امروز: پنج شنبه, ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ - 11 August 2022

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 3396
تاریخ انتشار: دوشنبه, ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۵ ۲۱:۲۰

یک فعال اصلاح طلب و تاکید بر ضرورت تغییر تیم اقتصادی دولت

یک عضو جبهه اصلاحات با انتقاد از این که دولت تمامی تخم مرغ های خود را در سبد برجام گذاشته بر ضرورت جدی، توجه به حل مشکلات اقتصادی از سوی دولت تاکید کرد.

به گزارش هشدارنیوز به نقل از شفاف ، محمد سلامتی در گفتگویی با اشاره به ضرورت ترمیم کابینه به ویژه در حوزه اقتصادی گفت: دولت نتوانسته به اهداف اقتصادی خود جامه عمل بپوشاند. تیم اقتصادی دولت ضعیف و ناهماهنگ عمل می‌کند، حتی در مصاحبه‌هایی که انجام می‌دهند عملا دولت را تضعیف می‌کنند. در حالی از مشکلات و مسائلی سخن به میان می‌آورند و انتقاد می‌کنند که از وظایف و مسئولیت‌های اصلی خودشان است. بعضی از این دولتمردان کسانی نیستند که از پس اقدامات مهم و سنگین برآیند.

وی در گفتگو با روزنامه آرمان در پاسخ به این پرسش که «اگر دولت نخواهد زیر بار این مساله برود ممکن است چه شرایطی پیش بیاید؟»، گفت:اگر روحانی بخواهد در دور بعد با یک رای مطلوب و حداکثری مجددا رئیس جمهور شود باید حتما تیم اقتصادی دولت را تغییر دهد. تصورم بر این است که این مساله خواسته بسیاری از نماینده‌های مجلس دهم نیز باشد. بنابراین باید روحانی به این خواسته‌ها جامه عمل بپوشاند. گاهی نقد‌ها و پیشنهادهایی به دولت می‌شود که کادرهای اقتصادی دولت توان بررسی آن و انتخاب راه حل صحیح را هم ندارند. یکی از وظایف مجلس آینده نیز دراین راستا می‌گنجد، یعنی مجلس باید در جایگاه همراهی با دولت به دنبال پیگیری و تغییر تیم اقتصادی دولت باشد.

این عضو جبهه اصلاحات با تاکید بر این که«روحانی از‌‌ همان سال گذشته باید به فکر ترمیم کابینه خود برمی‌آمد اما این کار را نکرد»، گفت: در صورتی که از همین حالا روحانی بخواهد تغییراتی در کابینه به وجود آورد شاید این تغییرات موثر واقع شود. به همین علت باید هرچه سریع‌تر دیدگاه‌های جدیدی وارد کابینه شود تا تحرکی در امر اقتصاد صورت بپذیرد. ضمنا دولت نباید همه تخم‌مرغ‌های خود را در سبد برجام بگذارد. در حقیقت روحانی باید تیم اقتصادی‌ای را انتخاب کند تا به موازات پیشرفت برجام اقدامات دیگری نیز انجام دهد. تیم اقتصادی دولت بیشتر تلاشش بر کاهش تورم بود اما نباید کاهش تورم به بهای رکود باشد+ 7
I_DONT_LIKE_IT - 4

 

بازدید: 1653

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید