امروز: شنبه, ۲۸ مهر ۱۳۹۷ - 20 October 2018

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 316291
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۱۶ آذر ۱۳۹۶ ۱۴:۰۹
دسته: استانها
پرینت
ایمیل

کاهش موقتی دما در سیستان و بلوچستان

علی ملاشاهی در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: بر اساس تحلیل آخرین نقشه های همدیدی و آینده نگری هواشناسی از نظر دمایی طی امروز و فردا با تضعیف زبانه های سیستم پرفشار، به طور موقتی از شدت سرما و یخبندان در استان سیستان و بلوچستان کاسته می شود.

وی با اشاره به افرایش دمای قابل ملاحظه به ویژه در طول شب افزود: میزان افزایش دما طی این مدت در سواحل جنوبی استان سیستان و بلوچستان کمتر است.

وی ادامه داد: همچنین طی روزهای پنجشنبه و جمعه همراه با افزایش رطوبت در نیمه شمالی سیستان و بلوچستان شاهد افزایش ابر خواهیم بود اما در نواحی مرکزی و نوار غربی استان وزش باد نسبتا شدید جنوبی در برخی نقاط منجر به خیزش گرد و خاک می شود.

کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه طی این مدت دریای عمان نسبتا آرام است، خاطر نشان کرد: از بعد از ظهر شنبه با تشدید سرعت وزش بادهای شمالی دریای عمان نیز مواج می شود.

وی گفت: روز شنبه با تغییر جهت وزش باد و نفوذ جریانات سرد در نیمه شمالی، مرز شرقی و نواحی غربی استان سیستان و بلوچستان علاوه بر کاهش دما وزش باد موجب گرد و خاک وکاهش دید می شود.

ملاشاهی تصریح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته زاهدان با حداقل دمای ۶ درجه سانتیگراد زیر صفر و راسک با حداکثر دمای ۲۶ درجه سانتی گراد بالای صفر به ترتیب سردترین و گرمترین شهرهای استان بودند.+ 0
I_DONT_LIKE_IT - 0

منبع: https://www.mehrnews.com/news/4165410/کاهش-موقتی-دما-در-سیستان-و-بلوچستان
بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید