امروز: دوشنبه, ۲۳ مهر ۱۳۹۷ - 15 October 2018

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 305665
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۲۱ آبان ۱۳۹۶ ۰۶:۴۰

مسوولانی که در پی حذف رسانه‌های منتقد هستند

مدیر مسوول آفتاب یزد با اشاره به اهمیت نقد در جامعه گفت: اگر بخواهیم جامعه پویا و فعالی داشته باشیم باید نقد در جامعه باشد.

به گزارش هشدارنیوز ؛ منصور مظفری در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به مطالب بالا اظهار کرد: اگر بخواهیم جامعه پویا و فعالی داشته باشیم باید نقد در جامعه باشد برای اینکه نقد بتواند مطرح شود باید سعه صدر مسوولان بالا برود اما متاسفانه سعه صدر مسوولان پایین است و هر نقدی را تحمل نمی‌کنند و اگر به آن‌ها بربخورد به هر نحوی می‌خواهند آن رسانه نقدکننده را محدود کنند.

او  با اشاره به فضای رسانه‌ها بیان کرد: رسانه‌ها بخصوص رسانه‌های مکتوب هنوز مورد اعتماد مردم  هستند. با اینکه فضای مجازی وجود دارد اما مردم برای اینکه از موضوعی اطمینان پیدا کنند دوباره روزنامه‌ها را ورق خواهند زد بنابراین مرجع اطمینان مردم روزنامه‌های مکتوب هستند.

مدیر مسوول روزنامه «آفتاب یزد» با بیان اینکه آیا صدای نقد رسانه‌ها به گوش مسوولان می‌رسد یا خیر، اظهار کرد: به نظرم صدای رسانه‌ها به گوش مسوولان می‌رسد و ما رسانه‌ها باید وظیفه خود را انجام دهیم تا خبرها در تاریخ ثبت شوند. اما این مساله که چرا مسوولان به حرف رسانه‌ها عمل نمی‌کنند به دلیل ناتوانی دولت است. دولت نمی‌خواهد به نقدها توجه کند و حتی بفهمد که نقدی وجود دارد. متاسفانه مسوولان ما توان  ندارند که نقد و صدای مردم را بشنوند بنابراین مدیران را به حال خود رها کرده‌اند.

او ادامه داد: فسادی که همین امروز در جامعه وجود دارد و مردم را گرفتار کرده است، به دلیل نبود توانایی دولت در برخورد با مدیران است که رسانه‌ها گوشزد کرده‌اند. ملت و جامعه ما با فرهنگ پویا و تاریخچه تمدنی و فرهنگی خود پذیرای هر موضوعی هستند اما عیب از مسوولان اجرایی و دولتی  ماست. اگر گرفتاری و خشونتی از مردم می‌بینید به مجموعه دولت برمی‌گردد.

منصور مظفری با تاکید بر پابرجا ماندن رسانه‌های رسمی گفت: معتقدم که فضای مجازی تاثیر خود را بر رسانه‌ها گذاشته اما فضای مجازی تنزل پیدا می‌کند و مردم به سمت رسانه‌ها برمی‌گردنند. ما متاسفانه کارکرد علمی و فرهنگی مناسبی در فضای مجازی نداریم و فضای مجازی خود را به محلی برای شایعه‌پراکنی، توهین و افترا تبدیل کرده‌ایم.

انتهای پیام 

 

-----------------------------------------------------------------------------
تذکر: کاربر محترم؛ انتشار مطالب دیگر رسانه ها از سوی هشدار نیوز لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. در ضمن شما می توانید اخبار و مطالب وزین خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است از طریق بخش "تماس با ما" برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم، در بخش ویژه منتشر گردد.+ 1
I_DONT_LIKE_IT - 0

منبع: http://www.isna.ir/news/96082011674/مسوولانی-که-در-پی-حذف-رسانه-های-منتقد-هستند
بازدید: 239

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید