریم.

وی هدف شهرداری تهران را ارتقای کمی و کیفی زندگی در شهر تهران عنوان کرد و گفت: در این عرصه پیشتازان این هدف فعالان حوزه رسانه و فرهنگ شهر هستند؛ به همین جهت ما دست نیاز خود را به سمت یکایک شما دراز می کنیم و آماده هستیم تا شما به ما بگویید که در این زمینه چه کاری باید انجام دهیم. بنده هم به عنوان خدمتگزار در مجموعه شهرداری تهران از همه رسانه هایی که با اهداف خیر خواهانه نقد و یا تقدیر خود را منعکس کردند، تشکر می کنم.

شهردار تهران خاطر نشان ساخت: فلسفه وجودی ما مدیران و مسئولان در نظام اسلامی هیچ چیزی جز خدمت صادقانه و بی منت به مردم نیست؛ اگر روزی نتوانیم این خدمت را به مردم انجام داده و روز به روز خدمت را افزایش ندهیم، فلسفه وجودی خودمان را از دست داده ایم.

به گزارش شهرنوشت قالیباف در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر ضرورت توجه به جوانان و بانوان در پایتخت، تاکید کرد: در مجموعه امکاناتی که در اماکن عمومی و سطح شهر تهران فراهم است، به حدی که به آقایان توجه کرده ایم به بانوان عنایت نداشته ایم، به روایتی شهر ما در اماکن عمومی بیشتر مرد محور شده است  و کار شهر مردسالار پیش رفته است این در حالی است که باید به این نکته هم توجه کنیم و به فکر خانم های شهر و فرزندان کوچک هم باشیم.

 وی در پایان گفت: البته اقدامات خوبی هم در این زمینه صورت گرفته است اما تا رسیدن به نقطه قابل قبول فاصله زیادی داریم و امیدوارم بتوانیم با حضور خانم ها این کار را هم پیش ببریم؛ چرا که بانوان پرچمدار موضوعات اجتماعی شهر هستند و ما نیز باید به این حوزه بیشتر کمک کنیم.+ 6
I_DONT_LIKE_IT - 5

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید