امروز: چهارشنبه, ۲۶ دی ۱۳۹۷ - 16 January 2019

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 330125
تاریخ انتشار: دوشنبه, ۱۸ دی ۱۳۹۶ ۱۲:۳۵
دسته: اجتماعی
پرینت
ایمیل

ظرف‌های نشسته، جنایت در برج‌های دوقلو را رقم زد+عکس

خبرگزاری فارس: ظرف‌های نشسته، جنایت در برج‌های دوقلو را رقم زد+عکس

 

به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس، ساعت 22 مورخه 8 دی 1396 وقوع یک درگیری منجر به جنایت در برج‌های دوقلوی در حال ساخت میدان المپیک به کلانتری 141 شهرک گلستان اعلام شد.  

با حضور مأمورین کلانتری و انجام بررسی های اولیه مشخص شد که یکی از کارگران تأسیساتی ساختمان به نام مسلم ( 38 ساله ) طی یک نزاع و درگیری دسته جمعی در اتاقک نگهبانی ( استراحت ) کارگران از ناحیه کمر و سینه مورد اصابت جسم تیز قرار گرفته و به قتل رسیده است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع قتل عمـد و به دستور بازپرس شعبه دهم دادسرای ناحیه 27 تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

 

کارآگاهان اداره دهم با حضور در محل جنایت به تحقیق از چهار کارگر ساختمانی که در نزاع و درگیری مشارکت و حضور داشتند پرداخته و موفق به شناسایی یکی دیگر از کارگران ساختمانی به هویت مصطفی . چ ( 26 ساله ) به عنوان قاتل متواری شدند.

کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی در تحقیقات از شاهدان صحنه جنایت ( دیگر افراد حاضر در نزاع و درگیری منجر به جنایت ) اطلاع پیدا کردند که نزاع و درگیری به خاطر تمیز کردن ظرف‌های تهیه غذا آغاز شده است.

شاهدان صحنه جنایت در اظهارات مشابهی عنوان داشتند: مصطفی قصد درست کردن غذا برای شب را داشت؛ از ما درخواست کرد تا ظرف ها را شسته و برایش بیاوریم اما آنروز نوبت مصطفی بود تا غذا درست کند و باید که خودش ظرف های غذا را تمیز کند؛ به همین علت کسی به کمکش نرفت.

شاهدان ادامه دادند: مصطفی به سراغ کوچک ترین نفر حاضر در اتاقک نگهبانی ( اتاقک استراحت ) به نام عباس ( 17 ساله ) رفت تا او را مجبور به شستن ظرف ها کند اما عباس نیز حاضر به شستن ظرف ها نشد و همین موضوع باعث آغاز درگیری مصطفی با او شد؛ ما که شاهد موضوع بودیم به طرفداری از عباس پرداختیم و همین باعث شدت پیدا کردن درگیری شد بگونه ای که مصطفی اقدام به برداشتن چاقو کرد.

شاهدان صحنه جنایت در خصوص نحوه ارتکاب جنایت عنوان داشتند: مقتول ( مسلم ) فامیل عباس بود و بیشترین درگیری با مصطفی - به قصد طرفداری از عباس - از طرف مسلم صورت گرفت؛ به همین علت زمانی که مصطفی دست به چاقو شد، مستقیم به سراغ مسلم رفت و چند ضربه چاقو به او زد؛ پس از آن با تهدید چاقو از ساختمان خارج شد و به سرعت از محل فرار کرد.

در همان تحقیقات اولیه مشخص شد که متهم پس از فرار از محل جنایت، تهران را به محل ناشناسی ترک نموده و به محل سکونت خانواده اش در شهرستان نیز مراجعتی نداشته است.

تحقیقات جهت شناسایی مخفیگاه مصطفی در دستور کار کارآگاهان قرار داشت تا سرانجام اطلاع پیدا کردند که مصطفی با هویت مجعول احمد حیدری و به قصد ترک اعتیاد مصرف شیشه به یک کمپ ترک اعتیاد در شهر شیراز رفته است.

بلافاصله هماهنگی های لازم با بازپرس پرونده انجام و کارآگاهان اداره دهم با اخذ نیابت قضایی به استان فارس – شهر شیراز اعزام شده و ضمن هماهنگی با قاضی درخشان ، بازپرس شعبه هشتم دادسرای امور جنایی شیراز ، متهم پرونده در یکی از کمپ های ترک اعتیاد شهر شیراز دستگیر شد و در همان تحقیقات اولیه صراحتا به ارتکاب جنایت و قتل مسلم اعتراف کرد.

متهم در اعترافات خود عنوان داشت: پس از جنایت به سرعت از تهران خارج و به شهرهای جنوب کشور رفته است؛ مدتی را به صورت کارتن خواب و بلامکان در اهواز سپری کرده و طی همین مدت به مصرف موادمخدر از نوع شیشه اعتیاد پیدا است.

متهم در ادامه اعترافات می‌گوید: پس از آن به شیراز رفته و در آنجا با سرقت از ساختمان های نیمه ساز ، هزینه مصرف موادمخدر خود را تأمین می کرده تا نهایتا به قصد ترک مصرف شیشه به کمپ ترک اعتیاد رفته و در آنجا با هویت مجعول احمد حیدری بستری و سرانجام دستگیر می شود.

سرهنگ کارآگاه حمید مکرم ، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گرفت : متهم با قرار بازداشت موقت و جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت. 

انتهای پیام/

 

-----------------------------------------------------------------------------
تذکر: کاربر محترم؛ انتشار مطالب دیگر رسانه ها از سوی هشدار نیوز لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. در ضمن شما می توانید اخبار و مطالب وزین خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است از طریق بخش "تماس با ما" برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم، در بخش ویژه منتشر گردد.+ 0
I_DONT_LIKE_IT - 0

منبع: http://www.farsnews.com/13961018000734
بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید