امروز: یکشنبه, ۳۰ دی ۱۳۹۷ - 20 January 2019

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 326938
تاریخ انتشار: دوشنبه, ۱۱ دی ۱۳۹۶ ۰۰:۰۰
دسته: یادداشت
پرینت
ایمیل

سید مهدی سیدی ؛ مردم معترض ، گرفتار در مثلث سیاه / دولت و مجلس برای اقتصاد، غیرت به خرج دهند

به گزارش هشدارنیوز ؛ سید مهدی سیدی: ابَر مسأله این سال های ما، ماجرای اقتصاد است. جیب هایی که پر پول می شود و صاحبان آن در تن آسایی نفرت آلود و تجمل گرایی شیطانی، غوطه می خورند. در جبهه مقابل، فقری به وجود می آید که آرام آرام، خانه های شهر و روستا را فتح کرده و مردان و زنان مظلوم را به فلاکت و تباهی می کشاند؛ اینجاست که آرمان عدالت، قربانی می شود.  
  
فشار اقتصادی، سخت و سهمگین شده است، اما به بن بست نرسیده ایم. باید به کمک نظام و کشور شتافت. مداخله در امور کشور سهمیه تک تک مردم است. اعتراض، حق همه ماست، اما این اعتراضِ منصفانه و هوشمندانه است که می تواند مشکلات را حل کند.
تردیدی نداریم ابَر مسأله این سال های ما، ماجرای اقتصاد است. جیب هایی که پر پول می شود و صاحبان آن در تن آسایی نفرت آلود و تجمل گرایی شیطانی، غوطه می خورند. آن ها دست به دلالی می زنند، رانت خواری می کنند، قاچاق می کنند، زورمند می شوند و در جبهه مقابل، فقری به وجود می آید که آرام آرام، خانه های شهر و روستا را فتح کرده و مردان و زنان مظلوم را به فلاکت و تباهی می کشاند؛ اینجاست که آرمان عدالت، قربانی می شود. پس باید در مسیر عدالتخواهی به یاری نظام و کشور شتافت.
از یک سو تئوری های مدیریت اقتصادی، در برهه جاری دچار واماندگی شده است. بی اعتنایی به مفهوم «اقتصاد مقاومتی»، دهن کجی به تولید ملی، تعطیلی پی در پی بنگاه های اقتصادی و بی سامانی کارگر ایرانی، چندش آور شده است. از سوی دیگر ضعف سالیان دراز در مدیریت اقتصادی، واضح و مبرهن است. مدیریتی که می کوشد با گفتار درمانی آمارهای دهان پر کن، نظیر کنترل نرخ تورم یا ثبات قیمت دلار، همه چیز را امن و امان نشان دهد، اما هرگز نمی خواهد با معاینه بالینی زندگی مردم، بپذیرد که اوضاع چندان رو به راه نیست.
اما ضلع سوم این ماجرا، دست اندازی های استکبار و شیطنت های آمریکایی اروپایی است که در تقابل با اقتصاد ایران، طرح ریزی می کند. تحریم ها و حقه بازی های جهانی، می کوشد با ترفندهای مختلف، راه را بر پیشرفتِ انقلابی این سرزمین ببندد؛ چرا که جریان تمدن غربی، سال هاست متوجه شده است این مردمان می خواهند منبعث از اندیشه اسلامی ایرانی، سبک و گونه ای جدید از زندگی را به عالمیان نشان دهند.
حال در میانه سه ضلع این مثلث، باید به راه های برون رفتی بیندیشیم که ما را از شر این مصیبت ها رهایی دهد. برخی گمان کرده اند اعتراض مدنی یکی از انواع همین راه حل ها است؛ اما در این وضعیت هوشیاری بسیاری لازم است. 
دو عنصر، نیاز همیشگی این کشور بوده است: «وحدت» و «آرامش». هرگونه حرکت ولو با نیت های خیرخواهانه که این دو اصل پیشرفت را خدشه دار کند، ناصحیح و نامقبول است. به ویژه آنکه اثبات شده است ریشه امروزی برخی از تحرک ها و تجمعات، حمایت های بیگانه است؛ از سرویس های جاسوسی آمریکا و اسرائیل و انگلستان گرفته تا طراحی های سیاسی کاخ سفید و رد گیری های سعودی و وهابی. 
اینجاست که سرانجام این تحصن ها و اجتماعات به تخریب اموال مردم و سوزاندن بیت المال می انجامد، شعارهای رادیکال و نامعقول، تئوریزه می شود، رسانه های خارج نشین فرمانده میدان اعتراض شده و عناصر میدانی مشکوک، سردمدار و پرچمدار راهپیمایی های اعتراضی می شوند.
در این وضعیت، همگان باید هوشمندی به خرج داده و برای برون رفت از مشکلات اقتصادی موجود، راه های مطمئن تر و عقلانی تری برگزینند. همزمان رسانه های انقلابی هم باید به میدان بشتابند و صحنه اطلاع رسانی را خالی نکنند. نخبگان به توزیع تحلیل های سالم پرداخته و صد البته دولتمردان و مجلسیان، در این سال های سخت، اقتصاد را مثل ناموس خود بینگارند و برای آن غیرت به خرج دهند.


+ 0
I_DONT_LIKE_IT - 0

بازدید: 388

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید