امروز: سه شنبه, ۲۰ آذر ۱۳۹۷ - 10 December 2018

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 343923
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۱۹ بهمن ۱۳۹۶ ۰۴:۳۳
دسته: اجتماعی
پرینت
ایمیل

داروهای ایرانی یک قرن پیش در کل دنیا توزیع می‌شده است

خبرگزاری فارس: داروهای ایرانی یک قرن پیش در کل دنیا توزیع می‌شده است

از اصفهان، میرسیداحمد محیط طباطبایی بعد از ظهر امروز در آیین افتتاحیه رسمی نمایشگاه دهه فجر و نمایشگاه دارو و صنایع وابسته اظهار کرد: ایران در زمینه داروسازی سابقه بسیار طولانی داشته و این صنعت همچنان استمرار پیدا کرده است.

وی افزود: در تاریخ ایران، پزشک، حکیم، داروساز و عطار عضوی از اعضای خانوادگی محسوب شده و محل اعتماد و یقین مردم بوده‌اند، نقش اطبا در ایران بسیار ارزشمند است چراکه آنان همواره با مردم روبه‌رو بوده‌اند؛ اصفهان یکی از مراکز مهم پزشکی و داروسازی کشور است.

رئیس ایکوم ایران گفت: برگزاری همایش طلای سبز و اصفهان‌فارما نقش مؤثر اصفهان در تاریخ داروسازی پس از اسلام را بیش از پیش یادآور می‌شود، البته جلب اعتماد به خرید داروهای داخلی وظیفه پزشکان است؛ 100 سال پیش داروهای تولید داخل کشور نه تنها در داخل کشور بلکه در کل دنیا توزیع می‌شده است.

وی خاطرنشان کرد: گیاهان دارویی که بنیاد طب سنتی را فراهم کرده، در فهرست تاریخ ناملموس میراث فرهنگی ثبت شده است؛ امروز یونسکو نه به صورت ثبت‌های گسترده، بلکه از امکان ثبت بیشتر داروهای ایرانی در فهرست بشری دارد.

طباطبایی اذعان داشت: داروسازی در تاریخ ایران فقط یک تجربه فنی و کشاورزی نبوده بلکه مفهوم عطار و حکیم قرار می‌داده و به عنوان معلم اخلاقی یک جامعه محسوب می‌شده است؛ اگر داروی سوئیسی اعتبار دارد دلیل آن امنیت اخلاقی  این کشور است، همان‌طور که توانسته بانک‌داری جهان را به خود اختصاص دهد.

وی تصریح کرد: داروسازی در ایران و به خصوص در شهر اصفهان دارای یک منزلت و پشتوانه فرهنگی دیرینه است؛ امیدوارم همواره تولید ایرانی رضایت و جلب اجتماعی مردم را در پی داشته باشد و در زمینه دارو نیز چنین باشد.

انتهای پیام/و


-----------------------------------------------------------------------------
تذکر: کاربر محترم؛ انتشار مطالب دیگر رسانه ها از سوی هشدار نیوز لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. در ضمن شما می توانید اخبار و مطالب وزین خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است از طریق بخش "تماس با ما" برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم، در بخش ویژه منتشر گردد.+ 0
I_DONT_LIKE_IT - 0

منبع: http://www.farsnews.com/13961118001657
بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید