امروز: دوشنبه, ۰۱ مرداد ۱۳۹۷ - 23 July 2018

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 265652
تاریخ انتشار: شنبه, ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ ۱۱:۴۸
دسته: اجتماعی
پرینت
ایمیل

فقر مانع درمان سوختگی ابوالفضل شد + عکس

به گزارشهشدارنیوز  ,به نقل از ندای هیرمند؛ فقر مهمترین عامل در بروز بسیاری از مشکلات جسمی و روحی در برخی از خانواده ها است، این معضل باعث می شود تا مثلا بیماری فرد به دلیل عدم مراجعه به پزشک وخیم تر شود، چه بسا که قربانی این معضل اکثراً کودکان بی گناهی باشند که فقر باعث می شود تا آنها به شکل عجیبی در بستر مرگ قرار گیرند.

پایبندی به ازدواج های سنتی و عدم انجام آزمایشات پیش از ازدواج در منطقه سیستان نیز دیگر معضلی است که دامنگیر کودکان در سیستان می شود، اکثر کودکان پروانه ای در منطقه سیستان بر اثر ازدواج های فامیلی بوجود می آیند در صورتی که امروزه با توجه به انجام آزمایشات قبل از ازدواج می توان از این معضل پیشگیری کرد.

در هر صورت، منطقه سیستان پس از بسته شدن مرز به این حال  و روز دچار شد، مرز که روزگاری منبع درآمد نیمی از مردم شمال استان بود، اکنون با بی تدبیری محض دولت بسته مانده است تا مردم به جز یارانه چشم امید دیگری نداشته باشند.

با این وجود هستند خانواده هایی که در منطقه سیستان که فقر به طوری بر آنها غلبه کرده است که اندک امید خود را برای ادامه حیات از دست داده اند، داستان به پسر بچه ی چهار ساله ای بر می گردد که دچار سوختگی شدیدی از ناحیه قفسه سینه شده است.

ابوالفضل که در یک سالگی بر اثر بی احتیاطی پدر و مادر ، با آب جوش دچار سوختگی شدید می شود اکنون در سن 4 سالگی قرار دارد، و علائم سوختگی در بدن او گوشت اضافه آورده است .

پدر این کودک به خبرنگار ندای هیرمند گفت: ابوالفضل در یک سالگی کتری آب جوشی که در پنجره اتاق قرار داست را رو خود می ریزد ، آب به قدری داغ بود که تمام بدن ابوالفضل بلافاصله تاول زد و دچار سوختگی شدید شد.

وی افزود: شغل من کشاورزی و در برخی از ماه های سال ماهیگیری در دریاچه هامون است، وضعیت مالی ما آنقدر بد است که اکنون توان مراجعه به پزشک را ندارم ، تا ابوالفضل را تحت درمان قرار بدهم.+ 1
I_DONT_LIKE_IT - 1

 

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید