امروز: یکشنبه, ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - 21 April 2019

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 343528
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۱۸ بهمن ۱۳۹۶ ۱۰:۴۸
دسته: یادداشت
پرینت
ایمیل
به گزارش هشدارنیوز وبه قلم مدیر مسئول ؛

مدیر مسئول هشدارنیوز ؛ بهشتی که مردم به قدرت طلبان ارزانی داشتند!!/پروژه «کی بود کی بود من نبودم» ، نزدیک است!!

به گزارش هشدارنیوز ، مدیر مسئول هشدارنیوز نوشت ؛ بعد از اینکه تحلیل گر کیلویی اصلاح طلبان ، صادق زیبا کلام ، عارف رئیس فراکسیون امید مجلس را در کلید داری خیابان بهشت تهران ، بی وجود و وبی هنر نامید و از طرفی قاطبه اعضاء لیست امید شورای شهر تهران با شهردار شدن محسن هاشمی که خیلی قبل تر ردای مدیریت شهری را برازنده تن خود می دید ، موافقت نکردند ، بالاخره این محمد علی نجفی کارگزارِ کارگزاران بود که با حمایت پیدا و پنهان خواص جریان اصلاحات و با 21 رای اعضا 21 نفره شورای شهر تهران بدون هیج مخالفت وامتناعی شهردار شد.
محمد علی نجفی که کمی قبل تر وبه خاطر انچه که رسانه ها اعلام نمودند مریضی قلبی ، از مدیریت سازمان میراث فرهنگی استعفا نمود. در متن استعفا آقای نجفی خود اینگونه اقرار نموده است : مشکلات ناشی از بیماری قلبی و برخی فشارهای کاری تدریجا شدت یافته و عرصه را بر اینجانب تنگ نموده است.
علی ایحال بعد از اینکه مدتی از استعفا دکتر نجفی از میراث فرهنگی  نگذشته بود که از سوی اقای رئیس جمهور به عنوان سرپرست وزارت علوم انتخاب و امروزهم به لطف رای 100 درصدی شورای شهر اصلاح طلب تهران «لیست امید» ، بر حسب ظاهر اصلح ترین و جانشین برحق برای نشستن در جایگاه  شخصیتی مانند محمد باقر قالیباف ، شهردار 12 ساله تهران  می باشد.
محمد علی نجفی که شعار «شهر امید، مشارکت و شکوفایی» را برای مدیریت شهری خود انتخاب کرده بود ، اما امروزبعد از گذشت ماه ها ، نه خبری از مشارکت مردم هست و نه بویی از شکوفایی و این نامیدی است که نه تنها در رگ های شهر نسبت به آقای شهردار جریان پیدا کرده است وگله آحاد شهروندان را نیز به همراه داشته که اکثریت خواص جریان اصلاحات وشورای شهرهم  ، از ناکارآمدی وی به ستوه امده اند.
آقای شهردار نجفی که گویا تمام زور مدیریتی جریان اصلاحات برای مدیریت شهری تهران بزرگ بود ، خودش قول داد به مردم خدمت کند واز رفتار های سیاسی بر حذر بماند ، در حالی که بعد از چندین ماه ، بجای اینکه گزارش فعالیت خود در جهت برنامه ها و وعده هایی که داده بود و شعار زیبای «شهر امید، مشارکت و شکوفایی» را تقدیم مردم و شورای شهر تهران نماید ، متاسفانه باز هم طبق روال همیشگی اصلاح طلبان ، سیاهه ای از، به زعم خود ، تخلفات و نکات منفی مدیریت محمد باقر قالیباف را ، در 500 صفحه قرائت نمود که البته با واکنش برخی از اعضاء شورای شهر و همچنین بخشی از خواص سیاسی کشور روبرو شد.
شنیده ها حکایت ازا ین واقعیت دارد که محمد علی نجفی برای تهیه این گزارش منفی ، ماه ها از وجود یک تیم حرفه ای برای رصد ، شناسایی و گزارش گیری علمکرد شهردار سابق ، «قالیباف» در کل مناطق و نواحی شهری بهره برده است .
 
با همه این ها ، اما امروزنوک پیکان انتقادات تند وصریح جریان خودی و نقد منصفانه رسانه های رقیب ، به سوی ناکارآمدی دکتر نجفی است که به ناتوانی و با جرات می توان گفت عدم انگیزه ، در قبال مدیریت بحران های اخیر مانند زلزله ، برف و آتش سوزی اخیر ساختمان وزارت نیرو ودر نهایت مدیریت شهری در تهران متهم است.
 از چالش بین شورا وشهردار و استیضاح نجفی ، بیشتر در رسانه های همسو که کمی قبل تر تیتر لبخند تهران را می زدند ، سخن به میان اورده می شود و گویا طرح برخورد و حذف شهردار نجفی نه بخاطر نا کارآمدی در مدیریت شهری چند ماهه اخیر، که سوابق وکارنامه جریان اصلاحات در طول دوران انقلاب ، عجین با ناکارامدی است ، که به خاطر جلو گیری از آبروریزی بیشتر وبرای اهداف جلوتر ، در دستور کار قرار گرفته است.
 
البته ناکارآمدی این جریان سیاسی در نزدیک به 30 سال گذشته مسبوق به سابقه وکارنامه است ، آنچه در دوران مرحوم هاشمی و محمد خاتمی و این 5 سال اخیر حسن روحانی ، مردم با پوست واستخوان وخون خود لمس و تجربه نموده اند ، تبعیض و فساد ، فاصله طبقاتی فقر وغنا ، سرمایه دار تر شدن مسئولان و وزیران میلیادری ، برخورداری هر سه رئیس جمهور از زندگی اشرافی و مقوله آقا زاده های بی درد و رانتخوار و اخیرا رشد بیکاری وگرانی و رکود ومعضلات معیشتی واقتصادی و چالش عزت پاسپورت واقتدار کشور و... را می توان به ان افزود.
اما به هر حال این مردم هستند که تصمیم اخر را می گیرند و این را جریان اصلاحات علی رغم جو سازی هایی که برعلیه دموکراسی وحقوق شهروندی در کشوربه راه انداخته اند ، به خوبی می دانند و به همین منظور وبرای باز سازی چهره و وجهه از دست رفته خود در مدیریت شهری طی ماه های گذشته ، بدون تردید به زودی شاهد فاز «کی بود کی بود من نبودم»  از سوی انها نه در شورای شهر ومدیریت شهری که در ریاست جمهوری هم خواهیم بود .  آنجایی که شهردار نجفی باید برود و فاز جنگ و دعوا با یک روحانی ناکارآمد و بد کارنامه  کلید خواهد خورد.
#مردم_باید_جبران_کنند
 


+ 8
I_DONT_LIKE_IT - 0

بازدید: 632

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید