امروز: شنبه, ۳۰ تیر ۱۳۹۷ - 21 July 2018

آخرین اخبار

کد خبر: 292239
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۲۰ مهر ۱۳۹۶ ۲۰:۵۴
دسته: استانها
پرینت
ایمیل

زبان هنر در عرصه بین‌الملل فرصت بیان ارزش‌های دینی و اسلامی است

 به گزارش هشدارنیوز به نقل از مهر، رضا مهدیان غروب پنج شنبه در دیدار با امام جمعه کالپوش به میزبانی دفتر وی با بیان اینکه زبان هنر در عرصه بین‌الملل فرصت بیان ارزش‌های دینی، اسلامی و گفتمان‌ها است، ابراز داشت: اگر به ریل گذاری صحیح و اصولی فرهنگ در جامعه به‌خوبی توجه شود در بلندمدت قطار ترقی فرهنگی با سرعت بیشتری پیش خواهد رفت.

وی با بیان اینکه فرهنگ و هنر نه تنها در بعد فردی بلکه در سطح کلان تر جامعه نیز اثر گذار است، افزود: با ارتقا فرهنگ زیر ساخت های باور دینی در جامعه تقویت خواهد شد لذا به جرات می‌توان گفت زبان فرهنگ تنها عاملی است که می‌تواند مردم را به یکدیگر نزدیک کند.

امام جمعه کالپوش نیز در این نشست با بیان اینکه هیچ فرهیخته‌ای نمی‌تواند از زبان هنر چشم‌پوشی و آن را انکار کند، ابراز داشت: نمی‌گوییم فضای جامعه فقط مبتنی بر مباحث دینی باشد بلکه باید با بهره گیری از تاثیر گذاری زبان هنر جوانان را به سوی دین دعوت کنیم.

حجت‌الاسلام اسماعیل  بهرامی در ادامه تصریح کرد: در حوزه کودک بسیار کم‌کار شده ایم و این مهم می طلبد تا با ساخت انیمیشن های مفید وموثر نهال کودکان را بارور سازیم چرا که این نسل آینده فردای جامعه را رقم می زند و باید آموزش ها را از سن کودکی آغاز کنیم.

وی افزود: هنریک اشتغال، هدایت و نجات است که باید با آموزش صحیح در تمام حوزه‌های هنری برای تبلیغ انقلاب اسلامی تلاش کنیم که اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با برگزاری جلسات شورای فرهنگ عمومی و توسعه قرآنی، نمایشگاه و کارگاه های عکس و نقاشی می کوشد تا در چهارچوب هنر مباحث آموزشی را به نسل جدید ارائه دهد.

اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی میامی با هشت انجمن، ۱۵کانون و سه موسسه فرهنگی هنری در سطح شهرستان فعالیت می کند.+ 1
I_DONT_LIKE_IT - 0

منبع: http://www.mehrnews.com/news/4112202/زبان-هنر-در-عرصه-بین-الملل-فرصت-بیان-ارزش-های-دینی-و-اسلامی-است
بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید