امروز: جمعه, ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - 15 December 2017

آخرین اخبار

پنجره

نیکی هیلی مدعی ارسال تسلیحات ایرانی برای انصارالله یمن شد
سالانه ۱۲۰ هزار میلیارد تومان مستمری در کشور پرداخت می شود
بعد خارجی انقلاب در حال گسترش در منطقه و جهان است/ به دنبال تثبیت پیروزی‌های جبهه مقاومت هستیم
پارلمان اروپا برنامه موشکی ایران را «تهدید امنیتی» خواند
کیفیت تحصیلی در دوره کارشناسی دچار افت شده است
کد خبر: 292238
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۲۰ مهر ۱۳۹۶ ۲۰:۵۱

انجمن‌های دوستی فرصتی در حوزه دیپلماسی عمومی هستند

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، رونق فرهنگی و اقتصادی به ویژه گردشگری را منوط به حرکت به سمت گسترش تبادلات و ارتباطات بین المللی با سایر کشورها دانست.

، مرتضی آبدار در نشست  شبکه شورای عالی انجمن‌های دوستی ایران با سایر کشورها، اظهار کرد: انجمن‌های دوستی فرصتی در حوزه دیپلماسی عمومی هستند تا بتوانند ارتباطات فرهنگی و تاریخی را بین مردم کشورها ایجاد کنند. 

آبدار با اشاره به انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال 2018، به تشریح برنامه‌های پیش‌رو در برگزاری این رویداد پرداخت و عنوان کرد: با توجه به اینکه تبریز 2018 می‌تواند ویترینی برای جمهوری اسلامی ایران باشد، باید از ظرفیت انجمن‌های دوستی ایران در ایجاد ارتباطات و مراودات فرهنگی با دیگر کشورها بهره گرفت. 

وی با اشاره به وجود آثار ثبتی در فهرست جهانی یونسکو همچون بازار تبریز و کلیسای سنت استپانوس جلفا، یادآور شد: به امید خدا جنگل‌های ارسباران نیز در سال 2018 به عنوان میراث طبیعی جهانی به ثبت خواهد رسید. 

وی گفت: با توجه تعریف بسته‌های تشویقی برای جذب سرمایه گذاری در بخش گردشگری، انتظار می‌رود تا پایان دولت دواردهم شاهد تحولات اساسی در زیرساخت‌های گردشگری باشیم.   

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان با اشاره به رشد چهار برابری سرمایه‌گذاری در حوزه‌ی زیرساخت‌های گردشگری استان، افزود: امید است بتوانیم با استفاده از پتانسیل انجمن‌های دوستی در راستای جذب سرمایه‌گذار برای توسعه‌ی زیرساخت‌های گردشگری به ویژه هتل‌داری در تبریز و استان گام‌های موثری برداریم.   

آبدار با اشاره به صدور روادید الکترونیکی در فرودگاه بین‌المللی تبریز، عنوان کرد: این امر در راستای تسریع در فرآیند ورود گردشگران به استان انجام شده که بازخورد بسیار خوبی نیز داشته است. 
انتهای پیام

 

-----------------------------------------------------------------------------
تذکر: کاربر محترم؛ انتشار مطالب دیگر رسانه ها از سوی هشدار نیوز لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. در ضمن شما می توانید اخبار و مطالب وزین خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است از طریق بخش "تماس با ما" برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم، در بخش ویژه منتشر گردد.+ 1
مخالفم - 0

منبع: http://www.isna.ir/news/96072011240/انجمن-های-دوستی-فرصتی-در-حوزه-دیپلماسی-عمومی-هستند
بازدید: 123

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید