امروز: شنبه, ۰۵ مهر ۱۳۹۹ - 26 September 2020

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 347546
تاریخ انتشار: شنبه, ۲۸ بهمن ۱۳۹۶ ۰۹:۱۱
دسته: سیاسی
پرینت
ایمیل

دلیل مشکلات امروز دوری از گفتمان انقلاب اسلامی، امام و رهبری است/ ملت‌های مظلوم منطقه امید به مجاهدا

خبرگزاری فارس: دلیل مشکلات امروز دوری از گفتمان انقلاب اسلامی، امام و رهبری است/ ملت‌های مظلوم منطقه امید به مجاهدان جبهه مقاومت دارند

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری فارس استان تهران از اسلامشهر، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی امشب در یادواره شهدای واوان اظهار کرد: شهدا قبل از آن که مقام شهادت داشته باشند، نزد خداوند متعال و مردم، مقام کرامت دارند.

وی تصریح کرد: تا زمانی که انسانی مقام کرامت نداشته باشد، قادر به اهدای جان خود در راه خداوند متعال نیست.

تولیت آستان قدس رضوی افزود: در واژگان قرآن، از مرد و زن، فاطمه و پیامبران الهی، علت موفقیت، ظرفیت‌سازی بوده است و در عصر کنونی این شهدای عالی‌قدر ما هستند که ظرفیت پیدا کردند و صاحب کرامت شدند.

رئیسی تأکید کرد: بارها خانواده شهید محسن حججی به بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) مشرف شدند و مادر این شهید بزرگوار را دیدم که می‌گفت از خداوند می‌خواهم و همیشه دعا می‌کنم که به من ظرفیت بدهد تا بتوانم در راه رضای خدا گام بردارم و حرکت کنم.

وی بیان کرد: هر بخششی کرامت نیست؛ بخششی کرامت است که در راه رضای خدا بوده و جلوه حق و حقیقت در آن نمایان باشد؛ وگرنه در عالم خیلی‌ها هستند که دارای بخشش هستند تا به جایی و پستی برسند؛ اما کرامت ندارند. ایستادگی و مقاومت در راه هدف الهی، کرامت است.

تولیت آستان قدس رضوی افزود: امروز در عالم هر کس هر کاری می‌کند و ادعایی دارد؛ همه ادعاها برای کسب منفعت است، اما آنچه انسان در زندگی حضرت علی (ع) و فاطمه اطهر(س) می‌بیند، خدمت برای خداست و اگر خدمت انسان برای رضای خدا باشد، کرامت الهی است.

رئیسی تأکید کرد: انقلاب اسلامی به برکت خون اباعبدالله الحسین (ع) و شهدای این سرزمین در جهان مطرح و باعث بیداری اسلامی شده و زمینه‌ساز گسترش بیداری اسلامی در اقصی نقاط جهان بوده و خاری در چشم استکبار است.

وی با اشاره به اینکه جاهلیت امروز همان جاهلیت دوران قدیم است، ابراز داشت: جاهلیت امروز مدرن شده و دارای فناوری، رسانه، صاحب قدرت، امپراطوری خبری و ... شده است.

تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به تحولات و اوضاع بحرین تأکید کرد: چه کسی و قدرتی می‌خواهد مردم را از حق رأی محروم کند و چه کسی می‌پسندد که 70 سال مردم یک کشور را از خانه و کاشانه‌شان بیرون کنند و احساس ظلم نداشته باشند؟

رئیسی تصریح کرد: در فلسطین، سابق بر این راه نجات برابر رژیم صهیونیستی را مذاکره می‌دانستند؛ اما پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران و با الگوگیری از این انقلاب، تنها راه سعادت و پیروزی برابر دشمنان، صهیونیست‌ها و استکبار را مقاومت و ایستادگی برابر توطئه‌ها و فتنه‌ها و حملات آنها می‌دانند.

وی تأکید کرد: امروز دشمنان انقلاب و استکبار جهانی این‌گونه تبلیغ می‌کنند که برترین استقلال فکری و فرهنگی در غرب وجود دارد؛ از نظر آنها، فحشا و بی‌بندوباری یک سعادت و خوشبختی است و بدترین و زشت‌ترین عمل‌های جنسی را تمدن بشری معرفی می‌کنند.

تولیت آستان قدس رضوی افزود: امروز امید ملت‌های مظلوم و ستمدیده لبنان، فلسطین، بحرین و ... به مجاهدان جبهه مقاومت است؛ راه پیروزی بر استکبار و دشمنی که منطق سرش نمی‌شود، مقاومت و ایستادگی است تا دشمن را وادار به عقب‌نشینی کنند و این ایستادگی و مقاومت را به برکت جمهوری اسلامی آموخته‌اند.

رئیسی گفت: دشمنان پیمان‌شکن هستند و به عهد خود وفا ندارند؛ هیچ کدام از آنها به پیمان و میثاق خود پایبند نبوده و امروز به برکت خون شهدا، بیداری، ایستادگی و مقاومت در منطقه اتفاق افتاده و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران یک حرف و گفتمان جدید در جهان ارائه و تمدن نوینی را به جهانیان عرضه کرده است.

وی با اشاره به پیشرفت‌های جمهوری اسلامی ایران در عرصه‌های مختلف، بیان کرد: امروز در ورود به چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی می‌بینید که در عرصه‌های مختلف به افتخارات چشمگیری دست یافته‌ایم و شاهد پیشرفت‌های زیادی در زمینه‌های علمی، صنعتی، نظامی و ... هستیم، اما در برخی جاها مشکلاتی وجود دارد.

تولیت آستان قدس رضوی تأکید کرد: دلیل وقوع مشکلات امروز جامعه بحث‌های مفصلی دارد؛ هر کجا که از اول پیروزی انقلاب اسلامی به سخنان و بیانات بنیان‌گذار انقلاب اسلامی و رهبر معظم انقلاب اقتدا کردیم، منویات آنها را اجرا کردیم و گوش فرا دادیم، مشکلات یکی پس از دیگری رفع شد.

رئیسی افزود: متأسفانه در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و... هنوز دارای مشکلاتی هستیم؛ هر جایی که ما مشکلاتی داریم، ناشی از این است که از گفتمان انقلاب اسلامی، امام و رهبری فاصله گرفته‌ایم و بی‌توجهی شده است.

وی تأکید کرد: راهبرد نظام، عمل و اجرایی کردن گفتمان انقلاب اسلامی در حوزه‌های مختلف اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و... از سوی مسؤولان و دست‌اندرکاران کشور است.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: هر کسی با قلم، سخنان، گفتار و عملکردش یا به هر شکل دیگری، مردم را از انقلاب اسلامی و آرمان‌ها و ارزش‌های نظام ناامید کند، بداند یا نداند، آگاهانه باشد یا ناآگاهانه، به راهبرد دشمنان کمک کرده و جزو خائنان به نظام و کشور محسوب می‌شود.

رئیسی افزود: هر کسی که در راه خواسته‌های نظام و در راه کمک به مردم و رفع گرفتاری‌های جامعه گام بردارد، بداند که در پیشگاه خداوند مأجور خواهد بود و هر کسی که به فکر ناامید کردن مردم از نظام از طریق ایجاد فتنه و ناهنجاری باشد، قطعاً با پاسخ کوبنده مردم روبه‌رو خواهد شد.

وی تصریح کرد: اصل و اساس انقلاب اسلامی در تاریخ هزار ساله امت اسلامی ریشه داشته و ملت مسلمان و خداوند رحمان از خون‌های مطهر این شهدا نخواهند گذشت و از نظام دفاع خواهند کرد.

تولیت آستان قدس رضوی تأکید کرد: راهبرد نظام مقدس جمهوری اسلامی، کار کردن برای مردم است و شهدا جلوه‌ای از ایثار، ازخودگذشتگی و فداکاری برای رضای خدا و خدمت به مردم هستند.

رئیسی افزود: وجه مشترک تمام وصیت‌نامه‌های شهدا، جلب رضایت الهی، خدمت به مردم در راه خدا و توجه به فریضه امر به معرف و نهی از منکر است؛ امروز اگر هر دختر و پسری و هر مسؤول و غیرمسؤولی در جهت احیای امر به معروف و نهی از منکر حرکت و در جامعه اقدامی کند، جامعه احیا شده و به سعادت، خوشبختی و رشد و توسعه خواهد رسید.

وی تأکید کرد: هر کسی به سازمانی مراجعه کند و به نظام امیدوار شود، امر به معرف است و در غیر این صورت منکر خواهد شد؛ پیام شهیدان و فاطمه اطهر (س) به همه مردم و مسلمانان جهان این است که امر به معروف و نهی از منکر در جامعه باعث سعادت بشر می‌شود.

تولیت آستان قدس رضوی افزود: کرامت انسان به آن است که خداخواه، حق‌گو، حق‌طلب و آمر به معروف و ناهی از منکر باشد و جلوه‌های این کرامت باید در قلم، مال، اعطای جان و ... در راه رضای خدا و خدمت به خلق و بندگان خدا نمایان شود.

رئیسی تصریح کرد: ظرفیت انسان باید در خدمت به ارزش‌ها، گره‌گشایی از مشکلات مردم و جلب رضایت حق‌تعالی باشد و در این صورت انسان به سعادت و خوشبختی در دنیا و آخرت خواهد رسید.

وی با اشاره به سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)، ذکر مصیبتی از آن حضرت ایراد و خاطرنشان کرد: همواره به دنبال فرصتی بودم تا در جمع باصفای مردم شهرستان اسلامشهر حاضر شوم و از حضور پرشور، ارزشی و حماسی شما مردم انقلابی و ولایتمدار در صحنه‌های مختلف انتخابات و دفاع از ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب قدردانی کنم و خدا را شاکرم که در این مراسم معنوی و بافضیلت این توفیق را به دست آوردم.

انتهای پیام/ن/2346


-----------------------------------------------------------------------------
تذکر: کاربر محترم؛ انتشار مطالب دیگر رسانه ها از سوی هشدار نیوز لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. در ضمن شما می توانید اخبار و مطالب وزین خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است از طریق بخش "تماس با ما" برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم، در بخش ویژه منتشر گردد.+ 0
I_DONT_LIKE_IT - 0

منبع: http://www.farsnews.com/13961127001199
بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید