امروز: شنبه, ۳۰ تیر ۱۳۹۷ - 21 July 2018

آخرین اخبار

کد خبر: 292221
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۲۰ مهر ۱۳۹۶ ۱۸:۵۸
دسته: استانها
پرینت
ایمیل

خیران تاکنون ۵۰هزار میلیارد ریال به حوزه سلامت کشور کمک کرده اند

به گزارش خبرنگار مهر، اسماعیل غنیان روز پنجشنبه در جلسه انتخابات مجمع خیرین سلامت شهرستان خمین اظهار داشت: مجمع خیران سلامت در  ۲۷۰  نقطه در کشور تشکیل شده است و ۹۰ هزار خیر در حوزه سلامت فعالیت می کنند.

غنیان با بیان اینکه مجمع خیرین سلامت کشور در راستای حفظ و ارتقای بهداشت و سلامت جامعه تلاش می کند افزود: از ابتدای فعالیت مجمع خیرین سلامت تا سال ۹۴ بیش از ۴۰ هزار میلیارد ریال توسط  ۷۳ هزار خیر نیکوکار در قالب  احداث، توسعه و بازسازی بیمارستان ،درمانگاه، مرکز پزشکی درمانی، خانه بهداشت روستایی تامین زمین و تجهیز واحدهای درمانی به لوازم و وسایل پزشکی هزینه شده است.

معاون هماهنگی  امور استان های مجمع خیران سلامت کشور بیان کرد: ۵۹ درصد از کمک های خیران در راستای عمران واحدهای درمانی جهت احداث، تعمیر، تکمیل و توسعه و بازسازی در چهار میلیون و  ۲۱۳ هزار متر مربع زیر بنا در قالب چهار هزار واحد درمانی صرف  شده است.

غنیان با بیان اینکه درسال های اخیر بیشترین هزینه مجمع خیرین کشور مربوط به عمران بیمارستان ها می باشد تصریح کرد: در این رابطه بیش از ۱۳ هزارمیلیارد ریال هزینه پروژه های عمرانی واحد های درمانی به عمران بیمارستان اختصاص یافته است.

وی ادامه داد: از نظر زیر بنا نیز احداث بیمارستان با بیش از ۵۰ درصد بیشترین و احداث خانه بهداشت روستایی با دو درصد و فعالیت های عمرانی مربوط به اورژانس با سه درصد  کمترین زیر بنای احداثی مجمع خیران سلامت در سال های اخیر بوده است.

معاون هماهنگی امور استان های مجمع خیران سلامت کشور بزرگترین پروژه خیرساز کشور در حوزه سلامت را احداث بیمارستان ۵۰۰ تختخوابی در تبریز دانست و عنوان کرد: ۶۰۰ میلیارد ریال توسط خیرین سلامت برای احداث این بیمارستان سرمایه گذاری شده است.

غنیان اظهار کرد: با توجه به اینکه شهرستان خمین فاقد زیر ساخت های صنعتی است و درآمد اقتصادی این شهرستان بر پایه کشاورزی است و همچنین با توجه به خشک سالی های پی در پی و میزان درآمد پایین اما به برکت زادگاه و نام حضرت امام  مشارکت خیران در این شهرستان قابل ستایش است و خیران در ارتقا سطح بهداشت و درمان این شهرستان اقدامات مطلوبی را انجام داده اند.

وی به ارتقای دانشکده پرستاری به دانشگاه علوم پزشکی در این شهرستان اشاره کرد و گفت: آموزش و پژوهش باید محور فعالیت دانشجویان در دانشگاه های پزشکی باشد چرا که نخبگان به این دانشگاه ها ورود پیدا می کنند و اگر تحقیق و پژوهش توسعه یابد بسیاری از بیماری ها ریشه یابی می شوند.+ 1
I_DONT_LIKE_IT - 0

منبع: http://www.mehrnews.com/news/4112163/خیران-تاکنون-۵۰هزار-میلیارد-ریال-به-حوزه-سلامت-کشور-کمک-کرده
بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید