امروز: سه شنبه, ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 19 June 2018

آخرین اخبار

کد خبر: 172455
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۱۰ بهمن ۱۳۹۵ ۱۵:۰۶
دسته: پنجره
پرینت
ایمیل
اختصاصی هشدارنیوز/

بازار داغ تجمع‌ها؛ مجلس پاسخگو نیست (تصاویر)

به گزارش هشدارنیوز امروز جلسات تجمعی حسابی داغ داغ بودند. از تجمع مسکن مهری ها گرفته تا سپرده گذاران و کارگران اخراج شده... در ادامه به برخی از این تجمع ها اشاره کردیم:

تجمع مسکن مهری ها برای برکناری عباس آخوندی:

جمعی از متقاضیان مسکن مهر پیش از ظهر امروز (یکشنبه 10 بهمن) مقابل درب شرقی مجلس شورای اسلامی تجمع کردند.

تجمع سهامداران پدیده شاندیز، کاسپین و دیگر موسسات اعتباری مقابل مجلس

سپرده گذاران موسسه اعتباری کاسپین که بیش از دو ماه است امکان برداشت از حساب خود را ندارند، ، امروز یکشنبه مقابل مجلس تجمع کردند و خواستار احقاق حقوق خود شدند. تجمعات قبلی مقابل شعبه اصلی کاسپین در سعادت آباد و بانک مرکزی در میرداماد برگزار شده بود.

سپرده گذاران تاکید دارند که پول خود را در موسسه ای با مجوز بانک مرکزی قرار داده اند و بنابراین، بانک مرکزی موظف به پاسخگویی در برابر مشکلات پیش آمده است.
 به دنبال تجمع اعتراض آمیز معترضان مقابل مجلس،‌ نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه در مجلس در میان سپرده گذاران معترض حاضر شد و تاکید کرد که مجلس قسم خورده است که تا قبل از زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، مشکل سپرده گذاران رفع شود.

امروز سهامداران پدیده شاندیز و دیگر موسسات اعتباری نیز در جلوی ساختمان مجلس حاضر بودند

تجمع 200 کارگر شرکت روغن نباتی جهان 

پس لرزه‌های بیکاری و رکود کابوس فروریختن شرکت روغن نباتی جهان را به واقعیت تبدیل کرده و 200 نفر از این کارگران این کارخانه بیکار شدند.

کارگران بیکار شده امروز مانند روزهای تلخ دی ماه و فرودین ماه سال گذشته برای اعتراض مقابل استانداری زنجان جمع شدند تا مشکلات خود را به گوش مسئولان برسانند.

یکی از کارگران معترض که چهره ناآرامی داشت و نگران تأمین زندگی خود پس از بیکاری بود، می‌گوید: چرا باید کارخانه‌ای که روزانه ظرفیت تولید 400 تن محصول را داشت روز به روز کوچکتر شود و به یک کارگاه تبدیل شود؟

2 روز قبل بود که رئیس جمهور دستور تشکیل کمیته ملی پیگیری حادثه پلاسکو را صادر کرده است، اما به نظر می رسد این اقدام بیشتر از آنکه کاری فنی برای پیگیری فاجعه پلاسکو باشد، اقدامی سیاسی است برای بایکوت جریان سیاسی رقیب روحانی.

به هر حال بگذریم از این اما داستان فقر و مظلومیت کارگران، سپرده گذارن و مسکن مهری ها چیزی نیست که بتوان از کنار آنها به سادگی عبور کرد. حال انتظار این است که دولت برای رفع مشکلات سپرده گذاران کاسپین، پدیده و مسکن مهری ها و بیکاری شدن هزاران کارگر نیز دستور تشکیل کمیته ملی تحقیق بدهد. 

شاید دردناکتر از اقدامات دولت، بی تفاوتی مجلسی ها باشد. مجلسی که همه امیدمان را به لیست امید گره زده و الان از رئیسش که عارف باشد تا دیگران روزه سکوت در قبال مشکلات اقتصادی مردم گرفته اند.+ 4
I_DONT_LIKE_IT - 0

بازدید: 1751