امروز: پنج شنبه, ۰۹ تیر ۱۴۰۱ - 30 June 2022

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 175977
تاریخ انتشار: شنبه, ۱۶ بهمن ۱۳۹۵ ۱۵:۲۹
دسته: فوتبال
پرینت
ایمیل

پورعلی‌گنجی رهبر ستاره‌های در سایه‌ ژاوی/ السد تیمی با اشتهای گلزنی اما عصبی

به گزارش هشدارنیوز، ، تیم‌های استقلال تهران و السد قطر ساعت 19 روز سه‌شنبه 19 بهمن در چارچوب مرحله پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا در ورزشگاه آزادی رو در روی هم قرار می‌گیرند و برنده این نبرد به عنوان چهارمین تیم گروه A این رقابت‌ها انتخاب خواهد شد. در این گروه الاهلی امارات، لوکوموتیو ازبکستان و التعاون عربستان قرار دارند. در این گزارش زوایای ناشناخته حریف قطری تیم استقلال تهران مورد ارزیابی قرار گرفتهاست.

پورعلی‌گنجی رهبر ستاره‌های در سایه ژاوی

السد قطر در دو فصل اخیر لیگ ستارگان تحت تاثیر نام ژاوی هرناندز، ستاره پیشین بارسلونا قرار گرفته است. از همین رو دیگر بازیکنان این تیم کمتر در تیررس رسانه‌ای بودند اما نقش مهم آنها در ترکیب و تاکتیک تیم السد نمی‌تواند نادیده گرفته شود.

در این میان سه بازیکن السد پس از ژاوی مهر‌ه‌هایی تاثیرگذار و ارزشمند برای مانوئل فریرا، سرمربی 71 ساله پرتغالی محسوب می‌شوند. مرتضی پورعلی‌گنجی، ملی‌پوش ایرانی به نوعی رهبر ستاره‌های در سایه ژاوی است. پورعلی‌گنجی، خلفان ابراهیم و حسن الهیدوس در خطوط دفاعی، میانی و حمله تیم السد دارای نقش‌ کلیدی هستند. این سه بازیکن در یک ماه اخیر به خاطر مصدومیت حضور چندانی در ترکیب اصلی تیم السد نداشتند اما قطعا به بازی حساس برابر استقلال خواهند رسید.

ستاره زهردار الجزایری

بغداد بونجاح، ستاره زهردار الجزایری السد است که در 19 هفته اخیر لیگ ستارگان قطر 16 گل برای تیمش به ثمر رساند. بونجاح 7 پاس گل نیز داده و با قرار گرفتن در رده دوم برترین گلزنان این رقابت‌ها داعیه آقای گلی دارد.

مهاجم 25 ساله السد قطر امید اصلی سرمربی پرتغالی این تیم در بازی مرحله پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا برابر استقلال در ورزشگاه آزادی است. یکی از ویژگی‌های منفی بغدا بونجاح زود از کوره در رفتن و عصبانی شدن است اما در صورت فراهم شدن موقعیت گلزنی به نحو مطلوبی از آن استفاده می‌کند.

الصنهاجی گلزن نوظهور السد

مهاجم مراکشی‌الاصل السد پس از مصدومیت خلفان ابراهیم و حسن الهیدوس فرصت طلایی برای نمایش توانمندی‌های خود در لیگ ستارگان قطر پیدا کرد. حمزه الصنهاجی 22 ساله که ملیت قطری نیز دریافت کرده در 6 بازی توانسته 4 گل برای تیم السد به ثمر رساند و 2 پاس گل دهد. این مهاجم جوان در کنار بغداد بونجاح می‌تواند خطرهای زیادی برای خط دفاعی تیم استقلال در بازی مرحله پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا ایجاد کنند.

السد پراشتها برای گلزنی اما عصبی

السد در فصل جاری لیگ ستارگان قطر آمار گلزنی بسیار خوبی را به ثبت رسانده است. 55 گل زده در 19 بازی نشان‌دهنده معدل گلزنی 2.89 در هر بازی  است. این تیم برای گلزنی پراشتها است و هنگام حمله تراکم نفری سنگینی روی دروازه حریف ایجاد می‌کند. السد در خط دفاعی نیز پرتراکم است اما باز کردن دروازه این تیم حتی برای تیم‌های انتهای جدولی لیگ ستارگان قطر کار سختی نبود.

نقطه ضعف حریف قطری تیم استقلال تهران که در بازی اخیر این تیم در لیگ ستارگان قطر به چشم آمد عصبی بودن است. دریافت 37 کارت زرد و 5 کارت قرمز در 19 هفته اخیر لیگ ستارگان قطر عدم تمرکز لازم عصبی بازیکنان تیم السد و رفتار احساسی آنها را به اثبات می‌رساند.

السد هم‌اکنون با یک بازی بیشتر و 44  امتیاز پس از لخویای 46 امتیازی در جایگاه دوم جدول رده‌بندی لیگ ستارگان قطر قرار دارد و یکی از مدعیان اصلی قهرمانی این رقابت‌ها محسوب می‌شود.

انتهای پیام/+ 5
I_DONT_LIKE_IT - 0

 

بازدید: 620

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید