امروز: دوشنبه, ۲۶ آذر ۱۳۹۷ - 17 December 2018

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 346285
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ۲۱:۲۸
دسته: بین الملل
پرینت
ایمیل

اپوزیسیون جمهوری آذربایجان انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری را تحریم می‌کند

خبرگزاری فارس: اپوزیسیون جمهوری آذربایجان انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری را تحریم می‌کند

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، در حالی‌که «الهام علی‌اف» رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان هفته گذشته از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری پیش از موعد خبر داد، اینک احزاب مخالف دولت این کشور ناخرسندی خود از این تصمیم را بیان کرده و از تحریم انتخابات خبر دادند.

 سران احزاب عمده مخالف این کشور روز گذشته در گفت‌‌وگو با «خبرگزاری فرانسه» به هماهنگی بین خود در تحریم انتخابات در جمهوری آذربایجان اشاره کردند.

«علی کریملی» رئیس حزب «جبهه مردمی» به خبرگزاری فرانسه گفت: «جبهه مردمی و شورای ملی تصمیم به تحریم انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری گرفتند. شرایط برای برگزاری انتخابات دموکراتیک و رقابتی در جمهوری آذربایجان فراهم نیست و هیچ رسانه‌ مستقلی وجود ندارد.»

بر این اساس، الهام علی‌اف هفته گذشته بدون توضیح خاصی و در اقدام تعجب برانگیز از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری پیش از موعد و در یازدهم آوریل خبر داده بود. این در حالی است که پیشتر قرار بود این انتخابات در 17 اکتبر برگزار شود.

بر این اساس، حزب حاکم «ینی آذربایجان» (آذربایجان نوین) گفته است که علی‌اف برای چهارمین بار نامزد شرکت در انتخابات می‌شود.

«عیسی قنبر» رئیس حزب «مساوات» از دیگر احزاب مخالف نیز به خبرگزاری فرانسه گفت که حزبش به‌خاطر تحریف نتایج انتخابات از سوی مقام‌های دولتی در این انتخابات شرکت نمی‌کند.


گوشه‌ای از انتخابات در جمهوری آذربایجان

الهام علی اف، از زمان درگذشت «حیدر علی اف» در سال 2003 ، زمام امور در این کشور 9 میلیونی را برعهده دارد.

روزنامه «ینی مساوات» چاپ باکو هفته گذشته نوشت که علی‌اف برای حفظ ثبات در کشور و جلوگیری از امکان دخالت مراکز روسی و غربی در انتخابات ریاست جمهوری، زمان این انتخابات را از اکتبر به آوریل تغییر داد.

در صورت برنده شدن علی‌اف در انتخابات پیش رو، وی برای چهارمین بار رئیس جمهور این کشور می‌شود.

رییس حزب «شورای ملی مخالفان» نیز در واکنش به برگزاری زودهنگام انتخابات در این کشور گفت: «علت عجله حاکمیت برای برگزاری انتخابات زودهنگام، فرار از توجه بین المللی است.»

انتهای پیام/

عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی فارس


 

-----------------------------------------------------------------------------
تذکر: کاربر محترم؛ انتشار مطالب دیگر رسانه ها از سوی هشدار نیوز لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. در ضمن شما می توانید اخبار و مطالب وزین خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است از طریق بخش "تماس با ما" برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم، در بخش ویژه منتشر گردد.+ 0
I_DONT_LIKE_IT - 0

منبع: http://www.farsnews.com/13961124001947
بازدید: 48

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید