امروز: سه شنبه, ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 19 June 2018

آخرین اخبار

کد خبر: 225802
تاریخ انتشار: جمعه, ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ ۲۳:۱۷
دسته: سیاسی
پرینت
ایمیل

شکایت واصله درباره تخلفات انتخابات حتما رسیدگی می شود

خبرگزاری فارس: شکایت واصله درباره تخلفات انتخابات حتما رسیدگی می شود

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس مستقر در ستاد انتخابات کشور، رضا قاضی سراج رئیس سازمان بازرسی کل کشور شامگاه جمعه در جریان بازدیدش از وزارت کشور به همراه علائءالدین بروجردی در جمع خبرنگاران در پاسخ به سؤال مبنی براینکه روند برگزاری انتخابات را با توجه به بازدیدهایی که داشته‌اید تأیید می‌کنید، اظهار داشت: نمی‌شود چیزی را اکنون تأیید کرد یا خیر.

وی در ادامه سؤال خبرنگار فارس مبنی براینکه با توجه به اینکه برخی اخبار حاکی از این است که تعدادی از صندوق‌های شعب اخذ رأی در حال شمارش رأی هستند، افزود: شعبی که اقدام به شمارش رأی کرده‌اند از وزارت کشور اجازه داده شده و از وزارت کشور اجازه دارند. در شعبی که انتخابات تمام شده باشد و مراجعه‌کننده هم نباشد با دستور وزارت کشور شمارش آرا در این شعب با اجازه وزارت کشور صورت گرفته است.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور همچنین تصریح کرد: شعبی که اخذ رأی آنها به اتمام رسیده باشد و مراجعه‌کننده هم نداشته باشد باید با دستور و اجازه وزارت کشور اقدام به شمارش آرا کنند اما تاکنون اطلاعات دقیقی در این باره نداریم.

سراج همچنین در پاسخ به سؤالی مبنی براینکه برخی نمایندگان نسبت به تخلفات صورت گرفته در انتخابات اعتراض کرده‌اند آیا رسیدگی می‌شود، عنوان کرد: اگر شما مطمئن باشید گزارش یا شکایتی در این باره صورت گرفته مراجعه مربوطه قطعاً رسیدگی می‌کنند.

وی برهمین اساس اضافه کرد: هر گونه تخلفات و اعتراضی در این رابطه را رسیدگی می‌کنیم اما تنها در صورت گزارشات مواصله.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور در پاسخ به این سؤال با توجه به حضور گسترده و پرشور مردم در انتخابات امکان تمدید زمان اخذ رأی پس از ساعت 24 وجود دارد یا خیر، گفت: اکنون اعلام کرده‌اند که اخذ رأی تنها با کد ملی صورت می‌گیرد وقت کمتری می‌گیرد بعید می‌دانم ساعت 24 به بعد تمدید شود.

سراج در بخش پایانی خود خاطرنشان کرد: در قانون آمده است که یک روز برای رأی‌گیری انتخابات مهلت وجود دارد. اگر یک دقیقه به زمان مشخص اضافه شود یعنی 24 و یک دقیقه شود یک روز به زمان اضافه شده است، نص صریح قانون می‌گوید که تنها یک روز مهلت رأی‌گیری باشد.قانون می‌گوید پس از زمان مشخص باید درب شعب اخذ رأی بسته شود.

انتهای پیام/


-----------------------------------------------------------------------------
تذکر: کاربر محترم؛ انتشار مطالب دیگر رسانه ها از سوی هشدار نیوز لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. در ضمن شما می توانید اخبار و مطالب وزین خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است از طریق بخش "تماس با ما" برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم، در بخش ویژه منتشر گردد.+ 1
I_DONT_LIKE_IT - 0

منبع: http://www.farsnews.com/13960229001865
بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید