امروز: جمعه, ۲۰ تیر ۱۳۹۹ - 10 July 2020

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 3113
تاریخ انتشار: شنبه, ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۵ ۱۲:۴۳

مشکلات حقوقی نوسازی بافت فرسوده با همکاری اداره کل حقوقی شهرداری مرتفع می شود

هشدار نیوز - عبادالله فتح اللهی در جلسه ای که با حضور مدیرکل حقوقی شهرداری تهران و معاونان و مدیران برگزار شد، به تشریح مأموریت ها و چشم انداز برنامه های سازمان نوسازی پرداخت.
فتح اللهی با عنوان این که سازمان نوسازی شهر تهران یکی از سازمان های کهن و قدیمی شهرداری است که در سال 1347 تشکیل شده، یادآور شد: طراحی میدان آزادی، پارک ملت، ساماندهی گود عرب ها در جنوب تهران و اجرای پروژه نواب بخشی از اقدامات پیشین این سازمان بوده است.
مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران با اشاره به اینکه بر اساس مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری کلیه محلاتی که بیش از 51% مساحت آن ها دارای سه ویژگی ریزدانگی، نفوذناپذیری و عدم استحکام مهندسی باشند، به عنوان بافت فرسوده تعریف شده اند، تصریح کرد: دولت و شهرداری بر اساس قانون مکلف به نوسازی سالانه 10% از بافت های فرسوده شده اند.
دبیر ستاد بازآفرینی پایدار کلانشهر تهران افزود: عملکرد نوسازی بافت های فرسوده در بازه زمانی سال های 84 تا 94 از سوی نهادهای دولتی ، 2.7% بوده در حالیکه عملکرد شهرداری و نهادهای غیردولتی در این بازه زمانی 97.3%  می باشد.
فتح اللهی فلسفه ی تشکیل و راه اندازی ستاد بازآفرینی پایدار کلانشهر تهران را ورود دستگاه های اجرایی دولتی به نوسازی بافت های فرسوده عنوان کرد و اظهار داشت: نمایندگان 32 دستگاه اجرایی ذی مدخل در فرآیند نوسازی در کمیته های ستاد بازآفرینی پایدار کلانشهر تهران حضور دارند.
به گفته این مقام مسئول خلاء مالکیت زمین و زمین های رها شده در شهرها یکی از مهمترین عوامل شکل گیری بافت های فرسوده بوده است که با شکل گیری کمیته امنیتی و حقوقی در ستاد بازآفرینی پایدار کلانشهر تهران رفع مشکلات مربوط به خلاء های قانونی در نوسازی، به ویژه موانع موجود در خصوص زمین های موقوفه و تصرفی در دستور کار قرار گرفته است.  
فتح اللهی در ادامه از رویکرد اداره کل حقوقی شهرداری تهران مبنی بر حمایت و ارائه مشاوره های تخصصی حقوقی به سازمان نوسازی شهر تهران قدردانی و تشکر کرد.+ 7
I_DONT_LIKE_IT - 5

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید