امروز: چهارشنبه, ۳۱ مرداد ۱۳۹۷ - 22 August 2018

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 291546
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۱۹ مهر ۱۳۹۶ ۰۸:۱۳
دسته: حوادث
پرینت
ایمیل

دختران جویای کار در دام پزشک قلابی اورژانس

 به گزارش هشدارنیوز ؛ جوان دیپلمه با پوشیدن لباس فرم اورژانس خودش را به عملیات‌های امداد در شهر می‌رساند و با خودروی امداد عکس یادگاری می‌گرفت. این پایان ماجرا نبود؛ چراکه او با همین لباس دختران جوان را فریب داده و خودش را پزشک معرفی می‌کرد و با وعده ازدواج یا استخدام در اورژانس از آنها پول می‌گرفت و سپس ناپدید می‌شد. 
  
به گزارش خبرنگار ما، متهم پرونده که روزبه نام دارد ۱۸ مردادماه امسال به دستور قاضی تحت تعقیب کارآگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران قرار گرفت. آن روز نماینده حقوقی اورژانس وارد دادسرای ناحیه پنج شد و به اتهام جعل عنوان و کلاهبرداری علیه متهم اعلام جرم کرد.
 
شاکیان پرونده که چند مرد و دختر جوان بودند، گفتند که مردی به نام روزبه‌.‌ک خودش را پزشک اورژانس معرفی کرده و با وعده استخدامشان در مرکز فوریت‌های پزشکی ۱۱۵ میلیون‌ها تومان از آنها کلاهبرداری کرده است.  
 
یکی از شاکیان که دختری ۲۵ ساله بود توضیح داد: من مدیر یک غرفه فرهنگی در پارک دانشجو بودم. یک روز مردی با لباس فرم اورژانس وارد شد و چندسؤال تخصصی پرسید که او را راهنمایی کردم. او خودش را پزشک اورژانس معرفی کرد. بعد درباره مأموریت‌های اورژانس از او سؤال کردم. او خودش را روزبه معرفی کرد و گفت دارای سمت مهمی در مرکز اورژانس است و می‌تواند شرایط استخدام من را در آن مرکز فراهم کند.
بعد از آن بود که رابطه ما شروع شد تا اینکه ابراز علاقه کرد و گفت که قصد ازدواج دارد. شاکی ادامه داد: روزبه یک روز تماس گرفت وگفت که شرایط استخدام من را فراهم کرده و باید برای مقدمات کار ۲‌میلیون و ۵۰۰‌هزار تومان به حسابش واریز کنم که به خواسته‌اش عمل کردم. بعد از آن اما هر چه با او تماس گرفتم به تماس‌هایم جواب نداد. بعد از آن راهی مرکز اورژانس شدم، اما آنجا به من گفتند که چنین فردی اصلاً در استخدام اورژانس نیست.  
با اطلاعاتی که شاکیان در اختیار پلیس گذاشتند کارآگاهان راهی خانه پدر روزبه در غرب تهران شدند. بررسی‌ها حکایت از این داشت که پدر و مادر او مدت‌ها قبل از هم طلاق گرفته‌اند و روزبه به صورت دوره‌ای با آنها زندگی می‌کند. آنها سرانجام محل زندگی روزبه را در جنت‌آباد شناسایی و او را بازداشت کردند. 
متهم در اولین بازجویی‌ها به جرمش اعتراف کرد و گفت: من دیپلمه هستم، اما به لباس اورژانس علاقه زیادی داشتم. لباس را به راحتی از مراکز فروش تهیه کردم. زمانی که طرح‌های امداد در شهر اجرا می‌شد، خودم را به این طرح‌ها می‌رساندم و در همان شرایط عکس می‌گرفتم. سپس با نشان دادن عکس‌ها، شهروندان را فریب داده و خودم را پزشک معرفی می‌کردم. 
سرهنگ کارآگاه سعدالله گزافی، رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: تحقیقات بیشتر از متهم در پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ در جریان است. 
منبع: روزنامه جوان


+ 0
I_DONT_LIKE_IT - 0

بازدید: 291

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید