امروز: چهارشنبه, ۲۵ مهر ۱۳۹۷ - 17 October 2018

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 313199
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۰۹ آذر ۱۳۹۶ ۰۰:۳۶
موسی الرضا ثروتی کارشناس سیاسی و نماینده سابق مجلس:

توجه اصولگرایان به جریان نواصولگرایی یک ضرورت اساسی است

به گزارش هشدارنیوز ؛ موسی الرضا ثروتی کارشناس سیاسی و نماینده سابق مجلس گفت : جریان اصولگرایی نیاز به بازسازی و بازنگری در برخی از رفتار‌های خود دارد و در این میان توجه اصولگرایان به جریان نواصولگرایی یک ضرورت اساسی است.
 
هر فردی که برچسب اصولگرایی داشت را نمی‌توان حاضر در این اردو دانست. یک اصولگرا باید بر مبنای قانون اساسی و اصل ولایت پذیری گام بردارد و مادامی که ازین چارچوب خارج شد، نمی‌توان آن شخص را اصولگرا تلقی کرد.
 
روند افسارگسیخته و روبه رشد بیکاری در کشور و تعطیلی بسیاری از بنگاه‌های اقتصادی آن ماحصل عدم توجه دولتی‌ها به مشکلات و معضلات مردم و غرق شدن در بازی‌های حاشیه‌ای سیاسی  است. جریان اصولگرایی باید نسخه‌ای شفابخش برای رفع معضلات و مشکلات مردم به ویژه معضلات اقتصادی فراهم کند و این مهم محقق نخواهد شد مگر با توجه ویژه به مردم به عنوان یکی از ارکان اصلی و اساسی نظام جمهوری اسلامی.
 
جریان اصولگرایی باید ضمن حرکت بر مدار انقلاب اسلامی و منویات رهبری مواضع مردم پسند و به روز شده ارائه کند. نمی‌توان بدون در نظر گرفتن مردم در ارائه الگویی صحیح از سیاست ورزی موفق عمل کرد. 
 
توجه اصولگریان به جریان نواصولگرایی را یک ضرورت است. ارائه کلیاتی از جریان نواصولگرایی که از سوی آقای قالیباف مطرح شده بیانگر این است که این توجه به نواصولگرایی می‌تواند برای اصولگرایان در قامت یک ضرورت ظاهر شود، البته لازم است در این زمینه مختصات جریان نواصولگرایی به خوبی برای مردم و سیاسیون تبیین گردد تا جزء به جزء برنامه‌ها و راهبردهایش برای همگان رونمایی شود.
 
ما در انتخابات‌های اخیر شاهد ائتلاف برخی جریان‌ها و گروه‌های سیاسی اعم از اعتدالیون و اصلاح طلبان بودیم. همین ائتلاف‌ها در کنار دوقطبی سازی این جریان‌ها سبب شد که اصولگرایان در انتخابات به پیروزی دست پیدا نکنند.
 
مثلا در انتخابات اخیر ریاست جمهوری آقای رئیسی فقط از جریان اصولگرایی قریب به ۱۷ میلیون رای اخذ کرد. این درحالیست که اگر اصلاح طلبان یا اعتدالیون ائتلاف نمی‌کردند، در یک مصاف تن به تن با اصولگرایان قطعا با شکست مواجه می‌شدند.
منبع : فردانیوز
 


+ 2
I_DONT_LIKE_IT - 0

بازدید: 497

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید