امروز: دوشنبه, ۲۳ مهر ۱۳۹۷ - 15 October 2018

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 306043
تاریخ انتشار: دوشنبه, ۲۲ آبان ۱۳۹۶ ۰۱:۱۱

چه کسانی خلاف امنیت ملی اقدام کرده اند؟! واکنش کاربران!

به گزارش هشدارنیوز ؛ موشک یمنی به نزدیکی فرودگاه ریاض فرود آمد و موجی از رعب و وحشت را برای سعودی‌ها به دنبال داشت؛ اما در این میان حامیان مظلومیت یمن در ایران نیز از پاسخ دندان شکن انصارالله به تجاوزات سعودی خوشحال شدند.حدود ۲۰ ماه گذشته امارات هم پا به پای عربستان دست به حملات سختی علیه مردم مظلوم یمن دست زده است هرچند از ابتدای حملات عربستان به یمن در سال ۹۴ حمایت‌های خود از عربستان را دریغ نکرده بود.در همین راستا روزنامه کیهان در تحلیلی نوشته بود بعد از پاسخ دادن به تجاوز سعودی‌ها توسط انصارالله، احتمال پاسخ یمن به حملات موشکی امارات هم وجود دارد.


کیهان این مطلب خود را با تیتر «شلیک موشک انصارالله به ریاض؛ هدف بعدی، دبی» در صفحه اول خود منتشر کرد و بلافاصله نسبت به این تیتر تذکر گرفت. با گذشت دو روز از این تذکر، این روزنامه برای دو روز متوقف و اجازه انتشار نداشت که همین موضوع واکنش کاربران فضای مجازی را برانگیخت.

به گزارش خبرگزاری دانشجو، مازیار بیژنی یکی از کارتونیست‌های کشور در صفحه توئیتر خود در این خصوص نوشته بود: «آقایان دستشان نمی‌رسد وگرنه به جای کیهان شریعتمداری، خود عبدالملک_حوثی را توقیف می‌کردند به جهت رضایت شیوخ دوبی.»بیژنی در این کامنت به پشت پرده‌های احتمالی این توقیف اشاره کرده است؛ عده‌ای از سرمایه داران کشور که بر کرسی‌های سیاست نیز تکیه داده اند در چند سال گذشته سرمایه خود را به دبی برده و در ساخت برج‌های این شهر توریستی سرمایه گذاری کرده اند. به نظر می‌رسد این افراد بعد از تیتر کیهان احساس خطر کرده اند.
 
 
کیهان
 
یکی از دانشجویان علوم سیاسی هم در توئیتر خود به این موضوع اشاره کرده و نوشته بود: «به عنوان کسی که علوم سیاسی خونده و باز به عنوان کسی که به تئوری‌های امنیت ملی آشناست میگم: تیتر روزنامه کیهان مقوم و تثبیت کننده امنیت ملی بود. لطفا اگر مخاین با کیهان دشمنی هم بکنید عاقلانه دشمنی کنید!»این دانشجو به جنبه دیپلماسی قدرت اشاره کرده و در راستای اعتقاد بسیاری از کارشناسان سیاست خارجی مبنی بر گفتگو از روی اقتدار استنباط کرده است که تیتر کیهان مغایرتی با امنیت ملی نداشته است.البته باید مسئولان در نظر داشته باشند که اگر قرار باشد امنیت ملی با یک تیتر به این راحتی به خطر بیفتد قطعاً سخنان برخی از مسئولان درباره موشک، مذاگره و قدرت موشکی ایران بسیار شرایط سخت تری را برای امنیت ملی رقم می‌زند.  
کیهان
 
کاربر دیگری با نام علی ملیحی در توئیتی نوشته است: «هنوز موج سانتی‌مانتال آزادی بیان راه نیوفتاده؟ با این شعار: اگرچه با کیهان موافق نیستم، اما از توقیف هیچ روزنامه‌ای شاد نخواهم بود؟»این کاربر فضای مجازی اگرچه در ابتدا با تیتر کیهان موافق نبوده است، اما اشاره‌ای به وعده‌های روحانی برای انتخابات مبنی بر آزادی بیان و بسته نشدن روزنامه‌ها و فیلتر نشدن رسانه‌ها اشاره کرده و در لفافه عنوان می‌کند که دولت در ظاهر و شعار این سخنان را بیان می‌کرده است، ولی در مسیر عمل به همان شیوه‌های قبلی و چه بیا بدتر عمل می‌کند.
 
 
کیهان

یکی از کاربران فضای مجازی به نکته جالبی اشاره کرده و نوشته بود: «کیهان که کسی تهدیدی نکرده بود بلکه صحبتهای رهبران انصارالله یمن را تیتر زد؟! اینهم سندش. اما معاندین و زنجیره ای‌ها که نگران منافع خود بوده اند باعث توقیف این روزنامه شدند.»این کاربر در ادامه تصویری از سخنان رهبر انصارالله یمن مبنی بر اینکه هدف قرار دادن امارات با موشک را منتشر کرده که در آن عبدالملک حوثی امارات را به حملات موشکی تهدید می‌کند.
 
 
کیهان

کار بر دیگری هم دوباره به این موضوع اشاره کرده است که چرا برخی نگران انتشار سخنان رهبر انصارالله یمن هستند در حالی که مردم مظلوم یمن بیش از دو سال است که آماج حملات موشکی عربستان و امارات قرار رفته اند.این کاربر در توئیتی آورده است: «اون هایی که از تیترِ #کیهان که فقط یک نقلِ قول از حوثی هاست ناراحتند، مشخص کنند که چه تفاوتی بین مردم #صنعا با مردم #دوبی قائلند؟»
 
 
کیهان

یکی دیگر از کاربران فضای مجازی در توئیتی طنزآمیز نوشته است: «اونطور که بعضیا در تهران از موشکهای یمن ترسیدن، خود بن سلمان در ریاض نترسیده» این کاربر فضای مجازی همچنان به سرمایه گذاری‌های برخی از کانون‌های ثروت و قدرت در امارات اشاره کرده است و به مشکلاتی که این سرمایه گذاری برای آن‌ها به وجود می‌آورد اشاره کرده است.
 
 
کیهان

یکی از کاربران نیز در ادامه به بی توجهی نسبت به برخی مشکلات کلان جامعه اشاره کرده و نوشته است: «فاتحه #عدالت راخواندندآنگاه که متهم اختلاس ۱۳ هزار میلیاردی گریخت، #حقوقهای_نجومی تبرئه شد، #حسین_فریدون آزاد شد و #کیهان به جرم تیتری درحمایت ازحق #توقیف شد»
این کاربر فضای مجازی به فسادهای اقتصادی که در دولت یازدهم رخ داد و بی توجهی یا تلاش دولت برای تطهیر آن‌ها اشاره کرده است و این موضوع را در کنار توقیف کیهان به خاطر تیتر حمایتی خود از یمن قرار داده است. 

شاید بتوان گفت: رفتار چند گانه دولتمردان در برخورد با مسائل مختلف زمینه چنین توئیت هایی را به وجود آورده است؛ در حالی که بار‌ها مسئولان از تریبون‌های مختلف دست به تطهیر فسادهای اقتصادی و مالی کرده اند و اعتماد مردم را به نظام کمرنگ کرده اند، برخی از منتقدان دولت به خاطر تن‌ها یک تیتر حمایتی از عربستان باید تاوان پس بدهند.
 
کیهان

زبان طنز در توئیت دیگری از کاربران دیده شده است؛ یک کاربر فعال دانشجویی تمام مشکلات دولت به خاطر مذاکرات را بر گردن کیهان انداخته و به طنز نوشته است: «اروپایی‌ها که از دید دولت، مثلا مدافع حقوق ما بودند، حالا معترض برنامه موشکی و خواهان تحریم هستند... البته همه اش تقصیر #کیهان است.»

این کاربر اشاره واضحی به کارشکنی‌ها و بدعهدی‌های غرب به ویژه امریکا و چند کشور اروپایی در برجام به بهانه برجام کرده است و عنوان می‌کند که دولت که در شکست‌های سیاسی اقتصادی خود دولت‌های قبلی را مقصر می‌داند، این موضوعات را هم به گردن کیهان بیاندازد و از زیر بار پاسخگویی شانه خالی کند.
 
کیهان

واکنش کاربران به تیتر کیهان در حالی که کیهان تن‌ها به بخشی از سخنان رهبر انصارالله یمن پرداخته بود قابل توجه بود، اما آنچه شاید از دید بسیاری از منتقدان تیتر کیهان مغفول مانده است سخنان ضد موشکی برخی از مسئولان حین مذاکره بود تا جایی که ظریف به عنوان وزیر امور خارجه کشور در کشاکش مذاکرات با حضور در جلسه پرسش و پاسخ دانشجویی اعلام کرده بود: «آیا فکر کردید آمریکا که می‌تواند با یک بمب تمام سیستم دفاعی ما را از کار بیاندازد از سیستم دفاعی ما می‌ترسد؟ آیا واقعا به خاطر قدرت نظامی، آمریکا جلو نمی‌آید؟ بر اساس کدام سند فکر می‌کنید آمریکا می‌تواند به اطلاعات نظامی ما دست پیدا کند؟»

روحانی هم به عنوان رئیس جمهور یک کشور بار‌ها سخنانی را بر زبان راند که خلاف امنیت ملی بود تا جایی که وی در روز مناظره، به نشان دادن انبار زیرزمینی موشک‌های ایران و نوشتن جمله امام خمینی در مورد محو اسرائیل روی موشک بالستیک آزمایش شده اعتراض کرد.روحانی بار‌ها به موضوعات کلان که تصمیمات نظام بودند اعتراض کرده بود؛ وی حتی به قوه قضاییه نسبت ناروای اعدام و قتل را داد و در دوران انتخابات آب را به آسیاب دشمن ریخت، اما آنچه که مشخص بود هیچ کدام از این اظهارات مصداق نشانه گرفتن امنیت ملی نبودند!


+ 2
I_DONT_LIKE_IT - 0

بازدید: 626

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید