امروز: پنج شنبه, ۲۸ دی ۱۳۹۶ - 18 January 2018

آخرین اخبار

پنجره

سفیر ایران آمد، شماره پیراهن طارمی مشخص شد + عکس
رژیم صهیونیستی بازداشت «عهد التمیمی» را تمدید کرد
پیش‌بینی روند رو به رشد اقتصاد ایران/حجم دولت با افزایش درآمد نفتی بالا می‌رود
این سخنان یا از جهل و عدم تعهّد است یا ناشی از القائات دشمنان/ هرچه دیگران به دهنتان می‌گذراند تکرار
ایران در مدار سرطان خشکسالی
کد خبر: 162951
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۲۲ دی ۱۳۹۵ ۱۹:۴۱

۲۲ فیلم در جشنواره فجر شیراز نمایش داده می شود

به گزارش خبرگزاری هشدار نیوز، به نقل از ستاد خبری جشنواره فیلم فجر، مهدی رنجبر افزود: جشنواره فیلم استانی فجر از ١٦ تا ٢٦ بهمن ماه روزانه با چهار نوبت نمایش فیلم در تالار حافظ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس پذیرای علاقه‌مندان به فیلم و سینما خواهد بود.

وی اظهار کرد: زمان‌بندی اکران فیلم‌ها هنوز مشخص نیست اما برای جلوگیری از فشردگی اکران‌ها در تلاش هستیم تا با رایزنی با وزارتخانه و همچنین سازمان امور سینمایی، فیلم‌ها به صورت همزمان در ۲ سالن در شهر شیراز در معرض دید علاقه مندان قرار گیرد.

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس اظهار کرد: براساس تمهیدات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان امور سینمایی، اکران فیلم تنها در سالن‌هایی با ظرفیت بیش از ٥٠٠ نفر امکان‌پذیر است و هر استان تنها می‌تواند در یک سالن اکران داشته باشد، اما با توجه به کثرت علاقه‌مندان به سینما در استان فارس، رایزنی‌هایی را با وزارتخانه و سازمان امور سینمایی انجام می‌دهیم که در صورت امکان، سالن دومی را به استان فارس اختصاص دهند که اگر مورد موافقت قرار گیرد به احتمال قوی سینما سعدی شیراز به عنوان سالن اکران فیلم‌های فجر مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

رنجبر در همین زمینه، به تلاش شهرهای مشهد، اصفهان و تهران برای در اختیار گرفتن سالن دوم اشاره و خاطرنشان کرد: این قول را به مردم می‌دهیم که پس از تهران، اولین استانی باشیم که علاوه بر امکان اکران در ٢ سالن، برای نخستین بار جشنواره فیلم فجر را در یکی از شهرستان‌ها نیز برگزار کنیم.

وی ادامه داد: نبود ظرفیت کافی به لحاظ استانداردهای وزارتخانه و سازمان سینمایی باعث شده تا حضور سینماهای خصوصی در جشنواره امکان پذیر نباشد.

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در ادامه تهیه بلیت جشنواره را از طریق سایت سینماتیکت امکان پذیر دانست و گفت: امسال شاهد برگزاری جشنواره به مراتب پربارتر از سال‌های قبل خواهیم بود چرا که فیلم‌های ارائه شده به جشنواره به لحاظ کیفی و کمی در سطح بالایی قرار دارند. نکته حایز اهمیت دیگر این است که فیلم‌ها به صورت همزمان با تهران در شیراز به نمایش درمی‌آیند و هیچ اکرانی را زودتر و یا دیرتر از تهران نخواهیم داشت.+ 2
I_DONT_LIKE_IT - 0

منبع: http://www.mehrnews.com/news/3874120/۲۲-فیلم-در-جشنواره-فجر-شیراز-نمایش-داده-می-شود
بازدید: 49

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید