امروز: دوشنبه, ۰۱ مرداد ۱۳۹۷ - 23 July 2018

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 259443
تاریخ انتشار: شنبه, ۰۷ مرداد ۱۳۹۶ ۲۰:۵۰
دسته: یادداشت
پرینت
ایمیل
مدیر مسئول هشدارنیوز؛

انقلاب پا برهنگان چگونه به جولانگاه اشرافیت و مرفهین بی درد تبدیل شد؟!

مدیر مسئول هشدارنیوز ؛ گفتمان انقلاب اسلامی به طور کل نهادینه شدن همان «اسلام‌ سیاسی» و «اسلام ناب محمدی» درعرصه سیاست و دین را جهانی کردن و اسلام را به متن جامعه و سیاست بازگرداندن دنبال می کرد و روشن وآشکارا پیگیر احیا دوباره واژه‌ های مهجور مانده ادبیات سیاسی اسلام وبر گرفته از فرهنگ قرآنی نظیر شهادت، جهاد، مقاومت، مبارزه با طاغوت و ظلم، ستم ورفاه و عدالت اجتماعی و...، در جامعه بود که در دهه اول انقلاب نتایج غیر قابل کتمان ان را تجربه کردیم .

گفتمانی که با شعار تحقق رفاه و عدالت به نفع پابرهنگان و برخورد ومقابله با تبعیض و نابرابری ورانت خواری و فساد ، در عمق قلوب جامعه رخنه کرده بود وباور همین گفتمان بود که صبر و مقاومت و ایثار واز خود گذشتگی به عرصه عمل کشیده شد و مردم و مسئولان همه ید واحدی برای اثبات حقانیت گفتمان انقلابی ودینی ایران اسلامی در جهان شده بود که علی رغم محرومیت ومظلومیت و نوپایی نظام اسلامی بر گرفته از اراده ملت ایران ، صفوف تا بن دندان مسلح دنیای استکبار، متشکل از 40 کشور به همراه دو ابر قدرت آمریکا و شوری وقت را رو در رو در هم شکست.

اما از ان پس بود که هر چه از دوران طلایی 8 سال دفاع مقدس و 10 سال اول انقلاب فاصله گرفتیم ، کم کم شاهد راه یافتن فساد ورانت خواری وزدو بند وبه غارت بردن اموال بیت المال در دستگاه های دولتی و نهادهای مهم اقتصادی و فراهم شدن زمینه رواج اشرافی گری در بین مسئولان بودیم که امروز بعد از 38 سال از انقلاب ، فاصله فقر وغنا بیش از هر دوره ای و اشرافیت مسئولان کشور به یک امر عادی مبدل گشته است و این در حالی است که وضعیت اقتصادی، فرهنگی واجتماعی وسیاسی جامعه دربدترین شرایط ممکن قرار دارد.

معیشت مردم در کنار اشتغال نافرجام جوانان برومند ایران اسلامی ، آنچنان وضع خوبی ندارد و فساد و چپاول بیت المال به یک امر روزانه تبدیل شده است و روزی نیست که فسادی بر ملا نشود و گویا کسی گوشش بدهکار نیست.

محرومین و مستضعفان و پابرهنگانی که حضرت اما "ره" آنان را صاحبان اصلی انقلاب نامید و حقا وانصافا هم همینگونه بود ، چرا که در تمامی شرایط سخت کشور ، صبر ومقاومت ونبرد رو در رو با دشمنان و حضور همیشگی و بصیرتی در مقابل فتنه ها وتوطئه های داخلی وخارجی در طول 38 ساله انقلاب ، این ویژگی بارز را نشان می دهد ، چرا و چگونه بر خلاف اهداف گفتمان انقلاب در3 دهه اخر انقلاب به فراموشی سپرده شدند؟!!

آیا گفتمان انقلاب 57 مهجور مانده است؟! که اگر اینگونه باشد که محتمل به نظر می رسد ، پس خون به زمین ریخته شده این همه شهید ، هزینه های سنگین متحمل شده از سوی مردم و اهداف ترسیم شده از سوی امام راحل که ظاهرا هنوز هم ادامه دارد ، چه می شود؟!

بعد از دوران دفاع مقدس ، مدیران جهادی و با تجربه و موفق چندین ساله بحران های شدید کشور در ان دوران ، یکی پس از دیگری وبه بهانه ها وعناوینی از گردونه مدیریت های اصلی کشور خارج وجای آنان را تحصیل کرده های لیبرالی غربزده می گیرند و دولت به دولت یکی پس از دیگری جای خود را در نهان مدیریت کشور محکم تر می کنند ، تا جایی که امروز اشرافی گری ورفاه و بی دردی بی چون وچرا از مسئولان کشور جدا نیست وبا آنان معجون گشته است واین در حالی است که مردم با شدیدترین کمبود های معیشتی ، اشتغال و حتی زندگی زیر خط فقر دست وپنجه نرم می کنند که در شآن نام انقلاب واین نظام اسلامی نبوده ونیست.

آش حاکمیت دسته غربزده و اشرافیت در مدیریت اجرایی کشور انچنان شور می شود که در ملاء عام ودر انظار مردم در رسانه ملی در مناظرات انتخاباتی سال 92 از یادگاران دوران دفاع مقدس که برای رهایی اقتصاد کشور از معضل ناکارآمدی ، رانت وفساد ، تبعیض وبی عدالتی وارد میدان شده بودند، با عنوان سرهنگی یاد نموده و آنان را به نظامی گری متهم می کنند و همین مردم هم در بازی طراحی شده و عملیات روانی انان گرفتار می شوند وپشت به فرزندان جهادی خود ، طیف ترسو ، عوام فریب و دنیا طلب را بر می گزینند.

جریانی که در طول 38 سال انقلاب در بلند مرتبه ترین پست های مدیریتی کشور ، نهادهای امنیتی ،راس قوه اجرایی ونهاد ریاست جمهوری و بعضا مجلس شورای اسلامی و شورای شهرهای مهم کشور، مشغول رتق فتق منافع شخصی وباندی خود بجای رسیدگی به حال و روز مردم بی نوا بودند.

از بدو انقلاب وبه رسمیت شناخته شدن دموکراسی وحق رای مردم برای تعیین سرنوشت خود ، شاهد بنی صدر ، میر حسین موسوی در دورانی که رهبر انقلاب رئیس جمهور بود وقانونا وعملا تمام قدرت اجرایی کشور در اختیار نخست وزیرموسوی بود و دوره 8 ساله مرحوم هاشمی رفسنجانی ، 8 سال دوره خاتمی و این دومین دوره 4 ساله حسن روحانی که همه متعلق به یک طیف فکری منتسب به اصلاح طلبان بوده اند بر مسند قدرت اول اجرایی کشور بوده وهستیم و ماحصل این جریان فکری ، جز فاصله معنی دار فقر وغنا ، اشرافیت ومرفه تر شدن بخش معدود برخوردار از رانت دولتی در جامعه که به این جریان وابسته بوده اند ،ایجاد تنش ونا امنی و ناآرامی ، فساد و زودبند وتبعیض وبی عدالتی وفتنه های مختلف و .... واز طرفی ،شدید شدن معضل معیشتی مردم ، تعطیلی اقتصاد کشور تولید داخلی ، رکود وبیکاری ، ناامیدی مردم از نظام و ..... چیز دیگری نبوده است.

38 سال از انقلاب می گذرد و هنوز هم سیاست مداران مرفه وبی درد که خود بزدل وترسو هستند ، این ملت مظلوم را از تحریم های ظالمانه دشمن می ترسانند ملتی که با ترس از دشمن به گواه تاریخ ،بیگانه هستند ، اما یکبار به مردم صبور و مقاوم ایران اسلامی پاسخ نداده اند که :

چگونه علی رغم اینکه از بدو انقلاب مسئولیت داشته اند و توامان کشور در تحریم بوده است ، به این همه دارایی وسرمایه شخصی رسیده اند؟!؟!

چگونه از دلشان می آید که جوانان این مرز بوم علی رغم تحصیلات آکادمیک ، بیکار باشند ، دغدغه ازدواج ومسکن و.. پیرشان کرده است ،!! اما فرزندان خود را روانه آنسوی آبها به عناوین گوناگون نمایند ودغدغه ای مبنی بر اشتغال ، ازوداج ، مسکن و .... نداشته باشند؟!

چرا نباید آقای روحانی رئیس جمهور محترم ، به مردم توضیح دهد که آنطور که در رسانه های امده است ، خانه چند 10 میلیاردی دارد ، را از کجا آورده است؟!

این همه حرف وحدیث که در مورد برادر وی حسین فریدون در مورد فساد مالی که می گویند وایشان چندی قبل دستگیر شد ، درست است یا نادرست؟! چرا نباید مردم بدانند؟!

اگر تحریم ها اقتصاد کشور و وضعیت معیشتی واشتغال مردم را به اینجا کشانده است ، پس چگونه می شود افرادی که در راس جریانات سیاسی فعال کشور حضور دارند ویا در کابینه دولت یازدهم حسن روحانی حاضر بودند ، در شرایط تحریم به صدها وشاید هزاران میلیارد سرمایه ودارایی رسیده اند؟!

چرا نباید دولت به مردم توضیح دهد که باغ برجام که به مردم وعده داد به کجا رسید؟!

و صد ها سوال از این قبیل که مسئولان باید به مردم پاسخ دهند ....+ 2
I_DONT_LIKE_IT - 0

بازدید: 612

تعداد نظرات: 3
منتشر نشده: 0
 
ir
+0
unlike
-0
نعیما نتاج ۹۶/۰۵/۲۰ - ۲۰:۲۴
پاسخ
comments با سلام درقسمت اشتراک مبلغ مشخص نیست مدت هم معلوم نیست لطفآ با ذکر نام مدیرمسول محترم رفع ابهام بفرمایید. متشکرم نتاج
 
 
ir
+0
unlike
-0
فرهنگی ۹۶/۰۵/۱۶ - ۱۷:۲۸
پاسخ
comments برای بعضی از آقایان بیسواد وبرخی ازگروه های سیاسی که بدنشد!!!
 
 
+0
unlike
-0
ایرانی ۹۶/۰۵/۱۶ - ۰۹:۵۹
پاسخ
comments زمانیکه جای شایستگی حزب قرار گرفت وشایستگان به حاشیه کشیده شدندوحزبیها جای مخلصین وشایستگان جامعه را گرفتند فاتحه اسلام واجرای احکام آن را باید خواندچون حزب که آمد باید اول منافع حزب برآورده شود تا منافع مردم،مدرک گرائی آنهم که همه می دانیم چه مدارکی باید هم ارزش علم زیر سئوال برود چون اکثراًعلم به مدرک نداردیعنی به اندازه مدرک آموزش داده نشده یک جزوه کوچک جای یک کتاب قطور را گرفته
 

کد امنیتی
کد جدید