امروز: یکشنبه, ۳۱ تیر ۱۳۹۷ - 22 July 2018

آخرین اخبار

کد خبر: 262351
تاریخ انتشار: شنبه, ۱۴ مرداد ۱۳۹۶ ۰۹:۰۰
دسته: سیاسی
پرینت
ایمیل

جنجال وزیر زن کابینه حسن روحانی پای خاتمی را هم به میان آورد !

هشدارنیوز

این روزها تقریبا هیچ روزنامه اصلاح طلبی را پیدا نمی کنید که از لزوم انتخاب وزیر زن در کابینه روحانی سخن نگوید. اما این فشارهای رسانه ای پاسخ داده و دیروز نمایندگان مجلس هم احساس مسئولیت کرده و در نامه ای خطاب به روحانی و محمد خاتمی رئیس دولت اصلاحات، خواستار معرفی وزیر زن از سوی روحانی شدند.

به گزارش هشدارنیوز روز گذشته عضو هیات‌رئیسه فراکسیون امید مجلس از ارسال نامه 157 نماینده به رئیس‌جمهور درباره لزوم معرفی وزیر زن خبر داد. فاطمه سعیدی نماینده مردم تهران در مجلس در کانال تلگرامی خود نوشت: نامه 157 نماینده به رئیس‌جمهور درباره لزوم معرفی وزیر زن را شخصا به ایشان تقدیم کردم. این موضوع را به آقایان خاتمی و جهانگیری نیز منتقل کردم. بهتر است رئیس‌جمهور به این مطالبات توجه کند.

فاطمه سعیدی در توضیح بیشتر به روزنامه اصلاح طلب «آرمان» می گوید: در روزی که کمتر از 200 نفر از نماینده‌ها حضور داشتند، فراکسیون زنان تصمیم گرفت نامه‌ای تقدیم رئیس‌جمهور کند که علاوه بر معاونان زن، از وزرای زن هم استفاده کنند.

سعیدی می گوید 157نفر از حضار که بیش از 140نفر از آنها از میان مردان بودند، نامه را امضا کردند.

وی درخصوص ارسال این نامه به رئیس‌جمهور هم اینطور بیان می دارد: من نامه را به دست دکتر روحانی رساندم و وعده‌های ایشان مبنی بر حضور زنان در کابینه را یادآور شدم. متاسفانه نامه ما به هیچ‌جا نرسید و من به عنوان یک عضو زن از جامعه فرهنگی به این موضوع گله‌مندم.

وی در نهایت خاطرنشان می کند: ما دغدغه جدی خودمان را به رئیس‌جمهور، آقای جهانگیری و رئیس دولت اصلاحات رساندیم، اما در صورت معرفی نکردن هیچ وزیر زن، دکتر روحانی باید در مقابل جامعه زنان پاسخگو باشد.

اینکه آیا وزیر زن برای وزارتخانه ها مناسب است یا نه؟ خود بحثی جداست اما سوال ما از این  175 نماینده این است که دقیقا نقش خاتمی در تصمیم گیری کابینه چیست که در نامه خود ایشان را مورد خطاب قرار داده اند؟+ 3
I_DONT_LIKE_IT - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید