امروز: یکشنبه, ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ - 22 April 2018

آخرین اخبار

کد خبر: 224323
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۶ ۱۲:۴۴
دسته: سیاسی
پرینت
ایمیل

آقای روحانی؛ پیامبر حقوقدان بود یا وکیل؟

به گزارش هشدارنیوز عبداله گنجی مدیرمسئول روزنامه جوان در کانال تلگرامی خود نوشت: جناب دکتر روحانی که از 1392نظامی گری(سرهنگ) را معادل"فحش"مفهوم سازی کرد،اکنون تلاش می کند حرفه رقیب یعنی قضاوت را معادل فحش مفهوم سازی کند وبا اینکه هر دو حقوق دان هستند اما خود را وکیل(بخوانید دلبر) و رقیب را قاضی(بخوانید دیو) معرفی کند.

واقعا چه لزومی دارد؟.البته 50 درصد کسانی که به محکمه مراجعه می کنند ناراضی بیرون می آیند آیا روحانی از این امر طبیعی هم دنبال دوختن کلاهی در انتخابات است.؟

هردو دسته وکالت و قضاوت جز وزین ترین طبقه اجتماعی اند .اما منابع رسمی قوه قضائیه معتقدند اکثر قضاتی که فاسد می شوند از سوی وکلا است. وقتی پول کلان موکل را نشان قاضی می دهند بعضا عنان از کف می دهند .اما در کل قاضی حق را می گیرد و وکیل درصدد آب کردن پرونده مجرم است.

اما چون جناب روحانی وهمچنین آقای رئیسی هر دو لباس پیامبر پوشیده اند خوب است ببینیم قران پیامبر را قاضی می داند یا وکیل؟

خداوند درآیه 65 سوره نسا شان قضاوت برای پیامبر قائل است که داوری وی رفع اخلاف می کند:

فَلا وَرَبِّكَ لا يُؤمِنونَ حَتّى يُحَكِّموكَ فيما شَجَرَ بَينَهُم ثُمَّ لا يَجِدوا في أَنفُسِهِم حَرَجًا مِمّا قَضَيتَ وَيُسَلِّموا تَسليمًا

(ولی) نه، (چنین نیست.) به پروردگارت سوگند كه آنان ایمان (حقیقی) نخواهند داشت؛ مگر این‌كه در آنچه بین‌شان اختلاف افتاده، تو را داور كنند و آنگاه از قضاوت تو هیچ احساس ناراحتی در وجودشان نیابند و كاملاً تسلیم شوند.

ودر سوره یونس آیه 108می فرماید:بگو من وکیل شما نیستم:
قُل يا أَيُّهَا النّاسُ قَد جاءَكُمُ الحَقُّ مِن رَبِّكُم فَمَنِ اهتَدى فَإِنَّما يَهتَدي لِنَفسِهِ وَمَن ضَلَّ فَإِنَّما يَضِلُّ عَلَيها وَما أَنا عَلَيكُم بِوَكيلٍ

بگو: ای مردم، به‌راستی حق و حقیقت از جانب پروردگارتان برای شما آمده است. پس هر كس كه هدایت شود، فقط به سود خودش هدایت شده، و هر كس که گمراه شود، فقط به ضرر خودش گمراه شده است. من وکیل شما نیستم.

وهمین مضمون را درآیه 66 سوره انعام مجددا یاد آور می شود:
وَكَذَّبَ بِهِ قَومُكَ وَهُوَ الحَقُّ قُل لَستُ عَلَيكُم بِوَكيلٍ

قوم تو، آن (عذاب) را دروغ شمردند؛ در حالی ‌كه حق است. بگو: من وکیل شما نیستم (که شما را از تکذیب باز دارم).

البته معتقدم روحانی در مبانی معرفتی به این مسایل توجهی ندارد.او در همین انتخابات صدها حجت بر جای گذاشت که هدف باید وسیله را توجیه کند.

شیر را بچه همی ماند بدو
تو به پیغمبر چه می مانی بگو+ 3
I_DONT_LIKE_IT - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید