امروز: دوشنبه, ۲۳ مهر ۱۳۹۷ - 15 October 2018

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 305207
تاریخ انتشار: شنبه, ۲۰ آبان ۱۳۹۶ ۰۲:۳۳
هشدارنیوز ؛

تقابل عربستان با حزب الله به معنی سقوط آل سعود

به گزارش هشدارنیوز ؛ چند روز گذشته خاور میانه آبستن حوادثی شده است که فرضا گویای حمله نظامی آل سعود به حزب الله لبنان است .
اما در این احتمال تقریبا مساوی با صفر نکاتی مهم نهفته است که مختصرا به ان اشاره می کنیم ؛
اول ؛ عربستان سعودی ، حد اقل در دهه ها وسال های دور ونزدیک جز تجاوز نابرابر وظالمانه اخیر به کشور محروم ومتسضعف یمن ، که جنگی نابرابر وغیر انسانی است ، جنگی را که بشود نمونه ای از توان این کشور به حساب آورد بر علیه هیج کشوری نداشته است و از طرفی در برخورد نظامی با کشوری مانند لبنان و بخصوص نیروی مانند حز ب الله ، توان وداشته ها وفاکتور هایی را می طلبد که حد اقل روی کاغذ ، نشان از بر تری عربستان سعودی داشته باشد که به اعتراف کارشناسان نظامی وتحلیل گران امنیتی ، عربستان سعودی فاقد ان است .
به لحاظ نظامی و تسلیحاتی ، هر چند بیشترین قرار داد های خرید در سطح جهان را دارا است ، اما به واسطه بستن قرار داد های دفاعی علی رغم خرید این حجم از تسلیحات از امریکا و روسیه و انگلیس وفرانسه و آلمان ، خود اثبات کننده نا توانی وبی عرضگی در حمله وتجاوز به کشوری مانند لبنان وپتانسیلی مانند حزب الله لبنان است .
البته برخی از کارشناسان امنیتی ونظامی از قدرت هوایی وزراد خانه های نظامی و تسلیحاتی این کشور سخن گفته اند که در به دست اوردن کمّی وکیفی ان در قبال پرداخت پول های هنگفت که از حقوق مردم عربستان هزینه می شود ، تردیدی نیست ، اما واقعیت توان نظامی عربستان و نحوه بهره مندی از ان توان را مقاومت جانانه یمن ی ها در طول 3 سال تجاوز این کشور به خاک یمن ، به چالش کشانده است که خود حکایت بی چون وچرا از ناتوانی نظامی عربستان سعودی در میدان عمل و مواجهه با طرف های مقابل ، با اراده در مبارزه مانند حزب الله دارد که به ان خواهیم پرداخت.
پروازچندین موشک دور برد بر فراز برخی از مناطق عربستان و هدف قرار دادن برخی از پایگاه های نظامی وفرودگاه های عربستان سعودی از سوی مبارزین یمن ی ، بزدلی وترس این کشور در جهان را به مضحکه کشانده وانچنان ته دل انها را خالی نموده است که به فرافکنی و گردن این و ان انداختن  وگیر دادن ودخالت ب امور داخلی کشوری مانند لبنان روی اورده اند.
 
دوم ؛ وقتی در مقابل عربستان سعودی دیکتاتور وخود کامه ودنیا طلب ، سخن از حزب الله لبنان می شود ، کافی است به تاریخچه تقابل این گروه مقاومت متعهد شجاع ورزمنده با اسرائیل تا بن دندان مسلح و نتایج ان نگاهی بیاندازیم.
 در تمامی تجاوزات رژیم جعلی اسرائیل به لبنان به منظور ضربه به حزب الله لبنان ، بازنده اصلی اسرائیل بوده است که در ابعاد داشتن ارتش کلاسیک ، نیروی ویژه ، نزدیکی سرزمینی وهم مرزی و داشتن تسلیحات وتجهیزات نظامی پیشرفته قابل مقایسه با عربستان نیست .
برای درک وفهم درست از واقعیت حزب الله لبنان کافی است به تمام جنگ های بین این دو ارتش کلاسیک وپیشرفته اسرائیل وحزب الله که یک گروه مقاومت چریکی است ، بخصوص جنگ 33 روزه نگاهی داشته باشیم.
 
البته که حسن نصرالله رهبر حزب الله لبنان فکر حمه به لبنان از سوی عربستان سعودی را غیر محتمل دانسته است ، اما اگر چنانچه غلطی از سوی این کشور بر علیه لبنان و حزب الله رخ دهد ، بدون تردید بهترین بهانه اول برای مردم عاصی ومعترض وگرفتن حق خود از شاه وشاهزادگان فاسد آل سعود مهیا خواهد شد و دوم فرصتی مغتنم برای نیروهای مقاومت منطقه برای بیرون راندن خاندان فاسد حاکم بر مکه مکرمه ومدینه منوره از این شهر های مقدس پیش خواهد امد که باید منتظر ماند ودید که این خاندان فاسد سرنوشت شان در این برهه از زمان چه خواهد بود . 
 


+ 2
I_DONT_LIKE_IT - 0

بازدید: 670

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید