امروز: سه شنبه, ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 19 June 2018

آخرین اخبار

کد خبر: 224063
تاریخ انتشار: دوشنبه, ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۶ ۲۳:۳۳
دسته: اقتصادی
پرینت
ایمیل

پول‌پاشی 20 هزار میلیاردی دولت در شب انتخابات/خیال روحانی از دیوان محاسبات راحت است

حاجی دلیگانی
حسینعلی حاجی دلیگانی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران پویا؛ با بیان اینکه در روزهای اخیر واریز مبالغی به حساب سرپرستان خانواری که یارانه آنها قطع شده بود، موجب تعجب نمایندگان مجلس شده است گفت: مجلس چه در قانون بودجه 95 و چه در قانون بودجه سال 96 هیچ گونه منبعی برای بازگرداندن یارانه به افرادی که از لیست دریافت یارانه حذف شده بودند، در نظر نگرفته است و معلوم نیست پول پاشی شب انتخابات دولت به استناد کدام ماده قانونی صورت گرفته است.

حاجی دلیگانی تاکید کرد، برخی شواهد از برداشت 20 هزار میلیارد تومان از حساب خزانه داری کل کشور  برای پرداخت میلیاردها تومان یارانه در شب انتخابات خبر می‌دهد. در این بین مشخص نیست نهادهای نظارتی در قبال این تخلف آشکار دولت چه اقدامی انجام خواهند داد و سکوت این نهادها امروز شبهه همراهی با دولت را ایجاد کرده است.

وی ادامه داد، متاسفانه باید اذعان کرد با ارتباطی که در دیوان محاسبات با برخی اعضای دولت ایجاد شده است، این دستگاه نظارتی کارکردی مناسبی از خود ارائه نداده است و به نظر می‌رسد خیال آقای روحانی از دیوان محاسبات راحت است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه گفت: درواقع زمانی هم که اعلام شود دولت تخلفی کرده است یک نوع اعتماد خاطر وجود دارد که دیوان محاسبات برخورد قاطعی صورت نخواهد داد. همین ضعف در عملکرد باعث شده است که شاهد اعمال خلاف قانون اینچنینی باشیم.

وی با بیان اینکه آقای روحانی احساسش این است که به آخر خط رسیده است و از همین روی دو فعالیت همزمان را انجام می دهد، گفت: مسیر اول پخش پول در شب انتخابات است، 20 هزار میلیارد تومان بودجه عمرانی 2 سال پیش کل کشور است، این یک تخلف انتخاباتی بزرگ است و عدم رسیدگی دستگاههای نظارتی جای بحث دارد.

حاجی ادامه داد، مسیر دوم که روحانی درپیش گرفته، بیان مطالب ساختار شکنانه است، او با حمله به نهادهای متعلق به نظام یک پیام معنا دار را به اقشار مورد نظرش میفرستد تا آنها رای به این تفکر ساختار شکنانه روحانی بدهند و این بدترین راه سو استفاده از نظام است.

انتهای پیام/

-----------------------------------------------------------------------------
تذکر: کاربر محترم؛ انتشار مطالب دیگر رسانه ها از سوی هشدار نیوز لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. در ضمن شما می توانید اخبار و مطالب وزین خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است از طریق بخش "تماس با ما" برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم، در بخش ویژه منتشر گردد.+ 2
I_DONT_LIKE_IT - 0

منبع: http://tn.ai/1408604
بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید