امروز: سه شنبه, ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 19 June 2018

آخرین اخبار

کد خبر: 224947
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ ۱۶:۲۵
دسته: سیاسی
پرینت
ایمیل
ناصر امانی:

سابقه اجرایی حجت‌الاسلام رئیسی کمتر از روحانی و خاتمی نیست

به گزارش هشدارنیوز بعد از ائتلاف دکتر قالیباف با حجت‌الاسلام رئیسی، جناح اشرافی با لج پراکنی قصد ایجاد نفاق بین طرفداران قالیباف و رئیسی را داشتند و دائم این مسئله را مطرح می‌کردند که رأی قالیبافی‌ها به سبد حجت‌الاسلام رئیسی ریخته نخواهد شد و بخش بزرگی از رأی قالیباف به سبد روحانی ریخته خواهد شد. اما اتحاد و همبستگی طرف دران دو نامزد موجب یاس جریان اشرافیت دودمانی شد. به لحاظ شکلی هم این مسئله در پروفایل‌ها، تبلیغات و بنرهای چند روز اخیر مشاهده می‌شود که عناوینی همچون اتحاد سردار و سید و ... دیده می‌شود.

اما برادران امانی هم از یاران دکتر قالیباف و خراسانی الاصل هستند، این روزها بیکار ننشسته‌اند و تا چند روز قبل که با دکتر قالیباف عهد بسته بودند، بعد از ائتلاف قالیباف با رئیسی، از آبرو و اعتبار خود در جهت حمایت از حجت‌الاسلام رئیسی چیز کم نگذاشتند. دکتر ناصر امانی معاون برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران ازجمله شخصیت‌هایی است که این روزها در سه استان خراسان (شمالی، جنوبی و رضوی) در جمع هم استانی‌ها و همشهری‌های خود ضمن حمایت از آقای رئیسی، گفتمان ایشان را برای مردم تبیین می‌کند.

دکتر امانی در جمع کثیری از مردم خراسان شمالی اما به تبیین برنامه‌های دولت مردم، کار و کرامت پرداخت.

توجه به اشتغال و تولید برنامه دولت رئیسی برای ایجاد کرامت

وی با اشاره به انتخاب درست و مناسب عنوان دولت کار و کرامت، اظهار داشت دولت مردم، کار و کرامت در سه جمله خلاصه می‌شود، مردم، کار و کرامت. مردم فقط ونک نشین ها، قیطریه نشین ها، ولنجک نشین ها نیستند دیگران نیز حق زندگی دارند؟ سخن آقای قالیباف و رئیسی این است که طی 4 سال گذشته به بدنه طبقات محروم جامعه ازجمله کشاورزان، کارگران، بازنشستگان و معلمان که بار دفاع مقدس و تحریم‌ها و ... را به دوش کشیدند، بی‌توجهی شده است. 96 درصد  ازنظر ما همان قاطبه مردم هستند که مورد بی‌توجهی قرار گرفتند، زمانی که مقام معظم رهبری در چندین سال موضوع اقتصاد را موردتوجه قرار می‌دهند، ناشی از دغدغه ایشان برای رفع فقر و تبعیض است.  لذا امروز کار و اشتغال مهم‌ترین رکن توسعه است که در این زمینه برنامه‌های آقای قالیباف و رئیسی مشابه هم است و تأمین اشتغال برای کرامت مردم ،رکن اصلی و اساسی برنامه ائتلاف یاوران انقلاب است.

امانی در ادامه با اشاره به تعهد حجت‌الاسلام رئیسی مبنی بر ایجاد شغل گفت اخیراً بنده یکی از کارمندان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات را دیدم که می‌گفت اگر فقط به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بها بدهند، من به جرات می‌توانم بگوییم که فقط در این حوزه می‌توان سه میلیون شغل ایجاد کرد. علاوه براین در برنامه ششم توسعه که دو هفته پیش توسط رئیس مجلس ابلاغ شد، پیش‌بینی‌شده است که تا پایان برنامه پنج میلیون و دویست هزار شغل ایجاد شود که آقای رئیسی و قالیباف همین را تعهد کردند، اما اینکه دولت فعلی می‌گوید این تعهدها تحقق‌پذیر نیستند ناشی از این است که همت ندارند کار نمی‌کنند.

دکتر امانی ادامه داد اما موضوع دیگر، تولید است، در همین جمع یکی از کشاورزان به بنده گفت از سال قبل پول چغندر را دولت نداده است، خب دولت خرج‌های دیگری دارد و وقت نمی‌کند به مردم محروم برسد. اما تولید ما چند مشکل اساسی دارد، تعطیلی کارخانه‌ها، واردات کالای غیرضروری، عدم پرداخت یارانه تولید، قاچاق کالا، مشکل نقدینگی، که این کالای غیرضروری موجب تعطیلی کارخانه‌ها می‌شود، در این زمینه دختر وزیر با واردات میلیونی و میلیاردی می‌شود مظلوم، بیچاره، بیکار.

وی اظهار داشت برخلاف دولت فعلی، دولت کار و کرامت با این پنج مشکل می‌خواهد مبارزه کند، می‌خواهد با ردوبدل شدن پول‌های میلیاردی مبارزه کند، می‌خواهد با کسانی که با یک تلفن پول‌های میلیاردی جابه‌جا می‌کنند، مبارزه کند.

معاون قالیباف گفت بخش مسکن موضوعی دیگری است که آقای آخوندی ان را مزخرف خواند، خب این را مزخرف بگوید، ولی مسکن اجتماعی چه شد؟ چرا بخش مسکن را فعال نکردند در حالی بخش عظیمی از بیکاران می‌توانست در این زمینه شاغل بشوند.

سه موضوع در راس برنامه های دولت مردم، کار و کرامت

ناصر امانی در بخش دیگری از سخنانش گفت؛ سه موضوع در رأس برنامه‌های دولت مردم، کار و کرامت قرار دارد. اولین مورد استقلال کشور است که همه روی ان اجماع داریم، اما چه شده است که مقام معظم رهبری در 12 اردیبهشت می‌آیند و از تریبون عمومی خطاب به دولت فعلی اعلام می‌کنند شما با اجازه چه کسی یک سندی (سند 2030) را مخفیانه امضا کردید که مخالف استقلال و خلاف قانون اساسی کشور و بدون اطلاع شورای عالی انقلاب فرهنگی و مجلس بوده است؟ بنده نمی‌دانم ما انقلاب کردیم که در مهدکودک‌هایمان به کودکانمان آموزش جنسی بدهند؟ هم‌جنس‌بازان در مراکز آموزشی آزاد باشند، آیا این با استقلال کشور منافات ندارد؟ اما جالب است که رئیس‌جمهور می‌روند در تبریز در جمع مردم می‌گویند «به‌دروغ می‌گویند ما سند 2030 را امضا کردیم» همچنین در ادامه می‌گوید «متأسفانه گزارش‌های دروغ به مقام معظم رهبری می‌دهند»، با تمام احترامی که به آقای روحانی قائلیم، اما ما ناراحت هستیم از آقای روحانی. آیا ارزش دارد که یک فردی برای کسب رأی بیاید بالاترین مقام رسمی کشور را به دروغ‌گویی متهم کند؟

وی ادامه داد مسئله بعدی قدرت دفاعی کشور است. ما قبول داریم که برجام یک قرارداد بین‌المللی است و تا زمانی که آنان پایبند باشند، ما هم پایبندیم، اما اگر نقض تعهد کنند بفرموده مقام معظم رهبری ما آن را آتش می‌زنیم. اما آیا تا حالا دولت از خود پرسیده است که برجام چگونه امضا شد؟ پاسخ کاملاً روشن است برخلاف نظر دولت، برجام در سایه قدرت دفاعی امضا شد. یعنی وقتی توان دفاعی کشور را دیدند، مجبور به امضای این تعهد بین‌المللی شدند، بااین‌حال نباید این قرارداد بین‌المللی یک‌طرفه ادامه داشته باشد که ما تعهداتمان را اجرا کنیم و آنان اجرا نکنند. ما به‌هیچ‌وجه دنبال جنگ نیستیم و بقول آقای قالیباف ما بیشتر از همه ارزش صلح را می‌دانیم چون از جنگ آسیبی دیدیم اما از حق طبیعی خودمان نیز نمی‌گذریم.

دکتر امانی بیان داشت سومین مسئله، تبعیض و فساد است. یکی از اصلی‌ترین موارد موردتوجه دولت کار و کرامت، مبارزه با فساد است. باید معلوم شود چه کسانی با چه انگیزه‌ای وام می‌گیرند؟ برای تولید، برای کشاورزی، برای چه وام می‌گیرند؟

وی بیان داشت برخی می‌گویند آقای رئیسی سابقه اجرایی ندارد. جناب روحانی شما قبل از دولت چه نقشی داشتید؟ دبیر شورای عالی امنیت ملی، این‌که تجربه اجرایی نیست یا مورد دیگر رئیس دولت اصلاحات است که قبل از ریاست جمهوری رئیس کتابخانه ملی بود. تنها کسی که سابقه کار اجرایی داشت، آقای احمدی‌نژاد بود. اصلاً قرار نیست که رئیس‌جمهور کار اجرایی بکند، رئیس‌جمهور کابینه را انتخاب می‌کند که وظیفه‌اش امور اجرایی است. اگر نگاه و تفکر رئیس‌جمهور صحیح باشد و رئیس دولت مسیر را ریل‌گذاری کند دولت موفقی طرح‌ریزی می‌شود. علاوه براین آقای رئیسی همین مدتی که به استان قدس رفتند اینجا انقلاب کردند، اولاً فساد را در اینجا کاملاً برچیدند، خدمات ایشان را در حرم رضوی بسیار چشمگیر است. الآن هم ایشان همین برنامه را می‌خواهند در مقیاس بسیار بزرگ در سطح ملی اجرا کنند.

ناصر امانی در پایان تاکید کرد انتخاب با مردم است، اگر دولت فعلی انتخاب شود، ما به نظر مردم احترام می‌گذاریم و با دولت همکاری می‌کنیم، اما فرصت از دست می‌رود، در حال حاضر فقط در شهر تهران 70 هزار خانواده وجود دارد که نان شب ندارند، 20 هزار زن سرپرست خانوار وجود دارد گرفتار بدترین مشکلات هستند. این 20 هزار خانوار شاید هم بیشتر باشد که برخی حاضر نیستند کرامتشان لگدمال شود. در حال حاضر شهرداری تهران به این‌ها خدمات می‌دهد، کالا می‌دهد. اما آیا این مشکلات زیبنده نظام است؟ باید دولت پاسخگو باشد، الآن آقای قالیباف و رئیسی آمده‌اند و می‌گویند ما می‌توانیم این مشکلات را برطرف کنیم. + 3
I_DONT_LIKE_IT - 1

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید